Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Had
08.11.
Nebezpečný koníček

Uštkla ho zmije, teď chovatel hadů promluvil. Sousedi mají strach

Známý herpetolog, který byl v sobotu večer převezen ve vážném stavu do nemocnice po uštknutí prudce jedovatou zmijí růžkatou, byl propuštěn do domácího léčení.

Hadi
16.10.
Hadí invaze

Hadí podzim v Česku! Mamba, užovka a krajta způsobily manévry

Letos na podzim do Česka evidentně dorazila hadí sezóna. Během necelých dvou týdnů v říjnu musela policie řešit hned tři případy týkající se těchto studenokrevných tvorů. Největší pozdvižení způsobila smrtelně jedovatá mamba zelená, která nejednomu obyvateli Prahy zařídila noční můry.

Mamba zelená je velmi inteligentní had, který útočí rychle
aktualizováno 04.10.
Chov jedovatých hadů

Mamba je rychlý zabiják. Odborník radí, jak chovat tohoto hada

Policisté pátrání po mambě nepodceňují. Mamba zelená je totiž podle odborníků chovatelsky mimořádně zajímavá. Fascinuje prý tím, že je oproti ostatním hadům inteligentnější. Patří i mezi nejrychlejší hady planety a její útok domorodci v Africe přirovnávají k letícímu smrtícímu šípu.

Prásk.tv píše:

Sabina z Výměny manželek
čtěte o tématu hadi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Odchyt krajt - 3
aktualizováno 04.08.
hledají chládek

Hadi vzali lidská obydlí útokem. Chytají je v postelích i pokojíčcích

Stále častěji vyjíždějí hasiči k odchytu hadů, kteří si našli útočiště v lidských obydlích. Může za to tropické počasí, které českým plazům nesvědčí.

Chřestýšovec mangšanský
15.03.
foto+video velký úspěch

V pražské zoo rozmnožili jednoho z nejvzácnějších hadů! VIDEO

Pražská zoologická zahrada představila seznam vzácných a ohrožených živočišných druhů, které v zoo chovají. Patří mezi ně i jeden z největších jedovatých hadů na světě – chřestýšovec mangšanský. Toho se loni v Praze podařilo dokonce rozmnožit!

Policie zažila šok při protidrogové razii! Dům byl plný hadů
aktualizováno 26.11.
policejní zátah

Policie zažila šok při protidrogové razii! Dům byl plný hadů

Pořádné překvapení zažili členové libereckého toxitýmu, když při protidrogové razii na severu Čech zjistili, že dům, ve kterém zasahují, je plný hadů. Plazy a drogy měla v domě dvojice bratrů z Polska. Ti se do Čech přestěhovali proto, že se mylně domnívali, že pěstování konopí je u nás legální.

Stěhování anakond
aktualizováno 10.10.
nová expozice

To jste ještě neviděli! V brněnské zoo stěhovali anakondy! VIDEO

V brněnské zoologické zahradě vybudovali nové terárium pro anakondy. Jak probíhal přesun těchto obrovitých hadů ze staré expozice do nové, se můžete podívat v unikátním videu!

Dítě pózuje u hada
aktualizováno 31.03.
Vidíte to?

Maminka fotila dvouletou dcerku, na fotce objevila něco děsivého!

Ještě teď nemůže jíst ani spát z hrozivého zážitku Australanka Bianca Dickinsonová. Mladá maminka fotila v úterý v přírodě dvouletou dcerku. Dívka stála u plotu, u nohou jí ležela ulomená větev. Jak se ale záhy ukázalo, nebyla to větev a děvčátko pózovalo se smrtelně nebezpečným hadem.

Hadi na WC - 1
aktualizováno 04.02.
horor na wc

Žena našla v záchodě jedovatého hada. To horší přišlo potom

Hadi v USA každý rok napadnou až 7 tisíc lidí, ale pouze 0,2 procenta z těchto útoků se končí smrtí. Doslova hadí horor zažila Cassie McFaddenová z Texasu.

Žena našla v šachtě zmije - 2
aktualizováno 04.03.
nepříjemné překvapení

Rokycany: Žena hledala vodoměr, v tmavé šachtě byli nevítaní hosté!

Nepříjemné překvapení čekalo na ženu z Rokycanska, která našla ve zdejší betonárce místo vodoměru svíjející se klubko zmijí. Žena okamžitě o nálezu informovala vedení firmy, ve které pracovala.