Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci - 8
30.07.
Migrační krize

Migrantů ubývá, tvrdí ministerstvo a řeší kontroly na hranicích

Ministerstvo vnitra na svém webu uvedlo podle svých slov "na pravou míru" některé zprávy o migraci a kontrolách na hranicích s Německem. Podle něj byly informace z poslední doby zavádějící. Ze zprávy vyplývá, že migrantů ubývá.

Uprchlíci vystupují z lodi
17.07.
Další vlna?

Uprchlíků proudí do Evropy méně. Přicházejí jinudy, varují odborníci

V prvním pololetí roku 2018 překročilo hranice Evropské unie přes 60 tisíc migrantů. Loni bylo číslo za stejné období dvojnásobně vyšší. Stále častěji uprchlíci přicházejí přes Španělsko, upouští od cesty centrálním Středomořím.

Z moře u Itálie bylo zachráněno přes 600 migrantů
27.06.
migrační krize

Itálie volá po sdílené odpovědnosti za zachycené migranty

Itálie je připravena zablokovat závěry nadcházejícího summitu Evropské unie, pokud v nich nebude výslovně zmíněna nezbytnost sdílené odpovědnosti členských zemí za záchranu migrantů zachycených ve Středozemním moři. Informovala o tom dnes agentura ANSA s odvoláním na nejmenované vládní zdroje.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Záchrana uprchlíků - 3
26.06.
migrační krize

O migranty z paluby Lifeline se podělí několik evropských zemí

Loď německé nevládní organizace Lifeline s asi 230 migranty z Afriky, které před týdnem nalodila posádka u libyjských břehů, může zakotvit na Maltě. Itálie, Francie, Portugalsko a Malta potvrdily, že část migrantů přijmou; Německo, Nizozemsko a Španělsko tuto eventualitu zvažují, informoval zdroj deníku Times of Malta. Loď Lifeline minulý týden odmítly do přístavu vpustit jak Itálie, tak Malta. Dánská obchodní loď se 108 migranty, která rovněž od čtvrtka čekala ve Středomoří na povolení vplout do přístavu, dnes zakotvila na Sicílii.

Uprchlíci na člunu
19.06.
Pomůže to?

EU má nový recept na migrační krizi! Toto chce za týden schválit

Evropská unie chce mimo území EU zřídit centra, kde bude oddělovat uprchlíky utíkající před válkou od ekonomických migrantů, vyplývá z dokumentu, který mají příští týden na summitu v Bruselu schvalovat lídři evropských států. O zřízení podobných center se přitom debatuje od počátku migrační krize.

Z moře u Itálie bylo zachráněno přes 600 migrantů
aktualizováno 11.06.
migrační krize

Extrémní noc záchranářů! U Itálie z moře vytáhli přes 600 migrantů

V noci na neděli měla italská pobřežní stráž pořádně napilno, celkem se jim podařilo z moře zachránit 629 uprchlíků, kteří se snažili překonat moře na gumových člunech. Jeden ze člunů se navíc během cesty rozpadl, záchranáři tak v naprosté tmě museli hledat lidi ve vodě.

Uprchlická krize
04.06.
migrační krize

Ilegální tábory v Paříží končí, stovky migrantů se evakuovaly

Francouzská policie v pondělí zahájila vyklízení dvou posledních velkých ilegálních táborů v Paříži, kde žije okolo tisíce migrantů. Evakuace běženců, převážně se jedná o Afghánce, proběhla týden po vyklizení největšího improvizovaného uprchlického tábora v metropoli. V něm měsíce žilo 1700 lidí.

Uprchlíci - Srbsko, Chorvatsko - 2
23.03.
Velký přehled

V Evropě loni žádalo o azyl 650 tisíc uprchlíků. Odtud chodí do ČR

V minulém roce požádalo v Evropě o azyl 650 tisíc lidí, uvedl tento týden Eurostat. Oproti letům, kdy vrcholila migrační krize, to znamená pokles téměř na polovinu! Statistici také prozradili, odkud nejčastěji migranti do Evropy přišli. V celoevropském měřítku vládne Sýrie, Češi ale přijali nejvíce žádostí o azyl od Ukrajinců.

Angela Merkelová - 5
21.03.
migrační krize

Merkelová o přijímání uprchlíků: Bylo to správné rozhodnutí

Rozhodnutí přijmout běžence bylo správné, podobná krizová situace se ale v budoucnu již nesmí opakovat. Ve Spolkovém sněmu to dnes prohlásila staronová německá kancléřka Angela Merkelová.

Uprchlíci v Dánsku
aktualizováno 08.12.
Uprchlická krize

MIGRAČNÍ KVÓTY: Kolik měla ČR přijmout uprchlíků a co hrozí dál?

Evropská komise zažalovala ve čtvrtek Česko, Polsko a Maďarsko kvůli neplnění migračních kvót, které ministři vnitra zemí EU schválili v roce 2015. Česko mělo podle kvót přijmout téměř 2 700 lidí, přijalo jich ovšem jen 12. Mechanismus kvót skončil v září, na stole je ale další návrh.