Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci - Srbsko, Chorvatsko - 2
23.03.
Velký přehled

V Evropě loni žádalo o azyl 650 tisíc uprchlíků. Odtud chodí do ČR

V minulém roce požádalo v Evropě o azyl 650 tisíc lidí, uvedl tento týden Eurostat. Oproti letům, kdy vrcholila migrační krize, to znamená pokles téměř na polovinu! Statistici také prozradili, odkud nejčastěji migranti do Evropy přišli. V celoevropském měřítku vládne Sýrie, Češi ale přijali nejvíce žádostí o azyl od Ukrajinců.

Angela Merkelová - 5
21.03.
migrační krize

Merkelová o přijímání uprchlíků: Bylo to správné rozhodnutí

Rozhodnutí přijmout běžence bylo správné, podobná krizová situace se ale v budoucnu již nesmí opakovat. Ve Spolkovém sněmu to dnes prohlásila staronová německá kancléřka Angela Merkelová.

Uprchlíci v Dánsku
aktualizováno 08.12.
Uprchlická krize

MIGRAČNÍ KVÓTY: Kolik měla ČR přijmout uprchlíků a co hrozí dál?

Evropská komise zažalovala ve čtvrtek Česko, Polsko a Maďarsko kvůli neplnění migračních kvót, které ministři vnitra zemí EU schválili v roce 2015. Česko mělo podle kvót přijmout téměř 2 700 lidí, přijalo jich ovšem jen 12. Mechanismus kvót skončil v září, na stole je ale další návrh.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Uprchlíci
aktualizováno 07.12.
pokuta až stamiliony eur

EU žene Česko k soudu. Uprchlíky nechceme, hrozí nám obří pokuta

Evropská komise (EK) dnes poslala Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Dodatečná změna přístupu těchto zemí k problému může ale věc vyřešit, naznačila. Rozhodnutí vyvolalo u českých politiků odmítavé reakce. Budapešť a Varšava daly najevo, že budou dál obhajovat své odmítavé stanovisko k přerozdělování uprchlíků.

Uprchlíci
18.09.
migrantů přibývá

Uprchlíci prý mají novou trasu do Evropy! Vede jen kousek od Česka

Pašeráci migrantů nejspíš využívají novou cestu do Evropy. Podle německého deníku Die Welt by měla vést přes Polsko. O víkendu policisté zadrželi skupinu 51 uprchlíků v nákladním autě nedaleko polských hranic v Braniborsku. A případů stále přibývá.

Rakouští vojáci na hranicích
04.07.
komplikace na cestě do Itálie

Rakousko se bojí přívalu migrantů, chce nasadit na hranice vojáky

Cesta autem k moři by se českým turistům brzy mohla prodloužit. Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil v pondělí oznámil, že pokud Itálie nezastaví příliv migrantů, obnoví Rakousko v nejbližších dnech kontroly na hranicích s Itálií. K tomu je připraveno nasadit až 750 vojáků.

Uprchlíci - ilustrační foto
29.06.
migrační krize

Itálie nezvládá příliv urchlíků! Volá o pomoc a zvažuje radikální řešení

Itálie řeší další vážnou krizi kvůli uprchlíkům. Jen během posledních čtyř dnů jich připlulo z Afriky k italským břehům přes deset tisíc. Tamní úřady přestávají situaci zvládat a volají ostatní členské státy EU na pomoc. Pokud se ale evropská osmadvacítka do řešení krize nezapojí, hrozí, že Italové uzavřou lodím s běženci své přístavy.

Afričtí uprchlíci kempují v blízkosti stanice metra Stalingrad v Paříži - 1
18.05.
dublinský systém

Další migrační vlnu EU nezvládne, kritizuje systém Chovanec

Evropská unie staví svůj pokus o reformu azylového systému na prohnilých základech a nyní zvažované řešení neunese nápor případné budoucí masivní migrační krize. Řekl to dnes při příchodu na jednání se svými kolegy z EU řekl český ministr vnitra Milan Chovanec.

Uprchlíci
aktualizováno 16.05.
Neplníme kvóty

EU vyhrožuje Česku: Přijímejte uprchlíky, jinak bude soud

Evropská komise dnes pohrozila právními kroky zemím, jež odmítají přijímat migranty v rámci programu přerozdělování podle kvót. Při prezentaci pravidelné zprávy o pokroku programu přerozdělování žadatelů o azyl zdůraznil eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos, že Maďarsko a Polsko dosud nepřevzaly z Itálie nebo Řecka ani jednu osobu. Podle textu zprávy by měla také Česká republika, jež dosud přijala jen 12 lidí, urychleně přebírání obnovit.

Donald Trump a Angela Merkelová
aktualizováno 16.01.
Kritika kvůli migrantům

Trump se pustil do Merkelové: "Udělala katastrofální chybu"

Nastupující americký prezident Donald Trump, který se v pátek ujme úřadu, se pustil do kritiky německé kancléřky Angely Merkelové. Ta podle něj přijetím uprchlíků udělala katastrofální chybu. Trump také chválil Brity za rozhodnutí opustit Evropskou unii.