Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékař Tibor Vyslocký zkolaboval ve službě a zemřel
aktualizováno 16.02.
Mladý lékař

Tibor pomáhal lidem, jak mohl. Po službě upadl a už se neprobral!

Mladý lékař se celý život snažil pomáhat ostatním, podle kolegů se často přepínal. Když se ve středu po službě vrátil domů, udělalo se mu špatně a upadl. Z bezvědomí už se neprobral, zemřel na selhání srdce.

Gang lékařů měl falšovat úrazy
15.02.
pojistný podvod

Gang lékařů měl falšovat úrazy. Přišel si na 50 milionů korun!

Po pěti letech skončilo v Pardubicích vyšetřovaní takzvaného lékařského gangu, který měl vydělávat na pojistných podvodech, falšovat dokumentaci a vymýšlet úrazy. Podle vyšetřovatelů je škoda přes 50 milionů korun, spis právě míří na státní zastupitelství.

Záchranná služba u nemocnice
05.02.
kritika nemocnice

Záchranka s pacientem čekala půl hodiny. Lékař byl na obědě, tvrdí

Záchranářům Plzeňského kraje došla trpělivost a hořce si postěžovali na facebooku na lékaře v nemocnici. Pacienty totiž sice dopravili na místo, nikdo si je ale dlouhou dobu nepřevzal.

Prásk.tv píše:

Wang Jun - 1
čtěte o tématu lékař na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Rentgen plic
03.02.
odhalte ji včas

Nehrozí vám rakovina? Stačí si zodpovědět pár snadných otázek

Rakovina plic je největším zabijákem v celé Evropě - na svědomí má 20 % ze všech případů úmrtí na rakovinu. Většina karcinomů je totiž diagnostikována v pozdním stadium, kdy je míra přežití velmi nízká. Nová mobilní aplikace vám může pomoci odhalit rakovinu včas.

Cvičení v posilovně
25.01.
Speciál o hubnutí

Máte cukrovku a chcete zdravě zhubnout? Poradíme, jak na to

Lidé, kteří se narodili s normální hladinou cukru v krvi a chtějí zhubnout, mohou zkrátka omezit stravu a cvičit, ale když máte cukrovku, je to jiné. Razantní změna jídelníčku není pro tělo vhodná a cvičit se také nemůže úplně cokoli. Jak šetrně shodit kila, pokud jste diabetik?

Lékaři -ilustrační foto
16.01.

VIDEO: Gynekologové z ambulancí posílí pohotovosti

Ambulantní gynekologové nově posílí své kolegy v nemocnicích na gynekologických pohotovostech. Domluvily se na tom ministerstvo zdravotnictví, Česká gynekologická společnost a pojišťovny. Cílem je vyřešit problém nedostatku lékařů.

Nákupy přes internet
13.01.
manželův notebook

Žena si chtěla pustit seriál, místo toho objevila něco odporného!

Velký šok čekal na manželku pětatřicetiletého doktora z Velké Británie. Když si totiž chtěla na notebooku svého muže pustit další díl oblíbeného seriálu, našla v něm několik set fotek s dětskou pornografií. Rozhodla se, že vše oznámí na policii.

Dvě ženy umučily mladou maminku
12.01.
Napadení na Slovensku

Matka dvou dětí nepřinesla dřevo. Rodina ji za to měla ubít k smrti!

Slovenská policie řeší otřesný případ, který se stal na Silvestra ve městě Rimavská sobota. Mladá maminka od dvou dětí (29) se vydala do lesa pro dříví. To však nepřinesla a její dvě příbuzné ji za to ubily. O tři dny později ji odvezly do nemocnice, ale bylo už pozdě. Maminka zraněním podlehla.

Léky
04.01.
nebezpečné kombinace

Pozor na to, čím zapíjíte léky. Ohrozit vás může mléko i džus!

Doba viróz a nejrůznějších nemocí je tady a takřka každý v takovém případě sahá po lécích, aby ulevil té největší bolesti. Věděli jste ale, že i to, čím lék zapíjíte, může ovlivnit to, jak funguje? Některé nápoje jsou podle lékařů dokonce nebezpečné.

Neschopenka
aktualizováno 02.01.
Změny pro lékaře

Papírová podoba eReceptů končí! Od ledna jsou jen elektronicky

Od 1. ledna vám už lékař recept nepředepíše v papírové podobě, ale jen elektronicky. Pravidlo platí pro všechny bez výjimky. Pokud lékař pravidlo poruší, nemusí se zatím podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha obávat pokut. Ty hrozí jen těm, kteří budou pravidlo stále ignorovat.