Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řidič kamionu
aktualizováno 15.02.
návrh ministerstva

Kamioňákům nejspíš nízké mzdy zůstanou. Hrozí za to ale pokuty

Česká republika chce vyjmout dopravu z evropské směrnice o vysílání pracovníků. Ministrovi dopravy v demisi Danu Ťokovi vadí hlavně složitá byrokracie při vyměřování zahraničních minimálních mezd českým řidičům. Podle současných pravidel je to prý pro české dopravce likvidační. Odboráři ale tvrdí, že toto vyjmutí situaci nevyřeší.

VÍKEND: Kurz pro agresivní řidiče
aktualizováno 13.02.
agresivní šoféři

Vybržďování a nadávky řidičům nestačily. Jeden druhého přejel

Že agresivita řidičů stoupá, dokazuje i konflikt mezi šoféry, který vyšetřuje českolipská policie. Nedání přednosti v jízdě přerostlo ve vybržďování, urážky a dokonce najetí do jednoho z nich. Jeden z řidičů je zraněný.

Žena s kočárkem
12.02.
nehoda v Brně

Auto srazilo ženu s kočárkem, na řidiče se vrhl rozzuřený dav!

O pořádné pozdvižení se na konci týdne postaral řidič (19), který v Brně srazil ženu s kočárkem. Z místa nehody nejprve ujel, když se vrátil, pustili se do něj rozzuření lidé. Žena skončila v nemocnici i s miminkem, zranění muže nebyla nijak vážná.

Prásk.tv píše:

Jaké chyby lidé dělají s autem v zimě
čtěte o tématu řidič na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Stopařka - ilustrační foto
aktualizováno 11.02.
Stopařka z E55

Chtěl udělat dobrý skutek a vzal stopařku, vyšlo ho to pěkně draho

Kuriózní případ vyšetřují jihočeští policisté. Na ty se obrátil 66letý cizinec. Na silnici I/3, tedy mezinárodním tahu E55, vzal ve čtvrtek večer stopařku. Když ženu vyložil, zjistil, že mu z náprsní kapsy zmizely peníze.

Jízda na červenou
aktualizováno 09.02.
akce jako z filmu

Muž jel přes přejezd na červenou. Strážníci ho zablokovali autem

Strážníci v České Lípě zastavili řidiče, který projížděl přes železniční přejezd na červenou. Neobešlo se to bez dramatických momentů. Aby ho zastavili, museli mu vjet přímo před auto. Muž přijde o řidičák a minimálně měsíc nebude moci jezdit.

Opilý řidič
07.02.
Opilec za volantem

Řidič v Ústí měl skoro 3 promile. Nedokázal stát na nohou. VIDEO

Ústecká policie zveřejnila video z kontroly silně opilého řidiče, kterého policisté zastavili poté, co se jim nezdála jeho jízda. Kličkoval po silnici, a když ho vyzvali, aby z auta vystoupil - vypadl a museli ho podpírat. Muži hrozí až roční vězení.

MHD Bratislava
07.02.
kuriozita v Bratislavě

Hádka v MHD: Řidič odmítl jet, bál se, že chytí chřipku od cestující

Kuriózní případ se stal v úterý ráno v bratislavské MHD. Řidič autobusu odmítl pokračovat v jízdě, protože jedna z cestujících, která seděla vepředu, kašlala. A řidič se bál, že se nakazí.

Dechová kontrola řidiče
30.01.
Jízda na drogách

Autobusák měl v těle pervitin, z pražského letiště vezl 30 lidí

Hodně nezodpovědně se zachoval řidič autobusu, který v úterý vezl z pražského letiště asi třicet cestujících. Nejprve se dostal do křížku s jiným řidičem, následně policisté při kontrole zjistili, že si šofér dal před jízdou pervitin.

Povinné ručení
aktualizováno 26.01.
nařízení EU

Od července se mění pravidla pro řidičáky! Týká se to i toho vašeho?

V Česku se od července změní pravidla pro některé kategorie řidičských průkazů. Ministerstvo dopravy tak reaguje na výtky Evropské komise a Soudního dvora EU.

Traktorista boural kvůli sněhu
24.01.
tragická nehoda

Do traktoru s fekáliemi narazilo auto. 1 mrtvý, řidič bojuje o život!

Těžkým zraněním řidiče osobního auta a smrtí jeho spolujezdce skončila středeční vážná nehoda u Třemešné na Bruntálsku. Vůz z neznámých důvodů narazil do traktoru s fekálním přívěsem. Incident prošetřují policisté.