Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení - nachlazení
aktualizováno dnes 12:57
Doporučení lékařů Nepodceňte to!

Prudké ochlazení přineslo do čekáren chřipku! Jak se bránit?

Ještě uprostřed minulého týdne atakovaly teploty tropickou třicítku, o víkendu se ale prudce ochladilo - někde i o více než patnáct stupňů. Prudké ochlazení s sebou bohužel přineslo i zvýšený počet pacientů v čekárnách, proto je důležité dodržovat několik pravidel, abychom podzimním chorobám předešli.

Burčák
aktualizováno 22.09.
Lékař radí

Smrtící nástrahy burčáku! Tyhle rady vám mohou zachránit život

Smrt, které se dalo předejít. Neštěstí, které se stalo ve vinném sklepě v Dulovcích na Slovensku, by mohlo být výstrahou pro všechny, kteří si doma vyrábí vlastní burčák nebo víno. O nebezpečném uvolňujícím se oxidu uhličitém se bavili redaktoři tvnoviny.sk s odborníkem na víno i s lékařem.

Jazyk - ilustrační
aktualizováno 15.09.
Neprozkoumaný orgán

Co všechno můžete vyčíst z jazyka? Důležitá je barva a tvar

Většina lidí netráví čas zkoumáním svého jazyka. Můžete z něj však například vyčíst nemoci a především celkový stav vašeho zdraví. Barva jazyka naznačuje třeba horečku nebo nedostatek vitamínů, praskliny pak mohou znamenat zažívací problémy.

Prásk.tv píše:

Mladík měl ukrutné bolesti břicha
čtěte o tématu lékař na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
11.09.
velká pomůcka

Potřebujete vyšetření či rentgen? Mapa ukáže, kam to máte nejblíž!

Potřebujete na rentgen, ale nevíte, které zdravotnické středisko jím disponuje? Díky nové interaktivní mapě ministerstva zdravotnictví se můžete z pohodlí domova podívat, kam to budete mít nejblíže.

Očkování. Ilustrační foto.
08.09.
Složitější očkování

Změny v očkování! Od přištího roku se mění tato pravidla

Napřed pro recept, pak do lékárny a zpět k lékaři. V některých případech bude od příštího únoru nutné si kvůli očkování udělat kolečko po lékařských ordinacích a lékárnách. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

Lékařka
06.09.
Lékaři bez aprobace

ČLK varuje před lékaři z ciziny. Ověřte si, jestli je váš v pořádku

Česká lékařská komora (ČLK) varuje před lékaři z ciziny, kteří v Česku pracují bez toho, aby měli složenou aprobační zkoušku. Podle Komory není jasné, jestli mají dostatečné vzdělání a umí česky, přesto na základě výjimky ministerstva mohu v českých nemocnicích léčit. Na stránkách Komory si můžete snadno ověřit, jestli lékař, který vás léčí, je členem ČLK.

Lékař Ilustrační snímek
18.08.
Neuvěřitelné chování

Vyšetřím vám plíce, řekl lékař. Pak bezmocnou pacientku znásilnil!

Otřesný případ znásilnění řeší soud v texaském Houstonu. Jeho hlavním akterém je lékař, který před několika lety znásilnill v nemocnici pacientku. Žena byla nacpaná sedativy, takže se nemohla bránit. A když zmáčkla tlačítko na přivolání sestry, zjistila, že je odpojené a nefunguje.

Znásilněná žena
17.08.
lékař obviněn

Gynekolog měl znásilňovat své pacientky! Policie ho zatkla

Ze znásilnění čtyř svých pacientek je obviněn polský gynekolog ze Zabrze. K sexuálnímu zneužívání mělo docházet v letech 2016 až 2018. O případu informoval polský portál Polsat News.

Kuchař se vydával za lékaře
12.08.
Kuchař doktorem

Falešný lékař pečoval o důchodce dva roky! Jak mu to mohlo projít?

Slovenskem otřásl případ kuchaře, který se vydával za lékaře a podával léky klientům v domově důchodců. Za záhadných okolností tady zemřelo nejméně deset lidí. Muže i jeho spolupracovnici už zatkli. Teď se ale úřady dohadují, jak tam mohl kuchař ordinovat.

Kuchař se vydával za lékaře
10.08.
VIDEO Sloužil v důchoďáku

Kuchař se vydával za lékaře! Mohl zabít až 10 lidí, takhle ordinoval

Kauza vyučeného kuchaře, který vystupoval jako lékař a ošetřoval pacienty v domově důchodců, šokovala Slovensko. Ošetřovatelkou byla zase bývalá uklízečka. Na nově zveřejněném videu je vidět, jak "ordinovali" opilí, ale v lékařském oblečení.