Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spadlý strom přes silnici
aktualizováno 05.08.
Platila výstraha

Česko zasáhly bouřky. Padaly kroupy, voda zaplavila sklepy

Silné bouřky zasáhly v sobotu večer hned několik regionů v Česku. Meteorologové před nimi vpodvečer vydali varování. S bouřkami přišly přívalové deště a silné krupobití. V nočních hodinách se situace uklidnila.

Mrtvé ryby v řece Jihlavě
aktualizováno 05.06.
Masivní úhyn

Lijáky vyplavily do řeky odpadní vodu, v Jihlavě páchnou zdechliny

Víkendové prudké bouřky a s nimi spojené bleskové povodně nemají na svědomí jen vytopené domy a sklepy. Například na Jihlavsku během povodňové vlny uhynulo v řece v Jihlavě velké množství ryb a to kvůli tomu, že se do řeky kvůli extrémnímu zvednutí hladiny dostala i odpadní voda.

Hasiči ve Větřkovicích
aktualizováno 03.06.
aktualizujeme varování meteorologů

Nová výstraha: Pozor na povodně, hasiči hlásí přes stovku výjezdů

Meteorologové neustále zpřísňují výstrahu před bouřkami, které už několik dní po sobě nárazově bičují různé části republiky. Nyní k velmi silným bouřkám přidali varování před přívalovými srážkami, které mohou zvýšit hladiny potoků a řek. Na několika místech už voda napáchala škody, nejhůř jsou na tom lidé na východě republiky.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Přívalové deště v Praze - 9
aktualizováno 30.05.
Silná bouřka

Prahou se prohnala bouře, voda vyplavila i nemocnici. FOTO

Silná bouře doprovázená přívalovými dešti a krupobitím se ve středu vpodvečer prohnala nad Prahou. Hasiči mají plné ruce práce s odstraňováním následků. Vodu vyčerpávali třeba z vestibulu stanice metra. Vyplaveny byly i některá oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Počasí v Německu
30.05.
silné bouřky

Počasí v Evropě se zbláznilo: Řeka místo metra, kroupy jak tenisáky

Milionové škody napáchaly bouřky s přívalovými dešti, které se v úterý prohnaly Německem. Na některých místech lijáky způsobily bleskové povodně, jinde padaly obří kroupy.

Kroupy - Ostrava
30.05.
Přijdou další

Sesuvy půdy, zaplavené silnice: Bouřky a kroupy pustošily Česko!

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, varování navíc platí až do středy. Už po poledni zasáhly východ republiky intenzivní bouřky a krupobití, později odpoledne se pak objevovaly i ve zbytku republiky.

Bouře se přehnala přes Česko
27.05.
Přívalové deště

Česko zasáhly další silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v neděli večer výstrahu před silnými bouřkami. Týká se okresů Karlovy Vary a Sokolov. Podle meteorologů hrozí přívalové srážky a zatopení níže položených míst a sklepů.

Bouřky
aktualizováno 23.05.
Výstraha meteorologů

Česko zasáhly bouřky! Hasiči vyčerpávali vodu ze sklepů

Bouřky, které by už dnes měly udeřit takřka na celém území republiky, budou silnější, než meteorologové čekali. Nejhorší bude situace ve čtvrtek odpoledne v západních a jižních Čechách.

Hurikán Katrina
aktualizováno 07.08.
voda je živel

New Orleans pod vodou! Silné deště místním připomínají Katrinu

Přívalové deště zasáhly město New Orleans v americkém státě Louisiana. Během pár hodin se několik čtvrtí ocitlo pod vodou. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění. Obyvatelé ale kritizují čerpadla, která vodu nezvládla dostatečně rychle odvést.

Bouřky a kroupy
aktualizováno 11.07.
výstraha meteorologů

Česko zasáhly silné bouřky s krupobitím! Moravu zalila voda

V Česku udeřily silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm a krupobitím. Meteorologové před nimi varovali téměř na celém území republiky. V noci na úterý bouřky od západu slábnou a mělo by se začít ochlazovat.