Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kandidáti na prezidenta - Jiří Drahoš, Mirek Topolánek, Michal Horáček
aktualizováno 01.12.
lživé zprávy

Kandidáti na prezidenta se bojí ovlivňování voleb dezinformacemi

Riziko záměrného ovlivňování voleb v Česku dezinformacemi připustili také prezidentští kandidáti Michal Horáček a Mirek Topolánek. Vratislav Kulhánek a Jiří Hynek věří, že čeští voliči budou k volbám přistupovat se zdravým rozumem. Pavla Fischera zaujal čínský zájem o český mediální trh. Uvedli to dnes na dotaz ČTK v reakci na obavy dalšího z prezidentských adeptů Jiřího Drahoše. Podle něho volby v ČR ovlivňují zahraniční tajné služby. Další prezidentští kandidáti zatím na dotazy neodpověděli.

Mirek Topolánek - 10
aktualizováno 30.11.
Boj o Hrad

Topolánek představil kampaň: "Je čas na změnu, musíme bojovat!"

Prezidentští kandidáti vstupují postupně do takzvané horké fáze svých kampaní. Mirek Topolánek podobu své kandidatury představuje právě teď. Přímý přenos sledujte na TN.cz.

Kandidáti na prezidenta
14.11.
Kampaň vrcholí

Prezidentské volby se blíží, kandidáti se rvou o každý hlas!

Přesně za dva měsíce už budeme mít za sebou první kolo prezidentských voleb. A tak přichází doba ostré kampaně. Devět oficiálních prezidentských kandidátů se bude muset snažit získat před přímou volbou hlas každého voliče. My jsme dnes zjišťovali, čím je chtějí oslovit.

Prásk.tv píše:

Modelky bez retuše - 4
čtěte o tématu kampaň na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Arabské nápisy na billboardech
10.11.
češi, děkujeme

Nápisy na billboardech vyděsily lidi. Konečně se ví, co znamenají!

Velkou pozornost vzbudily v posledních dnech billboardy s nápisy v cizích jazycích. A některé lidi i hodně vyděsily. Ukázalo se ale, že jde o dobrou věc a za vším stojí organizace Člověk v tísni.

Paul Manafort
aktualizováno 30.10.
Zlom ve vyšetřování

Bývalý šéf Trumpovy kampaně se vydal FBI! Viní ho z konspirace

Někdejší manažer kampaně amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort čelí několika obviněním. Mezi nimi i z konspirace proti Spojeným státům, daňových deliktů či z toho, že se v USA nezaregistroval, když poskytoval lobbovací služby zahraničním činitelům. Manafort už se vydal FBI.

Znásilnění - ilustrační foto - 9
aktualizováno 20.10.
sexuální obtěžování

"Vím, co bych ti strčil do pusy!" Silvie popsala sexuální útoky

Světem hýbe kampaň MeToo. Ženy po celém světě na sociálních sítích sdílí své příběhy o sexuálním obtěžování a znásilnění. Jednou z nich je i Silvie Lauder, redaktorka týdeníku Respekt, která se této problematice věnuje dlouhodobě. Ta se s obtěžováním a sexuálními narážkami potýká od dětství a tak se rozhodla zapojit do kampaně a na svém Facebooku sdílet své zážitky.

Celebrity, které přiznaly sexuální obtěžování
aktualizováno 19.10.
kampaň mě taky

Jako dítě mě zneužili, šokovala Helena Houdová! A není jediná

Hollywoodem stále otřásá aféra Harveyeho Weinsteina. Producent byl obviněn ze sexuálního obtěžování více než čtyřiceti slavnými herečkami. Jejich odvaha promluvit veřejně o tabuizovaném tématu inspirovala ženy po celém světě. Díky tomu vznikla na sociálních sítích kampaň MeToo (mě taky). Více než milion žen se během 48 hodin přiznalo, že byly sexuálně obtěžovány nebo napadeny.

Volby
19.10.
Předvolební kampaň

Kolik stojí kampaň: Strany uvádějí jiná čísla než experti

Předvolební kampaň vrcholí, volební místnosti se otevřou už zítra. A tak není na škodu podívat se na to, kolik jednotlivé politické strany za agitaci před volbami utrácejí a jak moc se o nich mluví.

Volby
11.10.
volby 2017

Volební videoklipy: Humor, emoce i kuriozity. Podívejte se sami

Volební kampaň vrcholí a volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží. Politické strany vyslaly do světa předvolební klipy, ke kterým má každá strana svůj osobitý přístup. Některé sází na humor, jiné kladou důraz na představení svého programu. Strany se často vymezují vůči svým volebním oponentům.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 01.10.
volební kampaň

Volby se rychle blíží! Strany a hnutí sází na volební klipy

Za necelé tři týdny se dozvíme, kdo se na další čtyři roky usídlí ve Sněmovně. Kromě kontaktních kampaní, kdy se politikové snaží oslovit voliče přímo, letos sází strany a hnutí na volební klipy.