Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Evropský soud pro lidská práva
aktualizováno 19.12.
Náboženské právo

Řecko soudí podle práva šaría. Ženy se zastal až Evropský soud

Řecko diskriminovalo svou občanku, když v dědickém řízení rozhodovalo podle šaríi, islámského náboženského práva. Ve středu tak rozhodl Evropský soud pro lidská práva ve francouzském Štrasburku. Řecko je jedinou evropskou zemí, která uznává právo šaría.

Policie ve Štraburku měla zabít hlavního podezřelého
17.12.
Štrasburk

Před střelcem se snažil ochránit druhé! Zemřel v nemocnici

Pátá oběť střelby ve francouzském Štrasburku, šestatřicetiletý Bartosz Orent-Niedzielski původem z Polska, se podle všeho pokoušel střelci zabránit v dalším vraždění. Devětadvacetiletý Chérif Chekkatt jej však zasáhl do hlavy.

Střelba ve Štrasburku - 2
aktualizováno 16.12.
Střelba ve Štrasburku

Útok na vánočních trzích má pátou oběť! Zemřel novinář z Polska

Úterní útok na vánočních trzích ve Štrasburku má pátou oběť. V nemocnici zemřel 35letý Polák, který byl dosud ve stavu mozkové smrti. Střelce, identifikovaného jako Chérif Chekkatt, zabili policisté ve čtvrtek večer.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Střelba ve Štrasburku - údajný střelec Chekatt Chérif
aktualizováno 14.12.
další bojuje o život

Střelba ve Štrasburku má čtvrtou oběť, zraněný zemřel v nemocnici

V nemocnici zemřel dalších člověk postřelený při teroristickém útoku ve Štrasburku. Počet obětí atentátu tak stoupl na čtyři.

Střelba ve Štrasburku - údajný střelec Chekatt Chérif
aktualizováno 14.12.
velký zátah

Konec pátrání! Podezřelého z útoku ve Štrasburku zabila policie

Francouzské bezpečnostní složky ve čtvrtek večer ve štrasburské čtvrti Neudorf zabily muže, který podle policie v úterý večer střílel na místních vánočních trzích. Na tiskové konferenci to oznámil ministr vnitra Christophe Castaner.

Střelba ve Štrasburku - 2
13.12.
Útok ve Francii

Nová fakta o střelci ze Štrasburku! Útočník byl 27krát odsouzený

Podezřelý Chekatt Cherif ze střelby ve Štrasburku, při které zemřeli tři lidé a dalších 12 bylo zraněno, má podle pařížského prokurátora bohatý trestní rejstřík. Útočník byl 27krát odsouzený a čelil trestu odnětí svobody ve Francii, Německu a Švýcarsku.

Střelba ve Štrasburku - údajný střelec Chekatt Chérif
aktualizováno 13.12.
Útok na trzích

Střelec ze Štrasburku pořád uniká! Policie zadržela jeho rodinu

Útočník, který na vánočních trzích ve Štrasburku v úterý zastřelil nejméně tři lidi, je stále na útěku. Policie po incidentu preventivně posílila ochranu veřejných budov a prohledává domy v okolí útoku. Podle vyšetřovatelů ale není vyloučené, že by podezřelý mohl být už v zahraničí.

Oběť střelce ze Štrasburku
12.12.
Střelba ve Štrasburku

Cizinec chtěl ve Štrasburku nasát atmosféru, zaplatil nejvyšší cenu

Jednou z obětí teroristického útoku ve Štrasburku je i pětačtyřicetiletý Thajec, který do Francie vyrazil na dovolenou. Přiletěl tam předevčírem a zítra se chtěl vydat do Paříže, tam už se ale bohužel nikdy nepodívá.

Andrej Babiš a evropský parlament
aktualizováno 12.12.
debata o Babišovi

Žádné dotace pro Agrofert během vyšetřování, zní z europarlamentu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od 2. srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny. Zatímco většina europoslanců v debatě vyzvala EK, aby vůči Babišovi zaujala přísný postoj, podle jiných by měla Praha dostat šanci zjednat nápravu bez politického tlaku europoslanců.

Střelba ve Štrasburku - Poche, Štětina, Telička, Konečná
aktualizováno 12.12.
Europoslanci

"Je to humus!" Čeští politici zažili střelbu přímo ve Štrasburku!

Střelba v centru Štrasburku, při které úterý večer zemřeli tři lidé a další utrpěli zranění, vyděsila i řadu českých europoslanců, kteří ve městě pracují. Některé uvěznila přímo v budově europarlamentu, jiné v restauraci či ve sportovní hale.