Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sníh v Evropě
aktualizováno včera 13:24
Hrozí laviny

Kvůli sněhu v Evropě zemřelo už 18 lidí! Odříznul klášter od světa

Rakousko stále bojuje s přívaly sněhu. Za poslední dva týdny si husté sněžení vyžádalo už 18 obětí. Rakouská armáda z bezpečnostních důvodů odstřeluje sníh tam, kde hrozí laviny. Desítky lidí jsou stále odříznuty od světa.

Zavražděná Manuela
aktualizováno 16.01.
vražda mladé dívky

Bratr Syřana podezřelého z vraždy sedí o celu vedle. Přepadal lidi

Mladík, který měl podle rakouské policie zabít teprve šestnáctiletou dívku, je nyní ve vazbě. Údajně má sedět v bezprostřední blízkosti svého bratra, který byl v minulosti odsouzen za loupeže. Bratři mají dokonce stejného obhájce.

Záchranáři prohledávají lavinu - Ilustrační foto
aktualizováno 15.01.
Smutná zpráva

Neštěstí na jihu Rakouska: Mladý Čech (†24) zemřel pod lavinou

Pod lavinou na jihu Rakouska v úterý zemřel čtyřiadvacetiletý Čech. Ten byl na skialpinistické túře se svým otcem. Informovala o tom agentura APA.

Prásk.tv píše:

Penis na skále - 2
čtěte o tématu Rakousko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Lavina poničila hotel v Rakousku
15.01.
Řeší to policie

Český snowboardista způsobil v Rakousku lavinu. Zasypala hotel

Rakousko kvůli hromadám sněhu v horských oblastech ohrožují laviny, které stály život již několik lidí. O jednu lavinu se postaral i český snowboardista, který teď čelí obvinění z obecného ohrožení.

Lavinové nebezpečí v rakouských Alpách
aktualizováno 14.01.
přívaly sněhu

Kalamita v Alpách uvěznila tisíce turistů. Hrozí laviny i povodně

V německých i v rakouských Alpách hlásí enormní množství sněhu, na většině míst v hrozí nejvyšší lavinové nebezpečí. Očekává se další přívalové sněžení, na některých místech napadnou až dva metry. Některá lyžařská střediska jsou zcela odříznuta od světa.

Zavražděná Manuela
14.01.
vražda ze žárlivosti?

Syřan měl zabít 16letou Manuelu. Tělo našli pod listím a větvemi

Zaházené listím a větvemi našla tělo 16leté Manuely K. její matka ve Vídeňském Novém Městě. Policie z vraždy viní 19letého Syřana, se kterým dívka dříve chodila. Do Rakouska přišel v roce 2014.

Zasněžené náhrobky
aktualizováno 13.01.
Lavinové nebezpečí

Alpská tragédie: Tři lyžaři zemřeli v lavině, čtvrtého přestali hledat

Tři němečtí lyžaři zahynuli poté, co je v rakouských Alpách zasypala lavina. Čtvrtý lyžař je pohřešovaný. Policie musela odvolat pátrání kvůli počasí a hrozbě lavin.

Zasněžené Německo
aktualizováno 11.01.
Krátký oddych

Zavalené Alpy: Po kalamitním týdnu přestalo na chvíli sněžit

Obyvatelé Alp si v pátek mohli po týdnu oddechnout od nepřetržitého hustého sněžení. Změnu počasí vítají i záchranáři a technické složky pracující na zpřístupnění odříznutých míst. S výjimkou krátkého víkendového oteplení, kdy lze počítat i s deštěm, má dál sněžit do poloviny nadcházejícího týdne.

Sněhová kalamita v Německu - 4
aktualizováno 10.01.
Problémy se sněhem

Kalamita v Alpách pokračuje! Další oběti, zavřené cesty i areály

Už čtyři dny se rakouské a německé Alpy potýkají s vydatným sněžením, kvůli kterému jsou uzavřená lyžařská střediska a neprůjezdné silnice, odříznuté vesnice od světa a na hodně místech hrozí pád laviny. Německo se potýká i s problémy na dálnicích, kde se tvoří dlouhé kolony a lidé musejí několik hodin čekat. Kvůli lavinám i sněhu přibývají také oběti. V Dolním Rakousku zemřel teprve šestnáctiletý lyžař, kterého zabila lavina.

Zachráněná koza
10.01.

VIDEO: Záchrana kozy zahrabané v sněhové závěji

Při odstraňování sněhu z kolejí si rakouští železniční pracovníci všimli zahrabané horské kozy. Neváhali ani sekundu, popadli lopaty a hned začali vyprošťovací práce na záchranu uvízlého zvířátka.