Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Extrémní počasí
aktualizováno 26.11.
Nepříznivé počasí

Tornádo i zemětřesení! Extrémní počasí ničí oblíbená místa Čechů

Tornádo, zemětřesení nebo silné deště zasáhly v posledních dnech oblíbená místa Čechů. Obrovské tornádo se přehnalo přes italskou Kalábrii a napáchalo několik škod. O kousek dál v Chorvatsku udeřilo zemětřesení o síle 2,5 Richterovy stupnice, které vyděsilo místní obyvatele. V USA zase řádí silné sněhové bouře, které uzavírají školy, zrušeny musely být tisíce letů.

Tornádo u Salerna
22.11.
Živel udeřil

Děsivá videa z oblíbené destinace: Tornádo ničilo domy, 4 zranění!

Nejméně tři tornáda se tento týden prohnaly jižní Itálií. Ve městě Taurisano pobořil živel několik domů, zranili se dva lidé. Další dva zranění jsou po úderu tromby nedaleko Salerna. Nad pevninou vítr zeslábl.

Tornádo u Horšova - Zasažení lesního porostu na pozemku školního statku
aktualizováno 04.10.
GALERIE Hledají se další důkazy

Českem se prohnala dvě tornáda! Poničila les i stodolu

Následky bouře Fabienne, která se Českem prohnala 23. září, dodnes řeší mnoho poškozených. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) teď navíc potvrdil, že bouře s sebou s jistotou přinesla i dvě tornáda a prověřuje výskyt třetího.

Prásk.tv píše:

Žena v tornádu
čtěte o tématu tornádo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Medikán Zorba dorazil do Řecka
aktualizováno 30.09.
Zorba

Medikán udeřil v Řecku! Povodně i tornáda zasáhly Peloponés

Do Řecka dorazil medikán Zorba, který zasáhl poloostrov Peloponés, kde napáchal obrovské škody. Silný vítr, povodně i tornádo se přehnaly přes území. Lidé byli evakuováni, někteří zůstali uvěznění se svými auty v zatopených ulicích a záchranáři je museli vyprošťovat. Medikán by se měl v neděli přesunout přes Egejské moře a dorazit do Turecka.

Obrovské tornádo řádilo v americkém Kansasu
aktualizováno 24.09.
Jako v apokalypse

V Německu řádilo i tornádo! Bylo nebezpečně blízko českých hranic

Přestože bouře Fabienne zasáhla Česko plnou silou, hlásí ještě větší škody Německo. Na některých místech vichřice dosahovala síly orkánu a v sousedním Sasku dokonce někteří spatřili i tornádo!

Strašlivé tornádo v Kanadě
aktualizováno 23.09.
záběry z místa

V oku tornáda! VIDEO ukazuje strašlivou sílu vzdušného víru

Hlavním městem Kanady se v pátek večer prohnalo tornádo a zanechalo za sebou strašlivou spoušť. Desetitisíce lidí jsou stále bez proudu, vzdušný vír trhal střechy, lámal stromy a převracel auta. Jen v samotné Ottawě skončilo v nemocnici šest lidí, dva jsou v kritickém stavu.

Tornádo v Ottawě
aktualizováno 22.09.
přírodní živel

Tornádo v Kanadě! Zranilo se nejméně 30 lidí, pět bojuje o život

Silné tornádo se v pátek odpoledne prohnalo kanadským městem Ottawa, cestou bralo střechy, ničilo domovy a auta. Celé východní Ontario trápí velmi silné bouřky a prudký vítr.

Tromba na Rakovnicku
11.07.
Počasí se zbláznilo

U Rakovníka se objevil větrný vír! Mohlo by jít dokonce o tornádo

Několik svědků dnes hlásilo tornádo na Rakovnicku. Lovci bouřek uvedli, že se mohlo jednat o trombu, tedy výrazný větrný vír, který se nedotkne země. Úkaz lidé pozorovali zhruba okolo sedmé hodiny večer.

Vodní smršť u Rimini
aktualizováno 25.06.
záběry lidí řádění živlů

Videa z oblíbené destinace: Turisty i místní vyděsila vodní smršť!

Neobvyklá podívaná se v pondělí ráno naskytla lidem poblíž italského Rimini. Nad hladinou Jaderského moře se současně objevily hned dva víry - jeden mohutný a druhý o něco menší. Podle meteorologů jde o vodní smršť, žádné zprávy o škodách ale zatím hlášené nejsou.

Eva a rodina
aktualizováno 11.06.
zpověď dramatické chvíle

Eva utíkala s dětmi před tornádem do polí: "Znovu jsme se narodili!"

Otřesný zážitek má za sebou rodina z Plzeňska, která musela při nedělním řádění bouřek urychleně hledat úkryt před silným vichrem. Ten přišel zcela nečekaně a začal lámat stromy a ničit střechy. Podle příbuzných šlo o tornádo, před kterým tři dospělí a dvě děti byli nakonec nuceni utíkat do polí.