Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
aktualizováno 24.07.
Ultimátum

Rozdělte si uprchlíky nebo zavřeme přístavy, vyhrožuje Itálie

Italský ministr zahraničí dal ostatním evropským zemím ultimátum ohledně přijímání migrantů. Do pěti týdnů od nich očekává, že přijdou s novou dohodou o jejich přerozdělení. Pokud to neudělají, chce zavřít italské přístavy. Česká republika přijímání nelegálních migrantů dlouhodobě odmítá.

Uprchlíci - peníze
03.07.
česko v problémech

Kvóty končí, přesto nám hrozí pokuta. Nepřijali jsme uprchlíky

Uprchlické kvóty končí, a tak by Česku už neměly hrozit další žaloby. Až na jednu - na tu, kterou na Českou republiku před pár měsíci podala Evropská komise. Tahle žaloba totiž se změnou situace jen tak nezmizí. Je tedy možné, že za nepřijímání uprchlíků budeme ještě potrestáni. Odborníci ale velký postih nepředpokládají .

Angela Merkelová v Bundestagu
aktualizováno 10.06.
reakce politiků

Povinné přerozdělování migrantů byla chyba, přiznala Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová přiznala, že prosazování povinného přerozdělování uprchlíků na základě kvót bylo chybou. Mezi evropskými státy totiž prý vyvolalo jen spory. Česká republika přerozdělovací kvóty dlouhodobě kritizuje. Změnu v jejich vnímání ze strany šéfky německých křesťanských demokratů proto vítají i tuzemští politici.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Mladí migranti. Ilustrační
aktualizováno 04.01.
odmítání programu

Komise podala na Česko žalobu kvůli odmítání uprchlických kvót

Evropská komise podala u Soudního dvora Evropské unie žaloby proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí soudu. Už na počátku prosince tento krok avizoval první místopředseda EK Frans Timmermans. Naznačil přitom tehdy, že věc stále může vyřešit změna přístupu trojice středoevropských zemí. Mluvčí unijního soudu dnes ČTK telefonicky řekl, že první slyšení se nebude konat dříve než v listopadu či v prosinci.

Uprchlíci
aktualizováno 07.12.
pokuta až stamiliony eur

EU žene Česko k soudu. Uprchlíky nechceme, hrozí nám obří pokuta

Evropská komise (EK) dnes poslala Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Dodatečná změna přístupu těchto zemí k problému může ale věc vyřešit, naznačila. Rozhodnutí vyvolalo u českých politiků odmítavé reakce. Budapešť a Varšava daly najevo, že budou dál obhajovat své odmítavé stanovisko k přerozdělování uprchlíků.

Uprchlíci - eu
14.06.
vysoká pokuta

EU dala Česku 4 týdny ultimátum: Nepřijmete uprchlíky, bude trest!

Praha dostala od Evropské komise čtyři týdny na odpověď v řízení pro neplnění povinností v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl. Jinak hrozí, že Česku uloží až stamilionovou pokutu.

Uprchlíci
aktualizováno 13.06.
porušení zákona

Česko má problém! Nechtěli jsme uprchlíky, EU chystá tvrdý trest

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

jednání V4
aktualizováno 04.05.
Přerozdělení uprchlíků

Visegrádská čtyřka odmítá návrh Evropské komise o přerozdělování

Zástupci zemí Visegrádské čtyřky odmítli návrh Evropské komise na přerozdělování migrantů. Označili jej za nepřípustný, nesmyslný a za vydírání. Německá vláda podle ČTK návrh schvaluje.

Uprchlický tábor v Idomeni - 22
03.05.
uprchlické kvóty

Platit EU za odmítání migrantů? Ministr Chovanec má jasno

Evropská komise před měsícem představila dvě předběžné varianty úpravy systému přerozdělování uprchlíků, přičemž komise se ve středu pravděpodobně přikloní k mírnější z nich. Země EU by se podle toho mohli zřejmě vykoupit. Ministr vnitra Milan Chovanec je ale podle oficiálního vyjádření proti jakémukoliv systému, který pracuje s kvótami.

Merkelová v Turecku
aktualizováno 24.04.
Merkelová v Turecku

Dohoda o vracení migrantů: Zrušení víz pro Turecko je nutností

Turecko plní všechny podmínky nedávno uzavřené dohody s Evropskou unií o vracení migrantů, a slíbené zrušení vízové povinnosti pro Turky mířící do EU je proto "nezbytností", bez níž dohoda nemůže dál fungovat, řekl po dnešním jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou turecký premiér premiér Ahmet Davutoglu.