Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno 06.11.
volební preference

Lidé chtějí za prezidenta Zemana, ukázal průzkum. Komu fandíte vy?

Miloš Zeman je favoritem mezi kandidáty na prezidenta. Volila by ho více než třetina lidí, kteří se plánují voleb zúčastnit. Jiřího Drahoše by volilo 22 procent lidí a Michala Horáčka 13 procent voličů. Vyplývá to z říjnového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění.

Marián Kotleba
aktualizováno 04.11.
krajské volby

O volby na Slovensku není zájem. Strany bojují proti Kotlebovi

Na Slovensku v sobotu začaly volby předsedů osmi samosprávných krajů a poslanců krajských zastupitelstev. Voliči mají možnost volit až do 22.00 hodin. Hejtmanský post obhajuje i šéf krajně pravicové, nacionalistické strany Marian Kotleba za Lidovou stranu Naše Slovensko.

Volby
aktualizováno 21.10.
Volby do Sněmovny

ANO vyhrálo ve všech krajích! Podívejte, jak volili vaši sousedé

Vítězství hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny bylo opravdu drtivé. Strana Andreje Babiše vyhrála ve všech krajích - včetně Prahy, která dříve tradičně patřila pravicovým stranám. Podívejte se, jak hlasovali lidé ve vašem regionu.

Obchodní sdělení

Z prodavače obchodním ředitelem. Jak na to?

Měl v plánu jet pracovat do Anglie, hledal si práci „jen na chvíli“. Z té chvíle je skvělých 11 let.

Tisková konference ANO - 3
aktualizováno 21.10.
Vítěz voleb

VIDEO: Podívejte se, jak Babiš děkoval voličům i svému PR týmu

Andrej Babiš dorazil do volebního štábu hnutí ANO se zpožděním, zato ve skvělé náladě. Jeho strana zvítězila ve volbách s velkým náskokem, na tiskové konferenci pak poděkoval voličům i svému týmu. Doufá v brzké sestavení vlády a dobrou spolupráci v koalici.

Volby do Sněmovny
aktualizováno 19.10.
Parlamentní volby

První Češi můžou volit už dnes večer, dlouho před ostatními!

Už dnes večer startují volby do Poslanecké sněmovny - kvůli časovému posunu budou moci volit Češi na zastupitelských úřadech v Jižní Americe. V Česku se volební místnosti otevřou v pátek úderem 14. hodiny.

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek
aktualizováno 13.10.
Volby 2017

Koho chtějí lidé za premiéra? Ukázal to EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM

Koho bychom chtěli za nového premiéra? Téměř třetina lidi odpověděla, že neví. Vyplývá to z exkluzivním průzkumu pro TV Nova, ve kterém jsme zjišťovali, jaká panuje nálada v Česku před volbami. Mezi rozhodnutými voliči vítězí s náskokem Andrej Babiš.

Volební modely Median podle věku, vzdělání, bydliště
aktualizováno 11.10.
volební průzkum

Jak by volili chudí, bohatí, staří nebo mladí? VELKÉ SROVNÁNÍ

Podle volebního modelu společnosti Median by v září ve volbách vyhrálo hnutí ANO s 27 procenty. Za ním je ČSSD s 13,5 procenty. Do Sněmovny by postoupilo celkem osm stran. Volební model zjišťoval i rozdíly v preferencích podle věku, vzdělání nebo příjmů. Ukázal velké rozdíly.

Volby
11.10.
volby 2017

Volební videoklipy: Humor, emoce i kuriozity. Podívejte se sami

Volební kampaň vrcholí a volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží. Politické strany vyslaly do světa předvolební klipy, ke kterým má každá strana svůj osobitý přístup. Některé sází na humor, jiné kladou důraz na představení svého programu. Strany se často vymezují vůči svým volebním oponentům.

2053847
05.10.

STŘEPINY: První díl z předvolebního seriálu

Komu svěříme na další čtyři roky správu věcí veřejných, tedy věcí nás všech? Noví zastupitelé určitě budou mít co zlepšovat, ale taky mohou hodně pokazit.

Volby do Senátu - volební místnost - 2
03.10.
Voličské průkazy

Nebudete na volby doma? S tímto neotálejte, pokud chcete volit

Pokud se během volebního víkendu nedostanete do místa, kde máte své trvalé bydliště, a chcete volit, měli byste si pospíšit. Termín, do kdy je možné žádat o vydání voličského průkazu, se kvapem blíží. Bez voličského průkazu nelze mimo místo, kde máte trvalé bydliště, volit.