Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka - 6
Aktualizováno 16.5. 2017 21:39
anketa prezidentské volby

Sobotka postaví proti Zemanovi vlastního kandidáta! Má šanci?

Mezi kandidáty na Hrad nevidí sociální demokracie levicového uchazeče, uvažuje proto o vlastním, který by se podle premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky postavil mocenskému paktu mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem financí a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). V rozhovoru s ČTK Sobotka vyloučil, že by se takovým kandidátem mohl stát sám.

Anketa preference voličů

ANKETA: Vládní krize hýbe světem politiky. Koho byste volili vy?

Aktuální dění v naší politice výrazně ovlivňuje volební preference. Od začátku roku se situace několikrát změnila, v lednu by se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dostalo jen pět stran, v březnu už to ale bylo sedm partají. Je patrné, že situace je velmi kolísavá. Největší strany si do začátku vládní krize držely relativně stabilní voličskou základnu, aktuální dění může ale stav před volbami výrazně proměnit.

Emmanuel Macron s manželkou
Aktualizováno 8.5. 2017 08:57
prezidentské volby

Francii povede Macron, první dámou bude jeho učitelka

Francouzi v neděli zvolili novým prezidentem liberála Emmanuela Macrona, získal 66,06 procenta hlasů. Porazil kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou, která již jeho vítězství uznala a poděkovala svým voličům. Devětatřicetiletý Macron, který se stal nejmladším prezidentem v novodobé francouzské historii, prohlásil, že chce sjednotit rozdělený národ a bránit zájmy Francie i Evropy.

Obchodní sdělení

Sucho zabíjí moravské okurky!

Bude letošní „okurková sezona“ bez okurek? Pojďte si s námi o ně zasoutěžit

Volby v USA

"Miliony lidí volily nelegálně!" tvrdí Trump. Žádné důkazy nemá

Budoucí americký prezident Donald Trump tvrdí, že v prezidentských volbách získal pro zvolení nejen nezbytnou většinu volitelů, ale i většinu všech voličských hlasů. Pokud by se tedy odečetly miliony lidí, kteří volili nelegálně. Žádné důkazy však Trump nepředložil.

Volby (Ilustrační foto) - 8
Aktualizováno 30.9. 2016 14:03
kupčení s hlasy

Za hlas slibuje voličům tisícovku! Co hrozí těm, kteří peníze přijmou

Kupování volebních hlasů provinilcům většinou projde bez vážnějších trestů - ukazuje to analýza spolku Právo ve veřejném zájmu. Kupčení se totiž prý špatně prokazuje.

volby 2016

Vyřiďte si voličský průkaz, máte poslední možnost! NÁVOD

Už příští týden nás čekají volby a voliči dnes mají poslední den na to, aby si zažádali o voličský průkaz. Pokud tedy nebudou volit v místě bydliště.

Andrej Babiš
Aktualizováno 7.5. 2016 23:10
volební program

Babiš chystá politickou "očistu": Takhle chce přesvědčit voliče!

Hnutí ANO v sobotu představilo svůj program, kterým chce oslovit voliče před podzimním kláním do krajských voleb. Andrej Babiš doufá, že vyhraje alespoň v pěti krajích, rozhodl se proto vsadit na osvědčené metody.

Facebook a mobilní telefon
Aktualizováno 24.4. 2016 21:17
Facebook a Twitter

Rivalita před volbami: Politici se do sebe pouští na sociálních sítích

Politické strany a hnutí se před podzimními krajskými a senátními volbami stále více vzájemně napadají. Není dne, aby se někdo z politiků nepustil do svého rivala. A nešetří se ani kolegové z koalice. Hlavně na sociálních sítích tak podle politologů testují, kam až můžou zajít a co funguje.

Cruz vs. Trump
Aktualizováno 2.2. 2016 12:45
trump prohrál

Raději právník, než miliardář: Za prezidenta chtějí v Iowě Cruze!

Jak se ukázalo, realitní magnát Donald Trump není navzdory předvolebním průzkumům neporazitelný. V republikánském nominačním souboji na volbu prezidenta v Iowě nad ním totiž zvítězil texaský senátor a bývalý právník Ted Cruz. U demokratů velmi těsně zvítězila nad Berniem Sandersem Hillary Clintonová.

Sněmovna - hlasování
Aktualizováno 10.10. 2015 23:21
postup vzhůru

Uprchlická politika míchá kartami. Kdo by vyhrál říjnové volby?

Podle průzkumu společnosti Sanep by říjnové volby velmi ovlivnila uprchlická krize. Není proto žádným překvapením, že první příčku si stále drží hnutí ANO. Zajímavější ale je, že díky radikálním postojům vykročila směrem vzhůru i ODS.