Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Martin Stropnický
aktualizováno 12.10.
předvolební chat

Martin Stropnický (ANO): Mzdy jsme zvýšili a chceme pokračovat!

Hostem dalšího předvolebního online rozhovoru se čtenáři TN.cz byl poslanec hnutí ANO Martin Stropnický, který zastává pozici ministra obrany. Dříve také působil jako ministr kultury. Hnutí ANO ve volebních průzkumech dlouhodobě vede, podle agentury STEM by hnutí připadlo až 26,5 % hlasů. Jaké má plány, s kým by šlo do koalice a jak se postaví k problémům kolem svého šéfa Andreje Babiše? Jeho odpovědi najdete v on-line chatu.

Pohotovst na letišti v Kábulu po raketovém útoku
27.09.
zraněno 5 civilistů

Raketový útok na kábulské letiště: Cílem byl americký ministr obrany

Na neohlášenou návštěvu afghánské metropole Kábulu dnes přijeli generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a americký ministr obrany James Mattis. Na společné tiskové konferenci s afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním slíbili pokračující podporu Ghaního vládě a zdůraznili, že nedopustí, aby se Afghánistán "znovu stal útočištěm mezinárodních teroristů". Kábulské letiště se krátce po příletu Stoltenberga a Mattise stalo terčem raketové palby, při které bylo zraněno pět civilistů.

Vojenská pocta
aktualizováno 05.12.
vojenské oběti

Uctění památky: Ministr se sešel s rodinami padlých vojáků

České vojáky, kteří padli při nebezpečných zahraničních misích, uctil ministr obrany společně s jejich příbuznými. Vzpomněli tak na oběti misí v Iráku a Afghánistánu. Právě tam utrpěla Armáda České republiky v roce 2014 největší ztrátu v novodobé historii. Při útoku sebevražedného útočníka tehdy zahynulo 17 lidí, z toho 4 čeští vojáci na místě, jeden později v nemocnici.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Konvoj - 2
aktualizováno 27.05.
vojenské cvičení

Českem projíždí americký konvoj! Stovky vojáků míří do Prahy

Do České republiky opět míří americký konvoj. Od pátku do pondělí se američtí vojáci budou přesouvat přes naše území na cvičení Saber Strike 2016. K Američanům se při průjezdu připojí i česká armáda se svou technikou.

Americký konvoj dorazil do Prahy - 4
aktualizováno 12.04.
přijedou spojenci

Do Česka opět míří konvoj amerických vojáků

Do České republiky opět míří konvoj amerických vojáků. Informoval o tom ministr obrany Martin Stropnický. Vojáci dorazí koncem května a na našem území se k nim připojí i technika české armády. Plánuje se také společné cvičení.

Bohuslav Sobotka o kauze unesených Čechů
aktualizováno 12.02.
odtajnil informace

Sobotka: Stropnický měl raději mlčet! Ale neodvolám ho

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) podle premiéra Bohuslava Sobotky chyboval, když tvrdil, že podmínkou propuštění Čechů v Libanonu bylo, aby Česká republika nevydala zadržovaného Alího Fajáda Spojeným státům. Tuto chybu ale nepovažuje za tak závažnou, aby musel být Stropnický odvolán. Zároveň ale ministra obrany vyzývá, aby zvážil, jestli se chce účastnit projednávání utajovaných bodů.

Stropnický o tajné misi
aktualizováno 05.02.
mise v libanonu

Je to venku! Stropnický promluvil o tajném úkolu uneseného agenta

Jeden z pětice unesených mužů, příslušník zpravodajství Martin Psík, odjel do Libanonu s velmi konkrétním úkolem. Podle ministra obrany Martina Stropnického měl zjistit, co se stalo s již dříve uneseným Čechem v Libyi.

Martin Stropnický a Jean-Yves Le Drian
aktualizováno 18.11.
článek 42.7

Francii musí pomoci celá Evropa! Jak se zapojí Česko?

Francie po pátečních teroristických útocích požádala Evropskou unii, aby poprvé v historii aktivovala článek, který ostatní členy zavazuje všemi prostředky napadené zemi pomoci. Tuto pomoc unijní státy jednomyslně přislíbily. Co to znanemá pro Česko?

Velkolepý mejdan
aktualizováno 06.10.
Mejdan s hvězdami

Princ utrácel miliony za večírek, jeho vojáci zatím umírali!

Saúdsko-arabští vojáci nasazovali své životy ve válce v Jemenu. Jejich ministr obrany, princ Muhammad bin Salmán si mezitím uspořádal večírek za 250 milionů korun. Teď za to čelí obrovské kritice.