Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cestující ve vlaku - ilustrační foto
15.11.
Lepší kompenzace

Za zpoždění vlaku peníze zpátky! Unie chce přísnější pravidla

Evropský parlament ve čtvrtek schválil nová pravidla pro lepší ochranu zákazníků v železniční dopravě. Cestující by se měli dočkat vyšších kompenzací. Postižení pasažéři by měli nárok na bezplatnou asistenci. Lepší servis chtějí europoslanci také pro cyklisty.

Potkan v polévce
12.09.
otřesný zážitek

Žena našla v polévce potkana. Nabídli jí šokující kompenzaci

Pořádný šok zažila skupinka lidí, která si zašla na společnou večeři v čínském městě Weifang. Těhotná žena našla v polévce uvařeného potkana. To je ale nic proti tomu, jakou kompenzaci jim nabídl majitel.

Zpoždění letu
24.07.
vysoké odškodnění

Za čekání na letišti můžete dostat tisíce! Tohle ale nikdy nedělejte

Takřka každý týden píší média o tom, že skupina turistů uvízla kvůli zpožděnému letu na letišti v zahraničí. Ačkoli je to nepříjemné, může vás těšit alespoň vidina finanční kompenzace. A ta může být i několik tisíc korun. Pokud ale nechcete o odškodnění přijít, nikdy si nekupujte novou letenku.

Prásk.tv píše:

Lucy Brown - 1
čtěte o tématu kompenzace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Letiště v Pardubicích - 2
16.07.
lety na krétu

Za zpoždění letadla dostanou lidé 10 tisíc! Kdy žádat o odškodné?

V přepočtu více než 10 tisíc korun dostanou jako odškodění turisté, kteří začátkem července uvízli kvůli porouchaným letadlům společnosti Travel Service na Krétě. Na letišti strávili desítky hodin.

Zpoždění letu
20.09.
vysoká kompenzace

Stovky Čechů zuří kvůli zrušeným letům! Mohou dostat až 15 tisíc

Letecká společnost Ryanair ruší až 50 letů denně. Důvod? Nedostatek pilotů. Dotklo se to o několika letů z Prahy a Brna. Zákazníkům může být pocitem zadostiučinění alespoň to, že mohou žádat o kompenzaci. V některých případech až o 15 tisíc korun.

Zpoždění letu
09.08.
díky opilému stevardovi

Za zpoždění letu dostanou lidé 6500 Kč! Jak o kompenzaci žádat?

Kvůli opilému stevardovi museli čeští turisté na Korfu čekat více než pět hodin, než jejich letadlo vzlétne. A i když to muselo být hodně nepříjemné, v konečném důsledku na tom mohou vydělat. Kvůli zpoždění letu totiž mohou žádat o kompenzaci.

Špatná dovolená
31.08.
nenechte se ošidit

Byla dovolená horor? Reklamovat ji můžete i po měsíci! NÁVOD

Představovali jste si, že si užijete parádní dovolenou přesně tak, jak to slibovali v katalogu, ale realita tomu ani vzdáleně neodpovídala? Neváhejte zájezd reklamovat! Podle zákona na to máte měsíc.

Těžba uhlí
aktualizováno 18.07.
Státní příspěvky

Horníci ze severu Čech chtějí peníze od státu. Babiš je proti!

Státní příspěvky ve výši až osm tisíc korun požadují odboráři pro horníky ze severních Čech. Mají podporu premiéra Sobotky i odpovědných ministrů.

Těžba uhlí
aktualizováno 30.06.
kOMPENZACE

Vzpoura havířů? Severočeští horníci chtějí peníze jako ti z OKD

Severočeští horníci chtějí stejné finanční kompenzace jako ti z dolů OKD, které jsou v úpadku. To znamená až 8 tisíc korun měsíčně po dobu až pěti let.

Sucho
aktualizováno 30.03.
Kompenzace zemědělcům

Kvůli suchu dostanou zemědělci půl miliardy! Chtěli jednou tolik

Vláda dnes schválila kompenzace pro zemědělce za loňské rekordní sucho ve výši 600 milionů korun. Podpora by měla směřovat především na citlivé komodity a na malé zemědělce. Ministr zemědělství Marian Jurečka novinářům řekl, že polovina z 600 milionů půjde z vládní rozpočtové rezervy a dalších 300 milionů musí nalézt v rozpočtu svého resortu.