Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dvoumotorový veterán z roku 1942
aktualizováno 17.06.

Dvoumotorový veterán z roku 1942

Příběh leteckých nadšenců Moniky a Petra Bezděkových, kteří si jen tak pořídili nádherný dvoumotorový veterán z roku 1942. Letadel tohoto typu přitom v Evropě není víc než pět.

Cesta na dovolenou
aktualizováno 16.06.
Letní radovánky

Kde tankovat, co vzít s sebou. Praktické rady pro letní dovolenou

Za necelé dva týdny už začínají letní prázdniny a s nimi i hlavní sezóna dovolených. Do zahraničí tak vyrazí tisíce Čechů. A řada z nich vlastními auty. Právě začátek prázdnin je na silnicích nejkritičtější a řidiči by s tím měli počítat. Čekají je kolony a řada poplatků.

Holčička u kormidla
aktualizováno 16.06.

VÍKEND: S dítětem kolem světa

Kam letos berete děti na dovolenou? Napadlo by vás nalodit batole na plachetnici a vyrazit s ním na nejnebezpečnější místa planety?

Prásk.tv píše:

Vibrátor
čtěte o tématu cestování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Zdržovali vlak
aktualizováno 15.06.
Jeden si stoupl do kolejí

Pojedeme, až tu budou všichni! Studenti blokovali odjezd vlaku

Na českobudějovickém vlakovém nádraží večer zasahovala policie. Skupinka mladých lidí tam bránila v odjezdu vlaku. Rychlík směřující do Prahy nakonec vůbec nevyjel.

Důl Jeroným ze 14. století
14.06.
Netradiční výlet

Důl ze 14. století inspektora TV NOVA uchvátil, dostal zlato!

Památkový inspektor Televize Nova si dnes vybral velmi netradiční cíl. Zavede vás do unikátního prostředí cínového dolu ze čtrnáctého století. Důl Jeroným leží blízko Podstrání na Sokolovsku a zpřístupněn byl v roce 2013.

Tankování v Chorvatsku
14.06.
kde je nejlevněji?

Ceny pohonných hmot v Evropě: Tady tankujte cestou na prázdniny

S příchodem turistické sezóny nemohli řidiči v Chorvatsku získat lepší zprávy. Ceny pohonných hmot, které poklesly již podruhé za sebou, budou klesat i nadále. Ačkoliv snížení cen není nijak výrazné, řidiči ho vítají s nadšením. Podívejte se, kolik stojí pohonné hmoty v evropských zemích.

Nekonečné kolony v Chorvatsku
13.06.
Termíny prázdnin

Prázdniny v Evropě: V těchto dnech to bude na silnicích peklo

Už za pár dní se děti dočkají letních prázdnin. Češi s celými dvěma měsíci patří k nadprůměru v rámci EU, přesto musí čeští studenti některým svým vrstevníkům v jiných evropských státech závidět. Ze začátku a konce prázdnin mají každoročně obavy dopravní experti. Kvůli přesunům statisíců dovolenkářů tradičně kolabují evropské silnice.

Cestování - ilustrační foto
12.06.
Cestování zdarma!

EU rozdává 15 tisíc jízdenek pro mladé po Evropě! Přihlaste se

Až 15 tisíc mladých Evropanů bude moci cestovat toto léto po Evropě zadarmo! Jízdenky jim rozdá Evropská komise. O "lítačku" po EU se mohou přihlásit i mladí Češi. Pokud bude program úspěšný, v příštích letech se na cesty po Evropě bude moci vydat až 1,5 milionu Evropanů.

Chorvatsko - tunel
11.06.
milé překvapení

Cesta do Chorvatska: K moři se nyní dostanete levněji a rychleji!

Na všechny cestovatele, kteří se letos chystají k Jaderskému moři autem přes tunel Sveti Ilja, čeká příjemné překvapení. Za průjezd jím totiž od nového roku nemusí platit. Chorvatská vláda poplatek zrušila, cesta je tak nejen levnější, ale i rychlejší.

Léky
09.06.
Problémy při cestování

Pozor! Za některé léky vás mohou v zahraničí i zavřít! PŘEHLED

Snad každý si na dovolenou sbalí i náplasti, léky na bolest nebo kapky proti kašli. Jenže v některých zemích vám mohou pořádně zavařit i ty nejběžnější léky. Čtěte, v jakých státech platí přísná pravidla pro ty které medikamenty.