Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby do Senátu - volební místnost - 6
aktualizováno 25.08.
volby do sněmovny

Budete během voleb v zahraničí? Vyřiďte si průkaz, čas se krátí

Češi budou moci při podzimních volbách volit na 109 místech v zahraničí. Seznam zveřejnilo ministerstvo zahraničí. Podle něj letos za hranicemi Česka zamíří k volebním urnám rekordní počet voličů.

Volby do Sněmovny
aktualizováno 25.07.
volební potenciál

ANO stále s přehledem vede, do Sněmovny by šli i Piráti a Realisté

Situace před volbami se neustále mění, strany bojují o voliče a volební potenciál se neustále přelévá. Z aktuálního průzkumu vyplývá, že nejpreferovanější strany zůstávají v čele, u menších se ale rozdíly v krátkém čase projevují intenzivněji. Do Sněmovny by se na konci července dostalo celkem devět stran.

Bohuslav Sobotka - 6
aktualizováno 16.05.
anketa prezidentské volby

Sobotka postaví proti Zemanovi vlastního kandidáta! Má šanci?

Mezi kandidáty na Hrad nevidí sociální demokracie levicového uchazeče, uvažuje proto o vlastním, který by se podle premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky postavil mocenskému paktu mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem financí a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). V rozhovoru s ČTK Sobotka vyloučil, že by se takovým kandidátem mohl stát sám.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽ pro tvořivé mlsaly: Lentilky slaví 110 let, vyhrajte sladký poklad

Je to kulaté, plné čokolády a vybarvené do všech odstínů duhy. Co je to?

Poslanecká sněmovna
08.05.
Anketa preference voličů

ANKETA: Vládní krize hýbe světem politiky. Koho byste volili vy?

Aktuální dění v naší politice výrazně ovlivňuje volební preference. Od začátku roku se situace několikrát změnila, v lednu by se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dostalo jen pět stran, v březnu už to ale bylo sedm partají. Je patrné, že situace je velmi kolísavá. Největší strany si do začátku vládní krize držely relativně stabilní voličskou základnu, aktuální dění může ale stav před volbami výrazně proměnit.

Emmanuel Macron s manželkou
aktualizováno 08.05.
prezidentské volby

Francii povede Macron, první dámou bude jeho učitelka

Francouzi v neděli zvolili novým prezidentem liberála Emmanuela Macrona, získal 66,06 procenta hlasů. Porazil kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou, která již jeho vítězství uznala a poděkovala svým voličům. Devětatřicetiletý Macron, který se stal nejmladším prezidentem v novodobé francouzské historii, prohlásil, že chce sjednotit rozdělený národ a bránit zájmy Francie i Evropy.

Donald Trump
28.11.
Volby v USA

"Miliony lidí volily nelegálně!" tvrdí Trump. Žádné důkazy nemá

Budoucí americký prezident Donald Trump tvrdí, že v prezidentských volbách získal pro zvolení nejen nezbytnou většinu volitelů, ale i většinu všech voličských hlasů. Pokud by se tedy odečetly miliony lidí, kteří volili nelegálně. Žádné důkazy však Trump nepředložil.

Volby (Ilustrační foto) - 8
aktualizováno 30.09.
kupčení s hlasy

Za hlas slibuje voličům tisícovku! Co hrozí těm, kteří peníze přijmou

Kupování volebních hlasů provinilcům většinou projde bez vážnějších trestů - ukazuje to analýza spolku Právo ve veřejném zájmu. Kupčení se totiž prý špatně prokazuje.

Volby (Ilustrační foto) - 8
29.09.
volby 2016

Vyřiďte si voličský průkaz, máte poslední možnost! NÁVOD

Už příští týden nás čekají volby a voliči dnes mají poslední den na to, aby si zažádali o voličský průkaz. Pokud tedy nebudou volit v místě bydliště.

Andrej Babiš
aktualizováno 07.05.
volební program

Babiš chystá politickou "očistu": Takhle chce přesvědčit voliče!

Hnutí ANO v sobotu představilo svůj program, kterým chce oslovit voliče před podzimním kláním do krajských voleb. Andrej Babiš doufá, že vyhraje alespoň v pěti krajích, rozhodl se proto vsadit na osvědčené metody.

Facebook a mobilní telefon
aktualizováno 24.04.
Facebook a Twitter

Rivalita před volbami: Politici se do sebe pouští na sociálních sítích

Politické strany a hnutí se před podzimními krajskými a senátními volbami stále více vzájemně napadají. Není dne, aby se někdo z politiků nepustil do svého rivala. A nešetří se ani kolegové z koalice. Hlavně na sociálních sítích tak podle politologů testují, kam až můžou zajít a co funguje.