Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Helena Válková ke kauze Petra Kramného
aktualizováno 05.09.
Kauza Kramný

Bývalá ministryně spravedlnosti: Případ Kramný je třeba obnovit!

Petr Kramný dosáhl zřejmě něčeho, co se žádnému vězni před ním nepovedlo. Jeho případem se zabývá i Poslanecká sněmovna a skupina poslanců napříč politickým spektrem uspořádala společně se spolkem Šalamoun, který dlouhodobě upozorňuje na nesrovnalosti v případu, tiskovou konferenci.

Petr Kramný u soudu - 11.10.2016 - 1
aktualizováno 12.08.
bude nový proces?

Pochybnosti u Kramného: Znalci u soudu chybovali, tvrdí spolek

Spolek Šalamoun, který dlouhodobě bojuje za osvobození Petra Kramného, přitvrzuje. Nyní se obrátil přímo na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. A chce po něm, aby z kauzy vyškrtnul znalce obžaloby.

Oprava dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 05.05.
posudky EIA

A stavět se bude, rozhodla vláda: Deset dálnic a jedna železnice!

Deset dálnic a jedna železnice dostaly od vlády zelenou. Jsou prý klíčové, a i když mají starý posudek o vlivu na životní prostředí – a podle Evropské unie se tedy stavět nesmějí – Česká republika s jejich stavbou začne co nejdříve. Vláda chce kvůli tomu schválit speciální zákon. Dohodla se na tom koalice.

Lukáš Nečesaný u Vrchního soudu v Praze - 8
aktualizováno 23.02.
sledovaný případ

Přizabil kadeřnici Nečesaný? Soud má prý přelomové posudky

Už zítra pokračuje soud s Lukášem Nečesaným. V jednom z nejsledovanějších procesů posledních měsíců se objevily nové důkazy, které by zásadním způsobem mohly ovlivnit průběh hlavního líčení, ve kterém Nečesaný čelí obžalobě z pokusu o vraždu kadeřnice, před třemi lety.

Karel Sokanský
aktualizováno 07.10.
Sokanský pod palbou

PŘÍPAD KRAMNÝ: Soudnímu znalci teď chodí nenávistné maily!

Posudek znalce Karla Sokanského hraje klíčovou roli v případu Kramný. Odborník na elektřinu u soudu popsal, jakými způsoby mohla elektřina zabít Moniku a Klárku a nepřímo tak vystoupil na obhajobu Petra Kramného. Za svými názory si i přes nedůvěru některých stojí. Po zveřejnění posudku se ale dočkal nenávistných mailů.