Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kašel - 2
19.05.
Ohrožuje i důchodce

Nebezpečná bakterie útočí hlavně na děti! Tyto nemoci způsobuje

Pneumokok zabíjí čím dál více Čechů. Loni na onemocnění, které tato bakterie způsobila, zemřelo 79 lidí. Děti nejčastěji trpí zánětem středního ucha, starší pacienti zase zápalem plic nebo zánětem mozkových blan.

Nemocnice
16.05.
Varování odborníků

Lékaři bijí na poplach: Zákeřná bakterie zabíjí čím dál víc Čechů!

Lékaři loni zaznamenali nárůst onemocnění, které způsobuje pneumokok. Nejčastěji napadá děti do pěti let a seniory. Téměř 80 Čechů kvůli této bakterii v roce 2017 zemřelo. Situace se podle prognóz nezlepší ani letos.

Kraslice
31.03.
Velikonoce za dveřmi

Pozor při vyfukování vajec! Hrozí vám nebezpečné choroby

Patříte k milovníkům velikonočních kraslic? Pokud ano, dejte si pozor při vyfukování vajec. V internetových diskuzích se začaly šířit obavy z nákazy salmonelou. Ale můžete se skutečně touto nemocí nakazit, když vejce vyfukujete? Odborník prozradil, jak to je.

Prásk.tv píše:

Moucha na jídle - 1
čtěte o tématu bakterie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Kostka ledu
aktualizováno 11.01.
kontrola SZPI

Dáváte si do pití led? Skoro půlka neprošla kontrolou na bakterie

Pokud si necháváte dát led do pití, pak byste měli dávat pozor. Inspektoři potravinářské inspekce odhalili, že téměř polovina hodnocených ledů do nápojů v restauracích a dalších provozovnách nesplnila zdravotní a hygienické limity. Analýza prokázala nevyhovující hodnoty pro výskyt některých bakterií.

Bakterie na ISS
aktualizováno 28.11.
extrémní podmínky

Cizí život z vesmíru na stanici ISS? Na plášti našli bakterie!

Na kosmonauty čekalo velké překvapení, podle agentury TASS se na ruském segmentu Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) objevila dosud neidentifikovaná bakterie. To by nebylo úplně neobyčejné, bakterie ale byly zvenku ISS, při startu ale na modulu nebyly. To by mohlo znamenat, že se tam uchytily až přímo ve vesmíru.

Slanina ze Slovenska obsahovala listerie - 1
28.11.
Nebezpečná bakterie

Pozor! V Česku se prodávala slanina s listerií! Nemáte ji doma?

V Česku se prodávala slanina s bakteriemi listerie! Do tuzemských obchodů se 230kilová zásilka dostala od slovenského výrobce. Nebezpečná slanina se prodávala v Globusu a Tescu.

Bakterie na Mallorce
19.10.
nebezpečí na ostrově

Nebezpečná bakterie v oblíbené destinaci Čechů má první oběť!

V oblíbeném turistickém letovisku na Mallorce se šíří nebezpečná bakterie Legionella. Nakaženo bylo dosud 18 lidí, převážně turistů, jeden člověk zemřel. Bakterie se šířila nejspíše vodou nebo klimatizací.

Žízeň
18.10.
varování hygieniků

Pijete opakovaně z jedné plastové lahve? Děláte osudovou chybu!

Co uděláte s plastovou lahví, když ji celou vypijete? Vyhodíte ji, nebo si do ní nalijete další nápoj? Pokud plastovou lahev používáte opakovaně, ohrožujete své zdraví, varují hygienici.

Cestující v letadle
03.09.
radí lékař

Proč nikdy nevypínat klimatizaci v letadle nad svou sedačkou...

V letadle je někdy opravdu velká zima. Někteří cestující proto raději vypínají klimatizaci nad sedadlem. Podle odborníka je to však velká chyba.

Mytí rukou
aktualizováno 02.09.
To je síla

Nemyjete si před jídlem ruce? Tohle pak jíte! EXPERIMENT

Myjete si ruce před každým jídlem? Po zhlédnutí těchto fotek už budete! Na sociální sítě je nahrála učitelka základní školy, která chtěla nutnost hygieny vysvětlit dětem. Sdílely je už desetitisíce lidí.