Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 12.01.
kuriozity

V Kazachstánu lidi vyděsil černý sníh! V Alpách hrozí laviny

Zatímco Česko v posledních dnech zažívalo spíše jarní počasí, v Alpách neustále připadává další a další sníh. Kvůli tomu platí v nižších polohách až třetí stupeň lavinového nebezpečí, v rámci kterého už mohou padat velmi velké laviny zejména v prudších kopcích. Na vrcholcích je to stále nejvyšší stupeň.

Ohňostroj
aktualizováno 09.01.
Přehled

Češi zuří kvůli petardám! Okolní státy to už mají vyřešené

Češi se bouří proti používání zábavní pyrotechniky. Volají po omezeních a někteří dokonce po plošném zákazu. V Česku můžete totiž pyrotechniku odpalovat v podstatě bez omezení v průběhu celého roku, pokud to obce a města nezakážou. Naši sousedé jsou na tom však podstatně jinak. Zatímco na Slovensku si zákazy regulují stále města sama, v Polsku, Německu nebo Rakousku ohňostroj během roku bez pokuty neodpálíte.

Lyžaři uvěznění na lanovce
aktualizováno 06.01.
nebezpečná past

VIDEO: S vyděšenými lyžaři házel vichr, divoce rozhoupal lanovku!

Na internetu se objevily děsivé záznamy vichru, který v uplynulých dnech zasáhl střední Evropu. V Rakousku způsobil pozdvižení zejména v lyžařském areálu Vorarlbersko, kde uvěznil na lanovce lyžaře.

Prásk.tv píše:

Penis na skále - 2
čtěte o tématu Rakousko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Pes vyhrabává oběť laviny - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
neměl šanci přežít

Tragédie v Rakousku: Lavina na sjezdovce zasypala českého lyžaře

Lavina zabila v tyrolském Ischglu 44letého Čecha. Podle policie jel muž po uzavřené sjezdovce, když se na protějším svahu utrhla lavina, informovala rakouská televizní a rozhlasová stanice ORF. Oběti lavin a nepříznivého počasí jsou hlášeny také například z Itálie či Francie.

U Vídně se srazily dva vlaky
aktualizováno 22.12.
vážná nehoda

U Vídně se srazily vlaky, zranění lidé zůstali uvězněni ve vagonech

U Vídně se v pátek večer srazily dva osobní vlaky, zranilo se nejméně deset lidí. Několik vagonů se převrátilo, někteří pasažéři zůstali uvězněni uvnitř. Na místo vyrazilo ohromné množství záchranářů, hasičů i policistů.

Vítěz rakouských parlamentních voleb Sebastian Kurz
aktualizováno 16.12.
dlouhá jednání

Rakouští lidovci a protiimigrační svobodní se dohodli! Vytvoří vládu

Rakouská lidová strana (ÖVP) a protiimigrační Svobodná strana Rakouska (FPÖ) se po 61 dnech od voleb dohodly na uzavření vládní koalice. Řekl to dnes večer šéf lidovců, dosavadní ministr zahraničí Sebastian Kurz, který na krátkém tiskovém brífinku vystoupil s předsedou FPÖ Heinzem-Christianem Strachem. Prezident Alexander Van der Bellen si na sobotu pozval předsedy obou stran, oznámil prezidentský úřad. Kabinet by měl složit přísahu na začátku příštího týdne.

Latadlo Niki
aktualizováno 02.01.
snaží se dostat domů

Tisíce lidí uvízly v zahraničí kvůli krachu letecké společnosti Niki

Okolo 40 tisíc lidí zůstalo v zahraničí kvůli krachu druhé největší letecké společnosti v Rakousku. Cestujícím nyní nabídly pomoc další německé aerolinky. Niki reagovala ve středu ukončením svojí činnosti na odstoupení německé Lufthansy od jejího převzetí. Lufthansa Niki plánovala převzít, odmítla však kvůli negativnímu postoji Evropské komise, která vyjádřila obavy z omezení konkurence.

Výbuch plynové stanice na slovensko-rakouských hranicích - 3
aktualizováno 13.12.
Továrna na škrob

Další výbuch v Rakousku! Při úniku chemikálií se zranilo 40 lidí

Při úniku chemikálií v továrně na výrobu škrobu v rakouské obci Aschach an der Donau se zranilo 40 lidí. Dvě nebo tři stovky zaměstnanců museli záchranáři evakuovat. Podle médií vybuchl plynný chlor.

Výbuch plynové stanice na slovensko-rakouských hranicích - 6
13.12.
Exploze v Rakousku

Dodávky plynu už po výbuchu obnovili. Zranil se i Slovák

Všechny tranzitní linky hlavního rakouského plynovodu byly po úterní explozi před půlnocí obnoveny. Uvedl to dnes ředitel provozovatelské společnosti Gas Connect Austria.

Výbuch plynové stanice na slovensko-rakouských hranicích - 6
aktualizováno 12.12.
Exploze plynové stanice

Výbuch přerušil dodávky plynu na jih Evropy. Itálie hlásí stav nouze

Exploze plynového terminálu na východě Rakouska přerušila dodávky plynu do Itálie, Slovinska a Chorvatska, oznámil rakouský provozovatel Gas Connect Austria. Itálie vyhlásí stav nouze. Velkoobchodní ceny plynu v reakci na událost prudce vzrostly.