Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Syrské děti
10.10.
Migrační krize

Česko pošle na uprchlíky dalších 50 milionů, schválila vláda

Do Iráku, Mali, Nigeru a Čadu poputuje z Česka celkem 50 milionů korun jako pomoc zemím postiženým migrační krizí. O uvolnění peněz informoval po zasedání kabinetu premiér Andrej Babiš (ANO).

Uprchlíci v Evropě - 21
04.09.
Migrační krize

Pašeráci našli novou trasu do Evropy. Migranti plují z Tuniska

Před pár dny Itálie vyřešila problém s uprchlíky z lodi Diciotti a už čelí dalšímu náporu. Pašeráci objevili novou trasu, která vede přes Tunisko.

Andrej Babiš a Giuseppe Conte
aktualizováno 28.08.
zahraniční cesta

Babiš v Itálii a na Maltě: Migraci je třeba řešit podporou Itálie i Afriky

Řešením migrační otázky je kombinace finanční podpory státům jako je Itálie, zemím severní Afriky a také těm africkým státům, odkud migranti přicházejí. Řekl to dnes v Římě novinářům český premiér Andrej Babiš po jednání se svým italským protějškem Giuseppem Contem. Ten od českého premiéra rovněž slyšel potvrzení českého postoje, že Česká republika nepřijme v rámci přerozdělování uprchlíků ani jednoho migranta. Italský premiér to podle Babiše chápe.

Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Uprchlíci jsou na lodi Diciotti uvěznění už pátý den
aktualizováno 26.08.
Migrační krize

Itálie otočila: 150 uprchlíků z lodi Diciotti nechá vystoupit

Více než stovka migrantů z lodě Diciotti, která už pátý den kotví na Sicílii, může vystoupit na pevninu. O většinu z nich se postará italská katolická církev, část jich přijme Irsko a Albánie. Oznámil to dnes večer italský ministr vnitra Matteo Salvini. Ten dosud odmítal běžence vpustit na pevninu a naléhal na země EU, aby Itálii, která se v posledních letech potýká s masovou vlnou migrace, s běženci pomohly. Kráce před tím italská média informovala, že prokurátor na Sicílii zahájil kvůli zadržování migrantů na lodi Diciotti formální vyšetřování Salviniho.

Do španělské Ceuty proniklo asi 200 migrantů
aktualizováno 22.08.
zranění policisté

Do španělské Ceuty proniklo asi 200 migrantů, útočili kyselinou!

Kolem dvou set migrantů mělo z Maroka proniknout do španělské enklávy Ceuta. Při svém násilném vstupu měli po policistech házet vápno a kyselinu, několik jich tak zranili. Podobný případ se přitom odehrál už přibližně před měsícem.

Vzpoura uprchlíků v Idomeni
21.08.
Nová pracovní síla

Německo si chválí uprchlíky. Práci jich dostalo už více než 300 tisíc

Začleňování uprchlíků do pracovního procesu v Německu se podle Spolkové agentury práce daří. Práci si našlo již více než 300 tisíc lidí ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku a dalších zemí, kteří v minulých letech získali azyl. Hlavním důvodem jejich úspěchu jsou jazykové znalosti.

Uprchlíci - 8
30.07.
Migrační krize

Migrantů ubývá, tvrdí ministerstvo a řeší kontroly na hranicích

Ministerstvo vnitra na svém webu uvedlo podle svých slov "na pravou míru" některé zprávy o migraci a kontrolách na hranicích s Německem. Podle něj byly informace z poslední doby zavádějící. Ze zprávy vyplývá, že migrantů ubývá.

Uprchlíci vystupují z lodi
17.07.
Další vlna?

Uprchlíků proudí do Evropy méně. Přicházejí jinudy, varují odborníci

V prvním pololetí roku 2018 překročilo hranice Evropské unie přes 60 tisíc migrantů. Loni bylo číslo za stejné období dvojnásobně vyšší. Stále častěji uprchlíci přicházejí přes Španělsko, upouští od cesty centrálním Středomořím.

Z moře u Itálie bylo zachráněno přes 600 migrantů
27.06.
migrační krize

Itálie volá po sdílené odpovědnosti za zachycené migranty

Itálie je připravena zablokovat závěry nadcházejícího summitu Evropské unie, pokud v nich nebude výslovně zmíněna nezbytnost sdílené odpovědnosti členských zemí za záchranu migrantů zachycených ve Středozemním moři. Informovala o tom dnes agentura ANSA s odvoláním na nejmenované vládní zdroje.

Záchrana uprchlíků - 3
26.06.
migrační krize

O migranty z paluby Lifeline se podělí několik evropských zemí

Loď německé nevládní organizace Lifeline s asi 230 migranty z Afriky, které před týdnem nalodila posádka u libyjských břehů, může zakotvit na Maltě. Itálie, Francie, Portugalsko a Malta potvrdily, že část migrantů přijmou; Německo, Nizozemsko a Španělsko tuto eventualitu zvažují, informoval zdroj deníku Times of Malta. Loď Lifeline minulý týden odmítly do přístavu vpustit jak Itálie, tak Malta. Dánská obchodní loď se 108 migranty, která rovněž od čtvrtka čekala ve Středomoří na povolení vplout do přístavu, dnes zakotvila na Sicílii.