Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kůrovec
11.02.
Velká kalamita

Sucho a kůrovec pustoší české lesy, škody jdou do miliard!

Sucho a kůrovec za loňský rok způsobili lesníkům miliardové ztráty. Napadeného dříví je v Česku nadbytek a jeho cena klesla až o polovinu. Pro majitele lesů je to pohroma, proto někteří nabízejí pozemky k prodeji i hluboko pod cenou.

Hacker
28.01.
Nelegální kopie

Filmaři hlásí miliardové ztráty! Policie si s piráty neví rady

Policie vloni řešila až trojnásobně víc případů, které se týkaly porušování autorských práv. Filmový průmysl zaznamenává miliardové ztráty ročně. Se stahováním filmu nebo seriálu má zkušenost téměř každý uživatel internetu. Evropská komise proto chystá směrnici, kdy už nebude možné stahovat ani šířit obsah na internetu anonymně.

Neúroda - ilustrační foto
aktualizováno 27.08.
ekonomické hodnocení

Suché léto: Někteří prodejci si mnou ruce, jiní počítají velké ztráty

Letošní rekordně horké léto se pomalu chýlí ke konci a tak začínají experti sčítat, jaké bylo z pohledu ekonomiky. Zatímco například provozovatelé kempů a sadaři jednoznačně vydělali, zemědělci a lesníci očekávají miliónové ztráty. Letošní léto bylo také mimořádně tragické na silnicích.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Máslo je nejdražší v historii
aktualizováno 15.10.
velké ztráty

V obchodech se stále více krade! Hodně lidí nezaplatí za máslo

V obchodech se stále více krade a v kurzu je teď hlavně máslo. Některé prodejny zaznamenaly až deseti procentní zvýšení ztrát. A bojí se, že před Vánocemi bude ještě hůř. Nejčastěji přitom kradou právě zaměstnanci obchodů.

Trosky budovy po bombardování v Sýrii
aktualizováno 20.10.
Ničivé bombardování

Boj o Aleppo: Až 200 Kurdů zemřelo při tureckých náletech

Turecké bojové letouny podnikly v noci na dnešek v Sýrii 26 úderů na 18 pozic syrských kurdských milic YPG a zabily až 200 bojovníků, sdělila turecká armáda. Podle velitele kurdských jednotek nálety a dělostřelecká palba stále pokračují. Dosud nicméně zahynulo jen asi deset kurdských bojovníků a 20 jich utrpělo zranění, dodal.

Výbuch v Aleppu
aktualizováno 17.08.
boj o Aleppo

Bombardování rebelů v Aleppu má civilní oběti, zemřelo 24 lidí

Při úterních náletech na oblasti syrského města Aleppo, které jsou v rukou rebelů, zemřelo nejméně 24 lidí, informovala organizace Syrská observatoř pro lidská práva (SOHR). Další lidé byli zraněni, někteří z nich bojují o život.

Nakupování - ovoce-2
aktualizováno 11.10.
drsné léto

Zemědělci po suchém létě sčítají škody. Čeho bude nedostatek?

Dopady letošního sucha, které bylo nejhorší za posledních 50 let, jsou obrovské a zemědělci už teď počítají, že škody se budou pohybovat až kolem 1,5 miliardy korun. I kvůli extrémnímu počasí a jeho následkům ministerstvo zemědělství zřizuje speciální fond.