Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Laboratoř - Ilustrační foto
včera 22:10
velké plány

Česko zemí budoucnosti. Vláda chce dát více peněz do vědy

Česko zemí budoucnosti. Tak by měl podle české vlády svět už brzy vnímat naši zemi. Na podporu vědy a výzkumu chce podle dnes zveřejněného plánu v následujících letech dát až čtyřnásobek současného objemu peněz. Plány ale kritizuje nejsilnější opoziční strana ODS, prý zatím žádné vládní kroky podpoře vědy, výzkumu a inovací nenasvědčují.

Donald Trump přednáší svou první Zprávu o stavu Unie
12.01.
Zablokovaný rozpočet

Neblahý rekord: Americké úřady jsou zablokované nejdéle v historii

Nynější omezené fungování úřadů ve Spojených státech se v sobotu stalo nejdelším v historii země. Trvá již od 22. prosince loňského roku. Americký prezident Donald Trump blokuje státní rozpočet, protože Sněmovna reprezentantů odmítá schválit peníze na výstavbu zdi na hranicích s Mexikem.

Alena Schillerová - 7
03.01.
Bilance 2017

V plánu byl schodek 50 miliard, rozpočet byl tři miliardy v plusu!

Hospodaření státu loni skončilo s přebytkem 2,9 miliardy korun. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Prásk.tv píše:

Princ Harry a Meghan Markle - 1
čtěte o tématu rozpočet na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Babiš a Bělobrádek
aktualizováno 20.12.
Peníze na příštích 12 měsíců

Víc peněz školám i na důchody. Politici hodnotí rozpočet

Česko bude v příštím roce hospodařit se schodkem 40 miliard korun. Státní rozpočet ve středu večer podpořili všichni koaliční poslanci hnutí ANO a ČSSD včetně 15 komunistů, kteří menšinovou vládu tolerují. Jak politici rozpočet komentují?

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.12.
Jednání sněmovny

Poslanci schválili rozpočet na rok 2019. I se schodkem 40 miliard!

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošku klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo 108 poslanců ANO, ČSSD a KSČM.

Kolik berou poslanci
19.12.
Kam půjdou miliardy

Sněmovna projednává rozpočet. Opozice kvůli němu tepe vládu

Poslanci zahájili dnes dopoledne finální kolo projednávání vládního návrhu státního rozpočtu na příští rok. Předpokládá 40miliardový schodek. Debata se nese v duchu kritiky opozice. Někteří poslanci Sněmovnu žádají o podporu svých návrhů na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Hlasování o nich i o rozpočtu jako celku se očekává odpoledne.

Markéta Pekarová Adamová, Miloš Zeman
06.12.
Boj o rozpočet

Poslankyně chce prezidentovi omezit cesty, toto jí vzkázal Hrad

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová chce omezit zahraniční cesty prezidenta. V rámci pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu chce prezidentovi na cestování ubrat 450 tisíc korun a tyto peníze dát na protidrogovou prevenci. Podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka jde o hloupý pokus o zviditelnění TOP 09.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 06.12.
přidají i na sociální péči

Poslanci upravili rozpočet. Chtějí více peněz na školství či obranu

Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny peněz v celkovém objemu kolem 134 miliard korun. Sešlo se devět desítek pozměňovacích návrhů. Loni při stejné příležitosti navrhli poslanci přesuny za téměř 100 miliard. Dnešní rozprava trvala přes šest hodin.

Učitelka
25.11.
Finance ve školství

Kvůli inkluzi nejsou peníze. Učitelé přicházejí o prémie

Řada učitelů přichází o své prémie. Ne však z důvodu, že by byli ředitelé škol nespokojeni s jejich prací. V rozpočtu škol chybí peníze, a tak v těchto měsících vedení nezbývá nic jiného, než sáhnout na platy pedagogům.

Čeští vojáci
25.11.
Ozbrojené síly

Žebříček nejsilnějších armád světa. Česko si letos polepšilo

Podle nového průzkumu deníku Global Firepower patří armáda České republiky mezi jedny z nejlepších. Oproti loňskému roku si Česko letos polepšilo o dvě příčky a umístilo se na 30. místě. Na první místo se dostalo USA, druhé místo obsadilo Rusko a za ním zůstala Čína.