Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prezidentští kandidáti
aktualizováno 08.01.
průzkum STEM

Exkluzivní průzkum: Kdo je sympaťák a komu se nedá věřit

Česká veřejnost přisuzuje funkci prezidenta velkou vážnost a úctu. Exkluzivní průzkumu STEM pro TV Nova ukázal, že pro lidi je důležité, aby byl prezident nadstranický a stál zcela mimo politické strany. Průzkum také odhalil, jak veřejnost vnímá jednotlivé kandidáty. Kdo je podle lidí nejdůvěryhodnější a komu se naopak nedá věřit?

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno 07.01.
Volby se blíží

Prezidentský průzkum: Zeman vítězí u voličů s nižším vzděláním

Podle průzkumu agentury STEM je nejpravděpodobnějším vítězem prvního kola Miloš Zeman. Volilo by ho přes 45 % lidí. Druhý by byl Jiří Drahoš, bývalý předseda Akademie věd. Mohl by získat necelých 30 % hlasů. Třetím nejsilnějším kandidátem je podle STEMu textař Michal Horáček s více než deseti procenty. Na čtvrté pozici by se umístil Pavel Fischer, ještě nedávno ředitel agentury STEM.

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno 02.01.
průzkum stem

Exkluzivní průzkum: Favoritem je Zeman. Za Drahošem je těsno

Už za pár dní voliči rozhodnou, kdo bude příštích 5 let prezidentem České republiky. Také kampaně jednotlivých kandidátů gradují. Televize Nova si na konci roku nechala vypracovat exkluzivní průzkum od agentury STEM o tom, jak Češi volbu prezidenta vnímají. Skoro polovina dotázaných zatím nemá jasno.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno 14.12.
výsledky prosincový průzkum

Volba prezidenta bude napínavá! Češi řekli, koho by chtěli na Hradě

Prezident Miloš Zeman rozhodně nemá svůj post jistý. Z prosincového průzkumu agentury STEM/MARK totiž jasně vyplývá, že největší podporu mezi lidmi drží stále Jiří Drahoš - a to i přesto, že jeho popularita oproti předešlému měsíci mírně klesla. Na druhou stranu ale lidé nejvíc favorizují Zemana.

Volební model
aktualizováno 08.10.
Vyhrálo by ANO

EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM: Takhle by dopadly volby! Šanci má 8 stran

Do Poslanecké sněmovny by se podle průzkumu dostalo sedm nebo osm stran. Vítěz minulých voleb, sociální demokracie, by spadla na třetí místo za komunisty. Přes pět procent by měli ještě ODS, SPD, Piráti a lidovci. Na hranici balancuje TOP 09 Miroslava Kalouska, která by aktuálně získala 4,9 %.

Co vadí při řízení
aktualizováno 01.08.
velký přehled vnímání veřejnosti

Největší strašáci řidičů: Mobily za volantem vadí, housky v rukou ne!

„Blbec za volantem“ s telefonem v ruce děsí české řidiče víc než stav silnic, špatné počasí, hustota provozu a vysoká rychlost dohromady. Oproti tomu jídlo v ruce lidé za volantem překvapivě za rizikové chování příliš nepovažují. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.

Policie - ilustrační foto
aktualizováno 26.07.
Výsledky výzkumu

České policii důvěřuje většina občanů, soudy dopadly o dost hůř

Česká policie se mezi lidmi těší nadpoloviční důvěře. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

4. celostátní sněm TOP 09 - 13
17.03.
prference voličů

Průzkum: TOP 09 a Piráti posilují! Dostali by se do Sněmovny

Překvapivá data z březnového výzkumu agentury STEM ukazují, že situace ne politické scéně je poměrně proměnlivá. TOP 09 by podle výzkumu měla postup do Sněmovny jasný a poprvé by se mezi poslance vyšvihla i Pirátská strana.

Volební průzkum
26.01.
Předvolební preference

ANO dál dominuje, TOP 09 by se nedostala do Sněmovny

Agentura STEM zveřejnila ve čtvrtek výzkum volebních preferencí. Do Poslanecké sněmovny by se podle něj dostalo pět stran. S velkým náskokem by volby vyhrálo hnutí ANO, které by volilo více voličů, než následující dvě strany, ČSSD a KSČM, dohromady. Pod pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny se propadla TOP 09.

Bohuslav Sobotka na sjezdu ČSSD
aktualizováno 31.10.
Pokles preferencí

Revoluce v ČSSD? Část členů se chce zbavit premiéra Sobotky

Předvolební průzkum agentury STEM rozbouřil vody v ČSSD. Největší vládní strana se v průzkumu propadla až na třetí místo za komunisty. Hnutí ANO by mělo v říjnu dvojnásobek voličů co sociální demokracie. Kvůli špatným výsledkům se strana začíná štěpit a přibývají hlasy volající po výměně předsedy Bohuslava Sobotky.