Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vojáci se loučí s padlými kolegy - 4
08.08.
Padlí hrdinové

Blízcí vzpomínají na vojáky: "Žil pro to, co dělal, pomohl každému!"

Na trojici vojáků vzpomínají také obyvatelé obcí, ve kterých žili. Kamarádi své pocity často vyjadřují na sociálních sítích. V Dívčicích na Českobudějovicku, kde bydlel nejstarší z trojice, 36letý Martin Marcin, plánují pamětní desku.

Pes Karly Šlechtové u hrobu neznámého vojína
aktualizováno 14.05.
Další přešlap

Šlechtová fotila psa na hrobu neznámého vojína, teď se omlouvá

Vlna kritiky se snesla na ministryni obrany Karlu Šlechtovou kvůli fotografii, kterou zveřejnila na Instagramu. Svého pudla vyfotila u hrobu neznámého vojína v Národním památníku na Vítkově. Ministryně se teď za fotku omluvila.

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí na dobové fotografii
12.09.
Staroměstské náměstí

Praha chce obnovit Mariánský sloup. Symbol útlaku! Zuří odpůrci

Na pražské Staroměstské náměstí by se mohl vrátit Mariánský sloup. O tom, jestli se napodobenina původního sloupu strženého davem krátce po vyhlášení nezávislosti Československa v roce 1918 na náměstí vrátí, má ve čtvrtek jednat pražské zastupitelstvo. Odpůrci jej vnímají jako symbol útlaku.

Prásk.tv píše:

Malý chlapeček Alfie a královna - 1
čtěte o tématu památník na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Demonstrace proti vepřínu v Letech u Písku
aktualizováno 31.07.
U památníku holokaustu

Vepřín v Letech, kde vraždili nacisti, odkoupí stát. Majitel kývl

Valná hromada zemědělské společnosti AGPI dnes vyslovila souhlas s převodem areálu vepřína v Letech v okrese Písek u památníku romského holokaustu na stát.

Výbuch plynu v New Yorku
aktualizováno 13.06.
Poblíž památníku 11. září

Únik plynu v New Yorku: Zranilo se 32 lidí, zasahovala i FBI!

Více než 30 lidí se přiotrávilo při úniku plynu v newyorské čtvrti Tribeca. Podle prvních informací našli policisté na místě podezřelý balíček, spekulovalo se také o výbuchu. To ale později úřady vyvrátily s tím, že šlo o únik plynu. Na místě zasahovala asi stovka hasičů.

Památník Rozloučení
27.05.
odhálení památníku

Wintonovy děti odhalily památník oslavující jejich rodiče

Památník na pražském hlavním nádraží připomíná rodiče židovských dětí, které před nacisty zachránil Nicholas Winton. Znázorňuje dveře vlaku s rukama dětí a rodičů, což je poslední vzpomínka, kterou mnohé zachráněné děti na své rodiče mají. Dnes odpoledne ho odhalily dvě z 669 zachráněných Milena Grenfell-Bainesová a Zuzana Marešová. Na slavnostním odhalení se sešlo devět takzvaných Wintonových dětí.

Vandal zapálil v Praze památník
24.05.
Hrdinové Pražského povstání

To je úcta k padlým hrdinům? Vandal zapálil v Praze památník!

K těžko uvěřitelnému případu žhářství vyjížděli ve středu ráno hasiči z pražské smíchovské stanice. Neznámý vandal vysypal odpadky na desku na památníku hrdinů Pražského povstání a zapálil je. Hasiči požár rychle zlikvidovali. Na památníku přesto vznikla vysoká škoda. Případ vyšetřuje policie.

Nice - památník atentátníka - 5
aktualizováno 19.07.
Útok v Nice

Smetí a zášť: Na místě útočníkovy smrti vznikl zvláštní památník

Na místě, kde při útoku v Nice zemřel terorista Mohamed Lahouaiej Bouhlel, vzniklo zvláštní pietní místo. Na rozdíl od jiných zde ale lidé nepokládají květiny a svíčky. Místo na promenádě, kde policisté útočníka zastřelili, zaplavily odpadky, kameny, nedopalky a plivance.

Žena močila za denního světla na válečný památník
aktualizováno 04.07.
VELKÁ OSTUDA

NECHUTNÉ! Žena počůrala památník v tu nejhorší dobu

Angličanka vykonala potřebu na památník válečným obětem nejkrvavější bitvy v dějinách. Nemohla si však vybrat horší dobu, než bylo významné výročí smutné události. Navíc si nevšimla, že na místo je namířena kamera.

1876713
06.06.
policejní pátrání

Vandalové zničili památník obětem komunismu. Utrhli sochu!

Neznámí vandalové dnes v noci poničili památník obětem komunismu na pražském Újezdě. Policie zveřejnila i videozáznam celého činu. Na svědomí ho mají dva mladíci, kteří sochu zcela zřejmě chtěli úmyslně poškodit.