Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Horníci
aktualizováno 24.08.
Velké změny

OKD čeká reorganizace, horníci přijdou o práci postupně, ne naráz

Věřitelé černouhelné společnosti OKD na dnešní schůzi u Krajského soudu v Ostravě schválili přijetí reorganizačního plánu firmy, jež je od loňského května v úpadku. Doly a provozní majetek budou vloženy do nově založené společnosti OKD Nástupnická, v níž by 100 procent akcií měl získat za zhruba 80 milionů korun státní podnik Prisko.

Ředitelství OKD
23.08.
bilance 2017

OKD vydělalo za pololetí 2,28 miliardy korun! Podnik je v úpadku

Zisk černouhelné společnosti OKD činil v letošním prvním pololetí 2,28 miliardy korun. Informaci ze zprávy o hospodářské situaci podniku dnes potvrdil insolvenční správce OKD Lee Louda. OKD je od loňského května v úpadku. Ve čtvrtek se bude konat schůze věřitelů, na níž se má schvalovat reorganizační plán firmy.

Škůdci v lesích
06.06.
zdevastované stromy

Škůdci napadli české lesy! Tolik dřeva se vytěžilo jen 2x v historii

Situace v lesnictví je alarmující. Škůdci a sucho se podepsali na tom, že chřadnou statisíce stromů - a to hlavně na Moravě a ve Slezsku. Jen loni se muselo pokácet 17,6 milionu metrů krychlových dřeva bez kůry - jde o třetí nejhorší statistiku v historii.

Obchodní sdělení

Dokonalá relaxace mysli i těla v Poděbradech? Užijte si luxusu v komorním hotelu Golfi***superior

Krásný hotel Golfi v Poděbradech, jehož historie sahá do období první republiky, najdete nedaleko romantické poděbradské kolonády na břehu řeky Labe.

Čína oznámila úspěšné vyzvednutí prvních vzorků hořlavého ledu
21.05.
nebezpečná těžba

Energetická revoluce je tu! Čína poprvé vytěžila "hořlavý led"

Čína a Japonsko jsou o krok blíž k těžbě takzvaného "hořlavého ledu", z mořského dna se jim podařilo vyzvednout první vzorky. Těžba tohoto paliva musí probíhat pod důsledným dozorem, pokud by se těžilo špatně, mohlo by zahltit atmosféru ohromné množství skleníkových plynů.

Uranový důl - zdroj: Diamo, s. p.
aktualizováno 27.04.
historická událost

Těžba uranu v Česku skončila. Horníci vyvezli poslední vozík

Těžba uranu v České republice dnešním dnem končí. V Rožné na Žďársku vyvezli horníci poslední vozík uranové rudy. V dolech teď bude probíhat výzkum pro úložiště radioaktivních odpadů a později budou zasypány.

Ředitelství OKD
06.04.
nová smlouva

Stát přebírá těžební společnost OKD! Doly získá za 80 milionů

Těžební společnost OKD uzavřela smlouvu se státní společností Prisko, v níž vykonává vlastnická práva ministerstvo financí, o převodu akcií dceřiné společnosti OKD Nástupnická, kterou kvůli této transakci založilo. Do společnosti mají být vloženy doly. Veškeré akcie nové společnosti získá Prisko. Na schůzi věřitelů OKD u Krajského soudu v Ostravě to dnes řekl právní zástupce těžební firmy Petr Kuhn.

Ředitelství OKD
21.03.
Zachrání firmu?

Nabídky od soukromníků nestačí, OKD chce, aby ho koupil stát

Soukromí investoři nepředložili takovou nabídku, která by umožňovala reálně předpokládat schválení reorganizačního plánu a úspěšnou reorganizaci černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku. Tvrdí to ministerstvo financí na základě dopisu, který státní společnosti Prisko zaslalo během minulého týdne vedení těžební firmy. OKD podle resortu připustilo, že jednou z variant by mohl být i konkurz společnosti.

Požár speciálního lesnického stroje - 1
aktualizováno 03.03.
galerie lesní požár

Kvůli těžbě dřeva hořely dva lesy, oheň zničil speciální stroj

V pátek odpoledne zaměstnal hasiče z Radotína a Modřan požár speciálního lesního stroje, oheň se rozšířil i na okolní porost, na pomoc jim proto vyrazily také jednotky Středočeského kraje. Hasiči museli likvidovat požár v dýchací technice. Středočeští hasiči museli bojovat s lesním požárem i ve čtvrtek.

Jan Mládek - OKD
aktualizováno 20.12.
ekonomika

OKD žádá vládu o 723 milionů na Paskov. Ministři nevidí důvod

Těžební společnost OKD, která je od května v úpadku, požádala vládu o státní pomoc na útlum Dolu Paskov ve výši až 723 milionů korun. Peníze mají jít na odstupné propouštěným zaměstnancům a technickou likvidaci dolu. ČTK to dnes sdělil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Horník
aktualizováno 07.12.
pracovní místa

OKD chce rozšířit těžbu, lidé se bojí o střechu nad hlavou

V Karviné se zřejmě rozšíří těžba. Zastupitelé schválili dohodu, která umožňuje OKD, aby požádala stát o další území, kde se dříve těžit uhlí nemohlo. Obyvatelé karvinské části Staré Město se ale bojí, že přijdou o střechu nad hlavou. Pro horníky to naopak znamená další uplatnění.

Obchodní sdělení

Bohemia Apple