Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Polámané stromy
aktualizováno 11.08.
polámané stromy

"Nechoďte na houby," varují lesníci. V lesích hrozí nebezpečí!

Před vstupem do lesů varují houbaře, turisty i další návštěvníky lesníci. V posledních dvou dnech vítr poškodil stromy, takže v lesích není bezpečno.

Divoké prase
aktualizováno 08.08.
Rozhodnutí hejtmana

ZÁKAZ VSTUPU DO LESA: Čunek chce opatření proti moru prasat

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek chystá kvůli africkému moru prasat zákaz vstupu do některých lesů. Opatření má začít platit ve středu, lidé nebudou moci do oblasti ohniska nákazy na Zlínsku.

Lesní požáry na jihu Francie
aktualizováno 26.07.
Požáry ve Francii

Francie bojuje s obřími požáry, o pomoc žádá ostatní státy EU

Nejméně 10 000 lidí bylo nuceno opustit své domovy potom, co vzplály lesy na pobřeží Středozemního moře.

Obchodní sdělení

Dokonalá relaxace mysli i těla v Poděbradech? Užijte si luxusu v komorním hotelu Golfi***superior

Krásný hotel Golfi v Poděbradech, jehož historie sahá do období první republiky, najdete nedaleko romantické poděbradské kolonády na břehu řeky Labe.

Rozsáhlé požáry sužují pobřeží USA a Kanady
aktualizováno 09.07.
stav nouze

Tisíce hasičů v akci! Lesní požáry sužují Kalifornii a Kanadu

V Kalifornii bojuje více než 2300 hasičů s desítkami lesních požárů. Podobná situace je i na západním pobřeží Kanady, kde se jich hasičské jednotky snaží uhasit dalších 200. Situace je vážná - Britská Kolumbie už vyhlásila stav nouze.

Kloubnatka ničí lesy v Krušných horách
15.04.
napadení houbou

Lesníci se bojí, v Krušných horách odumírají tisíce hektarů lesa

V Krušných horách odumírají tisíce hektarů lesa. Může za to houba kloubnatka, která napadá a ničí smrky. Proti této nákaze v takovém měřítku podle lesníků zatím neexistuje účinná ochrana. Kalamita proto není k zastavení. Nejhorší situace je v Krušných horách na Chomutovsku, Mostecku a Teplicku.

houby v řijnu - 3
18.10.
ideální podmínky

Lesy jsou plné hub! Jaké rostou a kam na ně? RADY A TIPY

Houbaři mají důvod k radosti, houby totiž začínají růst ve velkém! Svědčí jim vlhko a poměrně i teplo. Jenom nesmí přijít mrazy. Kde jich roste nejvíc?

Houbaření
03.10.
Myslivecký zákon

Úleva pro houbaře: S pokutami za vstup do lesa to bude jinak!

Houbaři i turisté si mohou oddechnout. Za porušení zákazu vstupu do lesa měla podle novely mysliveckého zákona hrozit pokuta až 30 tisíc, proti návrhu se ale postavili politici, lesníci i část veřejnosti. Sporná pasáž zřejmě z novely vypadne.

Bodnutí hmyzem
aktualizováno 18.09.
Dobře to dopadlo

Muže pobodaly vosy v hustém lese, záchranáři ho nemohli najít!

Lidé se spojili, aby zachránili muže, kterého v sobotu na Opavsku pobodaly vosy. Kvůli alergické reakce ztratil vědomí a hrozilo, že zemře. Záchranáře nakonec k muži v hustém lese dovedli až svědci.

Lesní plody
20.08.
výhodný obchod

V lesích rostou miliardy korun! A Češi jsou národem sběračů

Češi patří mezi nejpilnější sběrače lesních plodů v Evropě. Za jedinou sezonu nasbírají klidně i 40 tisíc tun! A protože jdou houby, borůvky i maliny rychle na odbyt, stává se ze sbírání výhodný byznys. Kdyby loni Češi všechny nasbírané plody prodali do výkupen, vydělali by skoro šest miliard korun!

Myslivec
aktualizováno 10.05.
novela zákona

POZOR! Vstup do lesa se může prodražit, hrozí pokuta až 30 tisíc

Houbařům se může jejich vášeň řádně prodražit. Pokud poruší zákaz vstupu do lesa, když v něm zrovna loví myslivci, zaplatí pokutu až 30 tisíc korun. A stát se to může snadno, například když půjdete lesem mimo oficiální cesty. Novelu zákona o myslivosti, která obsahuje i tento zákaz, mají poslanci projednávat v červnu. Po bouřlivých reakcích, které návrh vyvolal, teď ministerstvo zemědělství lidi uklidňuje, že se v praxi nic nezmění.

Obchodní sdělení

Bohemia Apple