Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sloučení pravoslavných církví na Ukrajině
včera 17:38
pravoslavná církev

Velká změna v náboženství, Ukrajina má novou národní církev

Představitelé ukrajinských pravoslavných církví dnes na církevním sněmu v Kyjevě schválili sloučení svých organizací v nezávislou ukrajinskou národní církev. Potvrdil to podle světových tiskových agentur ukrajinský prezident Petro Porošenko. Synod podle Porošenka zvolil hlavu nové církve - metropolitu kyjevského a celé Ukrajiny Epifanije. "Tento den vejde do dějin jako posvátný den - den konečné nezávislosti na Rusku," prohlásil podle agentury Reuters ukrajinský prezident před tisícovkami přívrženců.

Ruské tanky u hranic Ukrajiny
aktualizováno 08.12.
google to vidí

Ruské tanky u hranic Ukrajiny. Potvrdily to snímky z vesmíru

Satelitní snímky z tohoto listopadu potvrzují informace Ukrajiny, že se k jejím hranicím stahují stovky ruských bojových vozidel a tanků. Nová vojenská základna stojí na kraji městečka Kamensk-Šachtinskij asi 18 kilometrů od hranice obou států.

Ukrajinské lodě
04.12.
Situace na Ukrajině

Uvolnění napětí. Rusko zmírnilo blokádu Azovského moře

Kerčským průlivem mohou opět proplouvat lodě do ukrajinských přístavů. Uvolnění blokády se týká i Mariupolu, kam měla namířeno dvacet čtyřčlenná posádka, kterou Rusko už déle než týden vězní.

Prásk.tv píše:

Pavel Semenjuk - 1
čtěte o tématu Ukrajina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Tomáš Petříček
aktualizováno 05.12.
Ministr zahraničí

Český ministr se ostře pustil do Ruska. Sklízí za to pochvaly

Ruská agrese na východní Ukrajině podle českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) podkopává naší evropskou bezpečnost. Nejen těmito slovy se dnes ministr pustil do Ruska.

Ukrajinská policie Ilustrační snímek
30.11.
Situace na Krymu

Ukrajina zakázala vstup ruským mužům. Bojí se přílivu žoldáků

Ukrajina zakázala vstup na své území mužům z Ruska ve věku od šestnácti do šedesáti let. Prezident Petro Porošenko chce předejít formování soukromých ruských armád na území Ukrajiny.

Putin blahopřeje Trumpovi
aktualizováno 29.11.
Zrušené setkání

Trump s Putinem jednat nebude! Kvůli konfliktu na Ukrajině

Americký a ruský prezident se při summitu G20 nesejdou. Schůzku zrušil americký prezident Donald Trump. Důvodem je Kerčský incident. Informaci potvrdil také mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Čapí hnízdo
aktualizováno 29.11.
Zásadní posudek

Znalec: Stíhání Babišovy dcery za Čapí hnízdo nic nebrání!

Advokáti dcery Andreje Babiše Adriany Bobekové se pokusili lékařskou zprávou přesvědčit policisty, aby zastavili její stíhání v kauze Čapí hnízdo. Podle premiéra trpí bipolární poruchou (maniodepresí). Podle znalce ale jejímu stíhání nic nebrání.

Ukrajinské lodě
aktualizováno 29.11.
Vypjatá situace

Pošlete proti Rusku lodě, apeluje Ukrajina na NATO! Napětí trvá

Ukrajinský prezident Petro Porošenko žádá Severoatlantickou alianci o pomoc při řešení situace v Kerčském průlivu. I když Ukrajina není členským státem NATO, Porošenko naléhá, aby aliance zajistila v oblasti bezpečnost. Ukrajina navíc obviňuje Rusko z blokování Azovského moře, údajně do něj nesmí 18 lodí vplout a dalších 17 vyplout.

Petro Porošenko
aktualizováno 28.11.
Situace na Krymu

Ukrajina zpřísnila bezpečnost, Rusko navýšilo počet tanků

Rusko-ukrajinská krize nabírá na intenzitě. Ukrajina v pohraničních oblastech zpřísnila bezpečnostní opatření, Rusko na své straně hranice ztrojnásobilo počet tanků a posílilo protivzdušnou obranu. Podle ukrajinského prezidenta Porošenka zemím reálně hrozí válka.

Ukrajinské národní milice
aktualizováno 27.11.
Napětí na Krymu

Ukrajina vyhlašuje válečný stav. Takhle se dotkne i Česka!

Ukrajinský parlament schválil výjimečný stav po dobu 30 dnů. Ten se v případě neuvážených kroků může podle bezpečnostního experta Andora Šándora dotknout i Česka. Co vůbec znamená tzv. stanné právo?