Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci
aktualizováno 07.12.
pokuta až stamiliony eur

EU žene Česko k soudu. Uprchlíky nechceme, hrozí nám obří pokuta

Evropská komise (EK) dnes poslala Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Dodatečná změna přístupu těchto zemí k problému může ale věc vyřešit, naznačila. Rozhodnutí vyvolalo u českých politiků odmítavé reakce. Budapešť a Varšava daly najevo, že budou dál obhajovat své odmítavé stanovisko k přerozdělování uprchlíků.

Uprchlíci - eu
14.06.
vysoká pokuta

EU dala Česku 4 týdny ultimátum: Nepřijmete uprchlíky, bude trest!

Praha dostala od Evropské komise čtyři týdny na odpověď v řízení pro neplnění povinností v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl. Jinak hrozí, že Česku uloží až stamilionovou pokutu.

Uprchlíci
aktualizováno 13.06.
porušení zákona

Česko má problém! Nechtěli jsme uprchlíky, EU chystá tvrdý trest

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

jednání V4
aktualizováno 04.05.
Přerozdělení uprchlíků

Visegrádská čtyřka odmítá návrh Evropské komise o přerozdělování

Zástupci zemí Visegrádské čtyřky odmítli návrh Evropské komise na přerozdělování migrantů. Označili jej za nepřípustný, nesmyslný a za vydírání. Německá vláda podle ČTK návrh schvaluje.

Uprchlický tábor v Idomeni - 22
03.05.
uprchlické kvóty

Platit EU za odmítání migrantů? Ministr Chovanec má jasno

Evropská komise před měsícem představila dvě předběžné varianty úpravy systému přerozdělování uprchlíků, přičemž komise se ve středu pravděpodobně přikloní k mírnější z nich. Země EU by se podle toho mohli zřejmě vykoupit. Ministr vnitra Milan Chovanec je ale podle oficiálního vyjádření proti jakémukoliv systému, který pracuje s kvótami.

Merkelová v Turecku
aktualizováno 24.04.
Merkelová v Turecku

Dohoda o vracení migrantů: Zrušení víz pro Turecko je nutností

Turecko plní všechny podmínky nedávno uzavřené dohody s Evropskou unií o vracení migrantů, a slíbené zrušení vízové povinnosti pro Turky mířící do EU je proto "nezbytností", bez níž dohoda nemůže dál fungovat, řekl po dnešním jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou turecký premiér premiér Ahmet Davutoglu.

Uprchlíci proudí Evropou
10.03.
přerozdělování migrantů

Do EU by podle dohody mělo přicházet 6000 uprchlíků měsíčně

Členské země Evropské unie by měly v rámci dohodnutého programu přerozdělování žadatelů o azyl přebírat z Řecka a z Itálie nejméně 6000 lidí měsíčně. Novinářům to dnes řekl eurokomisař pro migraci, vnitřní záležitosti a občanství Dimitris Avramopulos. Po jednání ministrů vnitra zemí EU v Bruselu eurokomisař připustil, že lidí bylo zatím přesunuto jen málo, pouhých 885.

Jean-Claude Juncker
aktualizováno 15.09.
Krizový plán

EU vydírá Česko: Přijměte běžence, jinak dotace nebudou!

Na mimořádném jednání v Bruselu se jednalo o přerozdělování běženců v osmadvacítce. Protože se státy ale plně nedohodly, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker chce podle všeho omezit vyplácení peněz ze strukturálních fondů zemím, které kompromisy odmítají.