Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stát zvýší rodičovský příspěvek o 80 tisíc
05.11.
Rodičovský příspěvek

Stát chce podpořit porodnost. Zvýší rodičovskou o 80 tisíc!

Stát zvýší rodičovskou o 80 tisíc - místo současných 220 tisíc tak rodiče dostanou 300 tisíc. Dohodly se na tom ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (ANO). K navýšení dojde od 1. ledna 2020.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 24.10.
Státní rozpočet

Sněmovna schválila nový rozpočet! Schodek bude 40 miliard

Poslanecká sněmovna hlasy ANO, ČSSD a KSČM schválila základní parametry státního rozpočtu na příčtí rok. Schodek má oproti loňsku klesnout z 50 na 40 miliard korun.

Miloš Zeman ve Sněmovně kvůli rozpočtu
aktualizováno 24.10.
Jednání poslanců

Zeman podpořil rozpočet, navezl se do Kalouska. Ten prohrál sázku

Poslanci se začnou zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Ve Sněmovně o něm mluvil také prezident Miloš Zeman, který ho podpořil. Kritikou ale nešetřil, deficit by se podle něj měl postupně snižovat.

Prásk.tv píše:

Princ Harry a Meghan Markle - 1
čtěte o tématu rozpočet na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 22.10.
Ekonomům se nelíbí

Sněmovna bude rozhodovat o rozpočtu se schodkem 40 miliard

Už tento týden začne bitva ve Sněmovně o nejdůležitější zákon roku. Na poslaneckých lavicích totiž přistane návrh rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem 40 miliard korun. To ostře kritizuje opozice a ekonomové. Podle nich je to nezodpovědné. Naopak na stranu vlády se přiklánějí odbory.

ODS, ANO
11.10.
Sestavování koalic

Vyšachování ANO může městům uškodit, varují ekonomové!

Sestavování koalic se v několika krajských městech mění v boj a možné odplaty mezi hnutím ANO a ODS. Poté co v Brně vyšachovali občanští demokraté tamní buňku ANO, v Liberci se děje pravý opak, ANO tam vrací úder. Podle politologů by ale vyšachování hnutí mohlo městům uškodit.

Děti ve škole
20.09.
historický rozpočet

Školství čekají změny! Lepší styl výuky i delší provozní doba školek

Historicky nejvyšší rozpočet pro resort školství schválila na středečním jednání vláda. Díky tomu porostou platy učitelů i nepedagogických pracovníků, rozšíří se provozní doba mateřských škol a díky většímu počtu dělených hodin se zkvalitní výuka.

Miloš Zeman ve sněmově
aktualizováno 19.09.
Zasedání vlády

Vláda schválila návrh rozpočtu. Zasedání se zúčastnil i prezident

Vláda dnes za účasti prezidenta Miloše Zemana schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. To je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Prioritami rozpočtu jsou investice, zvyšování životní úrovně seniorů a růst platů ve státní správě.

Andrej Babiš a Alena Schillerová
aktualizováno 09.09.
Přibývá státních zaměstnanců

Osekávání se nekoná. Babišova byrokracie neustále bobtná!

Premiér Andrej Babiš na začátku funkčního období sliboval snížení počtu státních zaměstnanců. Byrokracie ale pod jeho vládou naopak bobtná. Do příštího roku se má rozrůst až o 8,5 tisíce zaměstnanců.

Rozbitá silnice
aktualizováno 31.08.
nový rozpočet

Venkovské silnice bez oprav. Kraje nemají peníze, stát je dát nechce

Ani korunu na opravy silnic nižší třídy. Návrh rozpočtu pro Státní fond dopravní infrastruktury pro rok 2019, který spadá pod ministerstvo dopravy, nepočítá s financováním silnic II. a III. třídy. Návrh je zatím v připomínkovém řízení. Na situaci upozornil Deník Referendum.

Alena Schillerová - 7
26.08.
Státní rozpočet

Ministryně financí předloží rozpočet se schodkem 40 miliard

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) předloží návrh státního rozpočtu na rok 2019 se schodkem 40 miliard korun, nižším, než se dosud plánovalo. Dosud ministerstvo financí plánovalo na příští rok schodek rozpočtu 50 miliard korun, který už schválila vláda. Snížení deficitu je podle Schillerové dáno očekávaným růstem mezd, a tím i odvodů do rozpočtu.