Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dewayne Johnson
11.08.
Přelomový rozsudek

Umírající muž vysoudil odškodné 6,5 miliard! Z postřiku má rakovinu

Přelomový verdikt vynesl soud v Kalifornii. Potvrdil, že 46letému zahradníkovi způsobil rakovinu postřik na hubení škůdců Roundup. Výrobce podle rozsudku dostatečně nevaroval před škodlivými následky. Muž tak vysoudil v přepočtu 6,5 miliardy korun.

Následky bouřek a přívalových dešťů na Blanensku - 1
aktualizováno 09.08.
Následky lijáků

Hasiči po bouřce uklízeli spadlé stromy i bahno ze silnic

Silné bouřky a lijáky ve středu zaměstnaly hasiče po celé republice. V řadě krajů absolvovali desítky výjezdů. Uklízeli popadané stromy, čerpali vodu ze sklepů nebo ze zatopených silnic.

Bleskové povodně v Tatrách - 1
aktualizováno 22.07.
Odstraňování škod

Voda brala všechno, co jí stálo v cestě! Takhle teď vypadají Tatry

Oblast Vysokých Tater a jejich podhůří zasáhly přívalové deště, které způsobily lokální záplavy. Voda strhla některé mostky, silnice a chodníky, po kterých chodí turisté. A zanechala za sebou pořádnou spoušť.

Prásk.tv píše:

Anna K.
čtěte o tématu následky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Bleskové povodně v Tatrách - 2
aktualizováno 20.07.
Přívalové deště

Kalamita v Tatrách! Voda strhla mosty a chodníky, tudy neprojdete

Situace se v Tatrách po přívalových deštích postupně stabilizuje. Některé chodníky a trasy ale zůstávají uzavřené, hasiči nadále odstraňují následky. Evakuovaní obyvatelé se do svých domovů hned tak nevrátí.

Obrna
05.07.
návrh zákona

Bojíte se očkovat děti? Stát chce při problémech dávat odškodnění!

Stát chce odškodnit rodiny dětí, kterým se kvůli očkování zhorší zdravotní stav. A to na základě nového zákona, který připravuje ministerstvo zdravotnictví. Hotový by měl být v polovině července.

Bouřky, ochlazení
aktualizováno 22.06.
následky bouřek

Začalo astronomické léto, v Česku meteorologové naměřili -1,2 °C!

Začalo astronomické léto. A počasí si s námi opravdu pohrává. Zatímco první letní den byl ještě tropický a Českou republiku trápily silné bouřky, dnešní ráno bylo opravdu mrazivé. Například na Březníku naměřili -1,2 °C. Kvůli silným bouřkám skončilo 17 tisíc domácností v Česku bez elektřiny.

Mrtvé ryby v řece Jihlavě
15.06.
velké škody

V ČR uhynuly desítky tun ryb! Dusí se kvůli horku i splaškům

Kvůli suchu a nedostatku kyslíku už letos v českých vodách uhynuly desítky tun ryb. Nejhorší situace je dlouhodobě na Moravě, kde jsou hladiny na historicky nejnižších stavech. Státní podnik Povodí Moravy proto mimo jiné doporučil intenzivní kontroly zahrádkářů, kteří leckdy načerno odebírají vodu.

Miminko
aktualizováno 25.04.
Rady odbornice

Rodiče dali miminko bez říhnutí spát. Tak děsivé následky nečekali

Tragédií málem skončilo zdánlivě nevinné opomenutí slovenských rodičů. Novorozenci po kojení nedali odkrknout a rovnou ho položili do postýlky spát. Po chvíli se rozezněla chůvička a otec zjistil, že miminko nedýchá. Naštěstí se ho podařilo oživit. Rodiče tvrdí, že se řídili radami laktační poradkyně.

Hasiči odstraňují následky bouřek a silného větru - 2
aktualizováno 24.04.
následky bouře

Česko sčítá škody po bouři, vítr lámal stromy a strhával střechy

Pondělní bouře s krupobitím, která se přehnala Českem, páchala škody po celé zemi. Hasiči zasahovali u stovek událostí. Vítr lámal a vyvracel stromy, ze střech trhal krytiny. Výpadky proudu způsobily škody mnoha společnostem. Pojišťovny zatím nápor nepocítily, ale ten prý přijde v dalších dnech.

Očkování dětí
aktualizováno 19.04.
Povinná vakcinace

Odškodnění za očkování: Ministr slibuje peníze dětem s následky

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje odškodnit lidi, kterým očkování přineslo zdravotní komplikace. V Česku je totiž vakcinace povinná. Podobný systém vyplácení náhrad funguje v USA či některých zemích Evropy.