Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci v Dánsku
aktualizováno 08.12.
Uprchlická krize

MIGRAČNÍ KVÓTY: Kolik měla ČR přijmout uprchlíků a co hrozí dál?

Evropská komise zažalovala ve čtvrtek Česko, Polsko a Maďarsko kvůli neplnění migračních kvót, které ministři vnitra zemí EU schválili v roce 2015. Česko mělo podle kvót přijmout téměř 2 700 lidí, přijalo jich ovšem jen 12. Mechanismus kvót skončil v září, na stole je ale další návrh.

Uprchlíci
aktualizováno 07.12.
pokuta až stamiliony eur

EU žene Česko k soudu. Uprchlíky nechceme, hrozí nám obří pokuta

Evropská komise (EK) dnes poslala Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Dodatečná změna přístupu těchto zemí k problému může ale věc vyřešit, naznačila. Rozhodnutí vyvolalo u českých politiků odmítavé reakce. Budapešť a Varšava daly najevo, že budou dál obhajovat své odmítavé stanovisko k přerozdělování uprchlíků.

Uprchlíci
18.09.
migrantů přibývá

Uprchlíci prý mají novou trasu do Evropy! Vede jen kousek od Česka

Pašeráci migrantů nejspíš využívají novou cestu do Evropy. Podle německého deníku Die Welt by měla vést přes Polsko. O víkendu policisté zadrželi skupinu 51 uprchlíků v nákladním autě nedaleko polských hranic v Braniborsku. A případů stále přibývá.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Rakouští vojáci na hranicích
04.07.
komplikace na cestě do Itálie

Rakousko se bojí přívalu migrantů, chce nasadit na hranice vojáky

Cesta autem k moři by se českým turistům brzy mohla prodloužit. Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil v pondělí oznámil, že pokud Itálie nezastaví příliv migrantů, obnoví Rakousko v nejbližších dnech kontroly na hranicích s Itálií. K tomu je připraveno nasadit až 750 vojáků.

Uprchlíci - ilustrační foto
29.06.
migrační krize

Itálie nezvládá příliv urchlíků! Volá o pomoc a zvažuje radikální řešení

Itálie řeší další vážnou krizi kvůli uprchlíkům. Jen během posledních čtyř dnů jich připlulo z Afriky k italským břehům přes deset tisíc. Tamní úřady přestávají situaci zvládat a volají ostatní členské státy EU na pomoc. Pokud se ale evropská osmadvacítka do řešení krize nezapojí, hrozí, že Italové uzavřou lodím s běženci své přístavy.

Afričtí uprchlíci kempují v blízkosti stanice metra Stalingrad v Paříži - 1
18.05.
dublinský systém

Další migrační vlnu EU nezvládne, kritizuje systém Chovanec

Evropská unie staví svůj pokus o reformu azylového systému na prohnilých základech a nyní zvažované řešení neunese nápor případné budoucí masivní migrační krize. Řekl to dnes při příchodu na jednání se svými kolegy z EU řekl český ministr vnitra Milan Chovanec.

Uprchlíci
aktualizováno 16.05.
Neplníme kvóty

EU vyhrožuje Česku: Přijímejte uprchlíky, jinak bude soud

Evropská komise dnes pohrozila právními kroky zemím, jež odmítají přijímat migranty v rámci programu přerozdělování podle kvót. Při prezentaci pravidelné zprávy o pokroku programu přerozdělování žadatelů o azyl zdůraznil eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos, že Maďarsko a Polsko dosud nepřevzaly z Itálie nebo Řecka ani jednu osobu. Podle textu zprávy by měla také Česká republika, jež dosud přijala jen 12 lidí, urychleně přebírání obnovit.

Donald Trump a Angela Merkelová
aktualizováno 16.01.
Kritika kvůli migrantům

Trump se pustil do Merkelové: "Udělala katastrofální chybu"

Nastupující americký prezident Donald Trump, který se v pátek ujme úřadu, se pustil do kritiky německé kancléřky Angely Merkelové. Ta podle něj přijetím uprchlíků udělala katastrofální chybu. Trump také chválil Brity za rozhodnutí opustit Evropskou unii.

Robert Fico a Bohuslav Sobotka na summitu V4
aktualizováno 16.09.
Summit Evropské unie

Bratislava centrem EU: Evropští lídři řeší uprchlickou krizi i brexit

Prezidenti a premiéři 27 zemí Evropské unie skončili na summitu v Bratislavě s dopolední částí své debaty, která měla být věnována reflexi stávajícího neutěšeného stavu evropského bloku. Po společném fotografování je nyní čeká neformální oběd při projížďce po Dunaji. Podle diplomatických zdrojů ČTK se v jednacím sále na Bratislavském hradě intenzivně diskutovalo od první chvíle a ke slovu se zatím ani nedostali všichni účastníci schůzky. Je tak možné, že celé dnešní neformální setkání skončí později než se původně očekávalo.

Vaše téma - s Dominikem Dukou
aktualizováno 28.08.
vaše téma

Evropu čeká katastrofa, pokud bude přijímat uprchlíky, říká Duka

Islámský svět se stále více radikalizuje a pokud Evropa přijme uprchlíky, čeká ji katastrofa. To si myslí kardinál Dominik Duka, který byl hostem speciálního vydání diskuzního pořadu Vaše téma na TN.CZ. Kritiku si za to vysloužil i od svých kolegů v katolické církvi.