Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákeřný diabetes
18.11.
Onemocnění cukrovkou

Poznáte příznaky cukrovky? Takhle nemoci můžete předejit

V České republice se léčí s dcukrovkou několik set tisíc nemocných. Víte však, že toto onemocnění se rozděluje do dvou typů? Jak se od sebe odlišují? Jak nemoci předcházet, jak ji rozpoznat a jak následně probíhá léčba? Čtěte naše rady!

Spící žena
15.11.
lékař radí

Víte, že budete málo spát? Stačí jediná věc a nebudete unavení

Čas od času se nejspíš stane každému, že se dostane později do postele. Pokud nenaspíme oněch optimálních osm hodin, ráno to na nás bude jistojistě znát. Abyste se únavě a malátnosti vyhnuli, stačí před spaním udělat jedinou věc.

Oběšená žena
14.11.
psychické problémy

Šero a sychravo: Sebevražd na podzim přibývá, varují záchranáři

Podzimní plískanice, šero, padající listí a mlha – to všechno dotváří ponurou atmosféru a člověka napadají všelijaké myšlenky. Některé depresivní stavy bohužel končí i sebevraždou. Jenom středočeští záchranáři letos vyjeli k téměř osmi stovkám případů pokusů o dobrovolné ukončení života.

Prásk.tv píše:

Nehty
čtěte o tématu lékař na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Miloš Zeman na návštěvě v Olomouckém kraji - 2
aktualizováno 13.11.
Našli ho mrtvého

Číňané řekli, jak zemřel Zemanův lékař. Tělo převezou tento týden

Prezidentův lékař Petr Halata zemřel při návštěvě Číny z přirozených příčin, spekuluje se o infarktu. Jeho tělo by mohlo být do Česka převezeno tento týden. Informovaly o tom Lidové noviny.

Ovčáček vs Jurečka
aktualizováno 10.11.
Drsná hádka

Jurečka je prase, vykřikuje Ovčáček. Rozčílila ho kritika Hradu

Tělo primáře Petra Halaty, který zemřel v úterý na služební cestě v Číně, zatím stále není v České republice. Smrt lékaře Miloše Zemana byla podle ministerstva zahraničí náhlá. Tato událost navíc na sociálních sítích způsobila rozepři mezi mluvčím Hradu Ovčáčkem a ex-ministrem zemědělství Jurečkou.

Miloš Zeman hovoří před velvyslanci
09.11.
Odletěli bez něj

Zemanovu cestu po Číně zasáhla smrt! Zemřel důležitý člen týmu

Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel jeho lékař Petr Halata, který byl členem delegace. Stalo se to těsně před odletem zpátky do Česka.

Neschopenka
07.11.
Krok k e-neschopenkám

Neschopenky budou od července jiné, schválila ve středu vláda

Lékaři v Česku by měli od července příštího roku začít vyplňovat část neschopenek jen elektronicky. České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) by oznámení o začátku a konci pracovní neschopnosti měli posílat pouze přes počítač. Návrh novely o nemocenském pojištění dnes schválila vláda, informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Ministerstvo práce označilo změnu za první etapu zavádění e-neschopenek. Zaměstnavatelé i lékaři návrh kritizují a mají k němu výhrady.

Lékař
aktualizováno 05.11.
Zubaři i praktici

V Česku chybí tisíce lékařů. Nejvíc trpí vesnice, lidé musejí dojíždět!

V České republice chybějí tisíce lékařů. Hlavně na venkově nejsou praktici ani zubaři. Společnost všeobecného lékařství zjišťovala, za jakých podmínek by mladí absolventi šli pracovat na vesnici a zjistila, že je pro ně důležité, aby tam měli pracovní uplatnění i jejich partneři.

Lékárna
aktualizováno 02.11.
lékařská novela

Novinka u doktora: Budou vědět o všech lécích, které berete

Ošetřující lékaři a lékárníci možná budou mít přehled o všech lécích, které má pacient předepsané. Předpokládá to novela lékového zákona, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Sdílení údajů mezi poskytovateli zdravotní péče má podle vlády zajistit bezpečnější a kvalitnější předepisování léků. Předlohu nyní posoudí hned tři výbory - zdravotnický, ústavně-právní a petiční.

Lékař - Ilustrační
22.10.
předepisoval léky

Další falešný lékař na Slovensku: Policie hledá podvedené pacienty

Policie ve slovenské Dunajské Stredě prověřuje případ muže, který se od dubna letošního roku měl vydávat za lékaře. Pacientům vykonával diagnostiku, prodával léky a doplňky stravy. Teď mu hrozí trestní stíhání.