Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Premiér Bohuslav Sobota, ministryně školství Kateřina Valachová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík
Aktualizováno 25.5. 2017 20:40
kritika Babiše

Předělejte návrh rozpočtu, zlobí se ministři ČSSD. Chybí jim miliardy

Návrh rozpočtu, jak ho připravil bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO), je podle koaličních sociálních demokratů šitý horkou jehlou. Podle ministrů za ČSSD chybí miliardy mimo jiné na spolufinancování fondů EU nebo na investice. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Více peněz požadují ministryně školství Kateřina Valachová, práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík i ministr vnitra Milan Chovanec. Ministerstvo financí kritiku ČSSD odmítlo, ohradil se i bývalý ministr financí Andrej Babiš.

ministr financí

Lidi na ministerstvu měnit nebudu, plánoval Pilný první kroky

Kandidát na místo ministra financí Ivan Pilný (ANO) považuje návrh státního rozpočtu na příští rok za rozumný, schodek 50 miliard korun je podle něj konzervativní odhad. Na ministerstvu financí ani ve Finanční správě neplánuje personální změny. Pilný to v úterý řekl novinářům na Pražském hradě po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Pilný má ve středu ve funkci nahradit svého stranického šéfa Andreje Babiše.

Andrej Babiš
Aktualizováno 22.5. 2017 20:24
Schodek 50 miliard

Babiš představil rozpočet na příští rok. Zvýší dávky, platy i důchody

Rozpočet na příští rok počítá s růstem důchodů, platů, sociálních i nemocenských dávek nebo i růstem rozpočtu ministerstva obrany. Navržený schodek rozpočtu 50 miliard korun vychází z dohody koalice. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Prásk.tv píše:

Vladěna Erbová a Tomáš Řepka
čtěte o tématu rozpočet na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

finanční přídavek

Ministři se poperou o peníze. Miliardy jsou určené na investice

Ministry čeká bitva o peníze. Koaliční partneři se dohodli, že určí miliardy korun navíc na investice. Vláda je slíbila těm ministrům, kteří nemají ve svých resortech dostatek peněz na připravené projekty, které můžou okamžitě začít.

důchody
Aktualizováno 24.4. 2017 22:14
rozhodnuto

Vláda rozhodla, co s přebytkem rozpočtu. Důchodcům nic nepřidá

Vláda schválila zprávu o hospodaření státu v loňském roce, přebytek 62 miliard korun půjde podle ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) na umoření státního dluhu.

rozsáhlé škrty

Trump předloží rozpočet, chce víc peněz na armádu i na zeď

Prezident Spojených států Donald Trump dnes formálně předloží Kongresu návrh masivních rozpočtových škrtů, které se dotknou prakticky každého federálního úřadu. Výjimkou budou podle agentury Bloomberg jen výdaje na armádu, bezpečnost a dopravu. Na obranu chce Trump podle Reuters v nadcházejícím fiskálním roce přidat 54 miliard (zhruba 1,4 bilionu korun), což je o deset procent více, než má armáda k dispozici nyní.

Stávka řidičů autobusů
Aktualizováno 14.3. 2017 17:53
hrozící stávka

Jednání o platech řidičů autobusů: Vymysleli jen krátkodobé řešení

Vedení Jihomoravského kraje v úterý opět jednalo s přepravci o zvýšení platů řidičů autobusů. Dohodli se na tom, že kraj upraví smlouvy s některými dopravci tak, aby řidičům mohli zvednout mzdy podle nařízení vlády.

návrh rozpočtu

Dobrá zpráva: Další zaměstnanci si přilepší! Vláda chce zvýšit platy

Vláda Bohuslava Sobotky chce před volbami potěšit státní zaměstnance a slibuje jim vyšší platy. Dotknout by se to mělo například lidí pracujících v kultuře, sociálních pracovníků, učitelů nebo bezpečnostních složek. Zapracovat to chce do návrhu rozpočtu pro příští rok. Nejhůře placeným státním zaměstnancům chce přidat už v polovině letošního roku.

Platy v EU
Aktualizováno 24.1. 2017 15:29
příjmy vs. výdaje

ČR loni získala od EU o 80 miliard více, než zaplatila! SROVNÁNÍ

Česká republika loni získala z rozpočtu Evropské unie o 79,6 miliardy korun více, než do něj odvedla. "Čistá pozice" je tak nejvyšší od vstupu ČR do EU (2004). V úterý o tom informovalo ministerstvo financí.

Andrej Babiš
Aktualizováno 3.1. 2017 20:46
Babiš se chlubí

Rozpočet byl na tom nejlíp od vzniku ČR, přebytek byl 62 miliard

Státní rozpočet skončil loni v přebytku 61,8 miliardy korun, což je nejlepší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Schválený rozpočet přitom počítal se schodkem 70 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Předloni byl schodek rozpočtu 62,8 miliardy korun.