Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miminko
aktualizováno 25.04.
Rady odbornice

Rodiče dali miminko bez říhnutí spát. Tak děsivé následky nečekali

Tragédií málem skončilo zdánlivě nevinné opomenutí slovenských rodičů. Novorozenci po kojení nedali odkrknout a rovnou ho položili do postýlky spát. Po chvíli se rozezněla chůvička a otec zjistil, že miminko nedýchá. Naštěstí se ho podařilo oživit. Rodiče tvrdí, že se řídili radami laktační poradkyně.

Hasiči odstraňují následky bouřek a silného větru - 2
aktualizováno 24.04.
následky bouře

Česko sčítá škody po bouři, vítr lámal stromy a strhával střechy

Pondělní bouře s krupobitím, která se přehnala Českem, páchala škody po celé zemi. Hasiči zasahovali u stovek událostí. Vítr lámal a vyvracel stromy, ze střech trhal krytiny. Výpadky proudu způsobily škody mnoha společnostem. Pojišťovny zatím nápor nepocítily, ale ten prý přijde v dalších dnech.

Očkování dětí
aktualizováno 19.04.
Povinná vakcinace

Odškodnění za očkování: Ministr slibuje peníze dětem s následky

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje odškodnit lidi, kterým očkování přineslo zdravotní komplikace. V Česku je totiž vakcinace povinná. Podobný systém vyplácení náhrad funguje v USA či některých zemích Evropy.

Prásk.tv píše:

Ženě umírala dcera - 2
čtěte o tématu následky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Vichřice v Česku
aktualizováno 19.03.
pořasí v noci

Kvůli vichru lidé prchali z postelí, mrazivé rekordy hlásí 49 stanic

Na třetině českých meteostanic naměřili odborníci nejmrazivější teploty za posledních 30 let. Absolutní rekord si rozdělily dvě - Luční bouda v Krkonoších a Šerák v Jeseníkách. Hasiči v Olomouckém kraji pak stále odstraňují následky řádění vichřice. V noci museli navíc evakuovat penzion, protože hrozilo, že se na něj zřítí strom.

Marley, týraný pes z Prachatic
aktualizováno 18.03.
strašlivé detaily

Týrání mělo trvat dlouhé hodiny! Lidé žádají nejvyšší možný trest

Video, na kterém mladík z Prachatic brutálně zbil své tříměsíční štěně labradora, dál vyvolává velmi silné reakce. Petici, která požaduje pro agresora co nejvyšší trest, podepsalo k dnešnímu večeru přes 120 tisíc lidí. Většina chce zároveň pomoci pejskovi i finančně.

Jak zvládají nemoci ženy a muži
aktualizováno 26.01.
co (ne)dělat

Chřipková epidemie je tady! Zabila čtyři lidi, nepřecházejte ji. RADY

Do Česka dorazila chřipková epidemie. Zatímco většina republiky stojí na jejím prahu, na jihu Čech už počet případů hranici epidemie překročil. Počet nemocných se za poslední týden výrazně zvýšil hned v pěti krajích.

Dieta
25.01.
Lékaři varují

Diety ohrožují zdraví žen! Mohou vést k rakovině i neplodnosti

Hubnutí bývá jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí. Jenže drastické diety mohou mít vážné následky, především u žen. Lékaři varují, že mohou dokonce vést k rakovině nebo neplodnosti!

Vichřice na Olomoucku
aktualizováno 12.12.
Vítr na Moravě

Českem se prohnala vichřice! Padaly stromy, létaly střechy

V noci na úterý udeřil v Česku orkán Xanthos. Vítr v nárazech dosahoval až síly 145 km/h. Kvůli silnému větru měli především hasiči na Moravě napilno. Padaly stromy, došlo k poškození elektrického vedení a na několika místech vítr utrhl část střechy.

Spící miminko
06.12.
doporučení strašlivé následky

Lékaři bijí na poplach! Téměř 17 milionů dětí dýchá toxický vzduch

Světoví lékaři bijí na poplach! Téměř 17 milionů dětí do věku jednoho roku totiž dýchá toxický vzduch, který jim poškozuje mozek a má nepříznivý vliv na jejich zdraví a budoucnost. Ve středu to oznámil Dětský fond OSN (UNICEF).

Řádění vichřice ve Cvikově - strom spadl na rodinný dům
aktualizováno 05.11.
návod jednání s pojišťovnou

Česko sčítá škody po vichřici. Požádejte o náhradu, dokud je čas!

Hlášení škod po ničivé vichřici Herwart byste neměli odkládat. Pokud to totiž nestihnete do měsíce, mohlo by stát, že vám pojišťovna nic neproplatí. Podívejte se, co dělat, abyste peníze dostali.