Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jak je získat?

Stát láká: Dáme vám dotaci na bydlení a navrch 40 tisíc! NÁVOD

Zateplete si dům nebo vyměňte okna, k tomu si pořiďte nový kotel a stát vám jako bonus přidá 40 tisíc. Takový je plán ministerstva životního prostředí, které vyhlašuje další výzvu v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). O bonus bude možné žádat od září.

Procházka
Aktualizováno 5.6. 2017 07:34
záchrana zvířat

Ministerstvo vyhlásilo soutěž o ceny! Stačí se projít po louce

Stále více zvířat se daří zachránit před smrtí při sekání trávy. Může za to mimo jiné o mobilní aplikace Senoseč online, která funguje už druhým rokem. Umožňuje komunikovat zemědělcům a dobrovolníkům, kteří mohou zvířata z vysoké trávy zachránit ještě předtím, než se s kosením začne.

Petúnie
Aktualizováno 2.6. 2017 20:31
genetická modifikace

Nemáte oranžové petúnie? Za jejich prodej je pokuta půl milionu

Máte doma oranžové petúnie? Pokud ano, tak jde s největší pravděpodobností o geneticky modifikované rostliny, které nikdy neměly opustit pokusná pole. Evropská komise teď zakázala jejich další šíření. V Česku za to prodejci mohou dostat až půl milionovou pokutu. Rostliny přitom unikly z pokusných laboratoří už v osmdesátých letech.

Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Nádrže na dešťovku

Vyčerpáno! Češi si rozdělili dotaci 100 milionů během jednoho dne

Pouhý den stačil na to, aby Češi vyčerpali "do poslední kapky" dotaci na hospodaření s dešťovou vodou. Nový program Dešťovka odstartoval v pondělí v 10 hodin. V úterý ve 13:45 bylo připravených 100 milionů rozdáno mezi 2 tisíce zájemců.

Nádrž na dešťovou vodu
Aktualizováno 29.5. 2017 15:59
start v 10.00! Dotace na dešťovou vodu

Dnes se rozdává 100 milionů korun! Zájem je veliký. NÁVOD

Chcete využívat dešťovou vodu na zálivku zahrady nebo v domácnosti na mytí nádobí či splachování toalety? Právě dnes ministerstvo životního prostředí spustilo projekt Dešťovka. Jedna domácnost může dostat příspěvek až 105 tisíc korun. O program je ohromný zájem.

Nádrž na dešťovou vodu
Aktualizováno 27.4. 2017 22:05
Jak žádat

Chytejte dešťovou vodu, stát vám dá peníze! Rozdává miliony!

Ministerstvo životního prostředí představilo novinku v boji se suchem. Lidé budou moci získat až 60tisícovou dotaci na vybudování nádrží na dešťovou vodu. Státní fond životního prostředí na to vyčlenil asi 100 milionů korun.

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Ještě ušetříte

Sbírejte dešťovku, stát vám přispěje! NÁVOD, jak získat peníze

Stát rozdává další miliony na lepší bydlení. Dotaci získáte, pokud si pořídíte nádrž nebo systém na zadržování a následnou spotřebu dešťové vody. Tou pak můžete splachovat, zalévat nebo mýt nádobí.

Šetření vodou
Aktualizováno 24.3. 2017 16:07
varovná statistika

VODA DOCHÁZÍ: Domácnosti denně spotřebují stovky litrů

Voda se dříve nebo později stane nejcennější komoditou na celém světě. Její zásoby se každým rokem tenčí a lidstvo s ní přitom strašně plýtvají. Většina populace si neuvědomuje, že voda je drahá a lidé s ní vesele každý den plýtvají. Ministerstvo životního prostředí teď zveřejnilo, jaké jsou náklady na každodenní úkony, při kterých vodu používáme.

Kotlíková dotace
Aktualizováno 16.3. 2017 13:08
Nepropásněte šanci

Stát rozdává miliardy na výměnu kotlů! NÁVOD, jak o peníze žádat

Stát spouští druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdá téměř 3,5 miliardy korun. Do dvou let by se mělo vyměnit 35 tisíc starých kotlů za nové ekologické. Tentokrát však lidé nedostanou peníze na uhelné kotle.