Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Autobazar
12.05.
Koupě auta

Pár let staré ojetiny jsou výhodné, pozor ale na tyto nástrahy

Jen pár let starý vůz může být velmi výhodnou koupí. Cena auta totiž nejvíce klesá krátce po jeho koupi. Za dva až tři roky klesne až na polovinu. Zákazníci si mohou pořídit i luxusnější vozy v bohaté výbavě, které by pro ně nové byly těžko dostupné. Při nákupu zdánlivě výhodných ojetin je ovšem potřeba dávat si pozor na některé problematické nabídky.

auto na diesel
24.04.
Tohle si ohlídejte

Nákup ojetého dieselu? Pozor na riziko, vše se může prodražit!

Ojetá auta s naftovým motorem jsou velmi žádaná kvůli vidině nižší spotřeby paliva. Ale kupující si často nedají pozor, kupují neprověřené vozy a často tak naletí podvodníkovi.

Škoda Yeti - ilustrační foto
07.03.
Kupujete nový vůz?

Hitem mezi ojetými vozy jsou SUV. Poradíme, jak správně vybrat

Vozy kategorie SUV, tedy Sport Utility Vehicle, sportovní užitkové vozidlo, přišly do módy již před několika lety a tak je nyní na trhu ojetých aut poměrně velký výběr. Jak se ale v nabídce orientovat a jak moudře vybrat?

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

STK, Stanice technické kontroly
24.01.
Přísnější STK

Pozor na auta pod cenou! Majitelé je prodávají kvůli této skryté vadě

Od chvíle, kdy začal běžet výrazně přísnější režim STK a emisních kontrol, se začínají množit auta, které technickou prohlídkou právě kvůli emisím neprojdou. Majitelé se jich opak snaží rychle zbavit.

Světlomety - ilustrační foto
22.11.
Problémy s policií i na STK

Svítí vám správně auto? Na toto si dejte pozor, jinak vám hrozí pokuta

Správně seřízená a funkční světla jsou jedním ze základních předpokladů bezpečné a bezproblémové jízdy. Zejména v zimě, kdy se často setkáváme se špatnými povětrnostními podmínkami a sníženou viditelností, jsou funkční světla velmi důležitá.

Koupě ojetého vozu - ilustrační foto
aktualizováno 21.11.
Jděte do toho

Uvažujete o prodeji nebo koupi auta? Teď je nejlepší čas!

Pokud plánujete prodat nebo koupit auto, je teď ten nejlepší čas. Podle odborníků je totiž právě podzim příhodný pro pořizování vozidla.

4x4 - ilustrační
07.11.
Populární čtyřkolky

Chcete auto s pohonem všech čtyř kol? NÁVOD, jak správně vybrat

Vozy s pohonem na všechna čtyři kola získávají na oblibě. Sice žijeme v poměrně mírném podnebí a zimy tu nebývají tak kruté, ale někdo zkrátka auto s pohonem 4x4 chce. Jak ale takové auto správně vybrat? Předně je potřeba se ujistit, co vlastně chcete a potřebujete. Je totiž několik druhů pohonu všech kol a typů aut, do kterých se dodávají.

Koupě ojetého vozu - ilustrační foto
04.10.
Nákup ojetiny

Kupujete ojeté auto na vlastní pěst? Tohle musíte zkontrolovat

Pokud se rozhodnete kupovat auto sami přes soukromý inzerát, čeká vás opravdu zdlouhavá kontrola a spousta prověřování. Technický stav vozu není jedinou věcí, kterou byste před koupí měli zkontrolovat.

Autobazar
16.09.
Dovoz ojetin

Chcete si přivézt auto z ciziny? Hrozí vám spoustu rizik. PŘEHLED

Auta v zahraničních inzerátech mohou lákat velmi zajímavou cenou. Ale často se za nimi skrývá past na neopatrného kupujícího. Individuální dovoz ojetého vozu ze zahraničí je totiž docela rizikový a pokud nemáte dostatečné zkušenosti, raději se do něj sami nepouštějte. Neušetříte a riskujete mnoho problémů.

Autobazar
aktualizováno 15.01.
Takhle podvádí!

Inspektoři ČOI v autobazarech: Polovina jich porušila zákony!

Inspektoři z České obchodní inspekce (ČOI) si v loňském roce vzali na paškál autobazary. Provedli celkem 115 kontrol, u 65 z nich přitom narazili na porušení předpisů. Inspektoři objevili případy, kdy prodávající stočili tachometry o více než 100 tisíc kilometrů! Prodávající také zákazníkům lhali o počtu majitelů nebo o tom, že vozidlo není bourané.