Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Letadlo - ilustrační foto
17.06.
Horor na palubě

Cestující už tleskali pilotovi, pak se z přistání stalo drama! VIDEO

Předčasně slavila návrat z dovolené skupina ukrajinských turistů na palubě letounu společnosti Bravo Airways. Ti začali po přistání na kyjevském letišti tleskat, stroj ale záhy vyjel z mokré dráhy a skončil na trávě. Potlesk tak vystřídaly zoufalé a vystrašené výkřiky.

Kolem Černobylu zuří lesní požár
aktualizováno 07.06.
radioaktivní částečky

V ochranné zóně kolem Černobylu zuří lesní požár! Vědci mají obavy

Na severu Ukrajiny v ochranné zóně okolo jaderné elektrárny Černobyl se rozhořel ohromný lesní požár. Úroveň radioaktivity je podle ředitele Úřadu pro mimořádné situace v normálu. Vědci ale už dříve vyjádřili obavy před tím, že by mohly lesní požáry v exkluzivní zóně znovu vynést radioaktivní částečky do vzduchu a roznést je i do dalších států v Evropě.

VASYL HRYCAK, ARKADIJ BABČENKO
aktualizováno 01.06.
tajné služby

Fingovaná vražda novináře: Babčenko popsal detaily celé akce

Ruský novinář Arkadij Babčenko veřejně promluvil o pozadí tajné operace kolem jeho fingované smrti, kterou podle ukrajinské prokuratury musel předstírat proto, aby se vyšetřovatelé dozvěděli, kdo si vraha najal a na koho. Celkem prý mělo být zavražděno 30 lidí.

Prásk.tv píše:

Sex na střeše
čtěte o tématu Ukrajina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

VASYL HRYCAK, ARKADIJ BABČENKO
aktualizováno 31.05.
předstíraná vražda

Babčenko a SBU šíří fakenews, ukrajinský podraz pobouřil svět

"Zmrtvýchvstání" a údajná vražda Arkadije Babčenka vyvolala ve světě mezi novináři i experty bouřlivé reakce. Ukrajinu teď mnozí viní, že napomohla k šíření fakenews a prokremelské propagandy, hovoří také o zdiskreditování novinářů.

VASYL HRYCAK, ARKADIJ BABČENKO
aktualizováno 30.05.
Hra zpravodajských služeb

Smrt ruského novináře nahráli, aby ho ochránili před vraždou

Velké překvapení si přichystal pro novináře šéf ukrajinské tajné služby Vasyl Hrycak. Na tiskovou konferenci k vraždě ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka přivedl právě "zastřeleného" reportéra. Ukrajinská tajná služba totiž jeho vraždu fingovala, aby zabránila chystanému atentátu.

Arkadij Babčenko
aktualizováno 30.05.
Arkadij Babčenko

V Kyjevě zastřelili opozičního ruského novináře. Žil i v Praze

V úterý večer byl v Kyjevě zastřelen ruský novinář Arkadij Babčenko. Kritik Moskvy opustil Rusko před rokem, na čas se uchýlil do Prahy, než se přesunul na Ukrajinu. Babčenko kritizoval ruskou intervenci na Ukrajině. Rusko kvůli náladám ve společnosti přirovnal dokonce k Německu krátce po nástupu nacismu.

Let MH17
25.05.
zemřelo 298 lidí

MH17 sestřelilo Rusko, tvrdí vyšetřovatelé. Moskva to popírá

Raketový systém, který byl použit při sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou v létě roku 2014, byl podle mezinárodního týmu vyšetřovatelů součástí ruských ozbrojených sil. V troskách Boeingu 777 zahynulo 298 lidí. Ruské ministerstvo obrany ale tvrzení odmítlo a uvedlo, že s incidentem nemá nic společného.

Let MH17
aktualizováno 24.05.
mezinárodní vyšetřování

Raketa, která sestřelila let MH17, patřila skutečně ruské armádě

Raketový systém, který byl použit při sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou v létě roku 2014, byl součástí ruských ozbrojených sil. Uvedl to dnes mezinárodní tým vyšetřovatelů v předběžných závěrech vyšetřování pádu letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí.

Pouta - ilustrační záběr
aktualizováno 25.04.
vyšetřování GIBS

Na Ukrajině zadrželi Čecha, má jít o bývalého vysokého důstojníka

Na Ukrajině byl v pondělí kvůli podezření z nezákonného použití technických prostředků zadržen muž z České republiky. Kyjevský soud dnes rozhodl, že bude propuštěn z cely předběžného zadržení po zaplacení kauce, která odpovídá zhruba 4500 eurům (asi 115.000 Kč). ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. Server Info.cz s odvoláním na důvěryhodné zdroje napsal, že zadrženým je bývalý vysoký důstojník někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luděk Vokál, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) podezírá z několika trestných činů.

Ordinace
aktualizováno 09.04.
nemají zkoušky

Čeští lékaři nechtějí 500 kolegů z Ukrajiny: Ohrozí zdraví lidí, varují

Chybějící personál v nemocnicích a ambulancích by podle ministerstva zdravotnictví mohlo doplnit až 500 odborníků z Ukrajiny ročně. České lékařské komoře ale vadí, že nebudou muset skládat srovnávací zkoušku.