Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohnivý ďábel
09.10.
Unikátní jev

VIDEO: Země i nebe v plamenech! Muž natočil vzácné ohnivé tornádo

V Portugalsku se objevil unikátní přírodní jev. Kameramanovi se podařilo zachytit tzv. ohnivé tornádo, které vzniká tím, že vzdušný vír pohltí prach a plameny. Země se dál potýká s rozsáhlými lesními požáry.

U Volyně po sesuvu půdy vykolejil osobní vlak
aktualizováno 28.08.
Řádění počasí

Bouřky se prohnaly jihem Čech, v Rakousku varovali před tornády

Na jih Čech v neděli odpoledne dorazily velmi silné bouřky doprovázené větrem a krupobitím. Kvůli sesuvu půdy na Strakonicku vykolejil osobní vlak, jinde popadaly stromy a ucpaly se kanály.

Vodní smršť a bouře v Chorvatsku
aktualizováno 12.08.
foto + video neskutečná podívaná!

Nejprve se zatáhla obloha, pak Chorvatsko zasáhla vodní smršť!

Chorvatsko, podobně jako další země Evropy, v posledních dnech odolávalo silným bouřím. Na několika místech bylo možné zpozorovat i velmi unikátní přírodní jevy - jako třeba bouře derecha, nebo vodní smršť.

Prásk.tv píše:

Muž sekal zahradu - 1
čtěte o tématu tornádo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Bouřky se prohnaly Českem - 8
aktualizováno 11.08.
noční bouřky

"Byl to hukot, koule jak fotbalový míč!": Češi popsali kulový blesk

Noční bouřky asi nejhůř odnesli obyvatelé Morkovic na Kroměřížsku. Obcí se podle svědků prohnal kulový blesk a spekuluje se i o tornádu. V jedné ulici je patnáct poškozených domů.

2020666
aktualizováno 11.07.
GALERIE A VIDEO ničilo úrodu

Počasí šílí! Tohle tornádo nás minulo jen o vlásek

Ve Vídni se vytvořila supercela, ze které se spustilo silné tornádo. Rychlost větru v oblasti tornáda dosáhla rychlosti až do 180 kilometrů za hodinu.

Bouřky a kroupy
aktualizováno 28.06.
zpřísnění výstrahy

FOTO: Česko zasáhly silné bouře, padaly obří kroupy! Přšet bude dál

Do Česka dorazily silné bouřky. Středočeský kraj zasáhlo také krupobití, na některých místech mohou mít kroupy velikost až čtyři centimetry. Meteorologové vydali výstrahu před velmi silnými bouřkami, která platí až do zítřejší jedné hodiny ráno, vydatný déšť by pak měl vydržet až do pozdního odpoledne.

Bouřky na severu Čech - 2
aktualizováno 22.06.
Sledujeme on-line Ničivé počasí

Silné bouřky v Německu zabíjely, napáchaly škody i v Česku!

Přes Evropu postupuje mohutné bouřkové pásmo, které přesně podle předpovědi navečer dorazilo i do Česka. Na mnoha místech popadaly stromy a zkomplikovaly tak silniční i železniční dopravu.

Jih USA sužují tornáda a povodně, více než 10 mrtvých - 4
01.05.
Řádění počasí

Jih Spojených státu ničí tornáda a povodně, nejméně 15 mrtvých!

Nejméně patnáct mrtvých a více než 50 zraněných si vyžádaly rozmary počasí, které sužují jih a střed Spojených států. Texasem se prohnala čtyři tornáda a Kalifornii ohrožují požáry. Další čtyři státy bojují se záplavami, které způsobily prudké deště.

Tornádo v New Orleans - 7
30.04.
řádění živlů

Tornádo se přehnalo Texasem. Nejméně pět mrtvých. VIDEO

Nejméně tři tornáda se přehnala americkým státem Texas. Podle údajů policie si vyžádala pět lidských životů. Bilance ale není konečná.

Supercela nad polem - Ilustrační foto
18.03.
video lovci bouří

Austrálií se přehnala supercela, u letiště se objevilo tornádo

Austrálii v pátek sužovalo hned několik bouřkových systémů. V jednom z nich se díky kombinaci několika faktorů objevilo tornádo, které si pohrávalo s lehčími věcmi, vytrhávalo menší stromy ze země a ničilo auta v okolí. Tornádo se objevilo jen kousek od letiště v Brisbane.