Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka na letišti
14.12.
Zkažené Vánoce

Mladou dívku nepustili do letadla. Kvůli tomuto neznámému pravidlu

Zkažené Vánoce má sedmnáctiletá Maisy z Velké Británie. Když chtěla odletět do jižní Afriky se svými příbuznými, na letišti jí nepovolili vstup na palubu. Neměla u sebe totiž jeden důležitý dokument.

Lety do středomoří
aktualizováno 07.12.
oblíbené destinace

Češi stále častěji jezdí na Vánoce pryč, lákají je trhy a nákupy

Někteří lidé nemají vánoční shon zrovna v lásce, místo nakupování dárků a setkání s rodinou vyráží proto velmi často raději do zahraničí. Češi letos nejčastěji vyráží do Paříže a poté do Londýna, mnozí ale chtějí za teplem.

Markéta Pekarová Adamová, Miloš Zeman
06.12.
Boj o rozpočet

Poslankyně chce prezidentovi omezit cesty, toto jí vzkázal Hrad

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová chce omezit zahraniční cesty prezidenta. V rámci pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu chce prezidentovi na cestování ubrat 450 tisíc korun a tyto peníze dát na protidrogovou prevenci. Podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka jde o hloupý pokus o zviditelnění TOP 09.

Prásk.tv píše:

Adrienne Koleszár - 1
čtěte o tématu cestování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Cestující v letadle - ilustrační foto
aktualizováno 28.11.
Neuvěřitelné manévry

Cesta hrůzy z Lisabonu: Letadlo se dostalo do Prahy o den později!

Když nasedala Petra B. v neděli ráno v Lisabonu do letadla, netušila, že místo jednosměrné cesty do Prahy ji čeká nedobrovolná okružní "jízda" přes půlku Evropy a do Česka se dostane s jednodenním zpožděním. Navíc odsuzuje i přístup portugalských aerolinek.

Úplné zatmění slunce nad La Silla - umělecké ztvárnění
26.11.
unikátní příležitost

Vyhrajte výlet za zatměním Slunce v Chile, observatoř platí vše

Observatoř La Silla v Chile oslaví příští rok padesáté výročí, v červenci se navíc zcela ponoří do tmy při úplném zatmění Slunce, pracovníci se proto rozhodli uspořádat jedinečnou soutěž. Výherci budou mít možnost navštívit observatoř a budou moci sledovat zatmění ze skutečně unikátního místa. Stačí jednoduchá věc, soutěžící musí poslat video blahopřání přímo pro observatoř.

V Beskydech se nedá kvůli suchu zasněžovat
17.11.
Málo vody

Sucho si vybírá krutou daň. V Beskydech se lyžovat nebude!

Dlouhotrvající sucha a vedra z předcházejících měsíců s sebou přinášejí další problémy. Například na Pustevnách v Beskydech se letos vůbec nebude lyžovat. Kvůli nedostatku vody se tam nedá zasněžovat. Pokud se počasí neumoudří, bude s lyžováním problém i jinde.

Cestující ve vlaku - ilustrační foto
15.11.
Lepší kompenzace

Za zpoždění vlaku peníze zpátky! Unie chce přísnější pravidla

Evropský parlament ve čtvrtek schválil nová pravidla pro lepší ochranu zákazníků v železniční dopravě. Cestující by se měli dočkat vyšších kompenzací. Postižení pasažéři by měli nárok na bezplatnou asistenci. Lepší servis chtějí europoslanci také pro cyklisty.

Kočka
13.11.
Nebezpečí na cestách

Muže na dovolené kousla kočka. Zemřel v krutých bolestech

Brit zemřel na vzteklinu poté, co ho během pobytu v Maroku napadla toulavá kočka. Nejde o vzácný případ, turisté by měli před cestou do Afriky zvážit očkování.

Češi tráví zimní dovolenou nejčastěji v tuzemsku
11.11.
Velký zájem

Čas na nákup zimní dovolené se krátí, někde už mají plno!

Jestli chcete slavit příchod Nového roku na horách a ještě nemáte rezervaci, tak máme špatnou zprávu. Většina hotelů a penzionů je v tomto termínu už plně obsazená. A velký zájem je také v dalších měsících. Ve velkém mizí i termíny, které připadají na jarní prázdniny.

Praha, Bratislava
29.10.
srovnání zemí

Je mezi lidmi oblíbenější Česko či Slovensko? Čísla mluví jasně

V Česku táhnou města a památky, na Slovensku zase příroda. Počet turistů je ale v Česku výrazně vyšší než na Slovensku. V loňském roce se u nás ubytovalo celkem 20 milionů turistů, na Slovensku to bylo kolem pěti a půl milionu.