Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smrt u Krimelského vodopádu
07.08.
low cost race zemřela při závodu

Detaily smrti Ivy (†24) v Rakousku! Rodina poslala soutěžícím vzkaz

Smrt Ivy H. (24), která zemřela po pádu do Krimmelského vodopádu během cestovatelského závodu LowCost Race, dalšími soutěžícími silně otřásla. Aby uctili její památku, ti účastníci, kteří se rozhodli pokračovat, se vzdali nároku na bodování. Navíc vznikají různá pietní místa. Sama parťačka mrtvé dívky podle organizátora akce skončila v péči odborníků.

Záchrana tonoucího - ilustrační foto
aktualizováno 06.08.
Další tragédie

V Rakousku se utopila mladá Češka (24). Účastnila se závodu

V Rakousku zemřela v sobotu večer čtyřiadvacetiletá Češka. ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Podle jejích informací se údajně utopila po pádu do krimmlského vodopádu, kde byla v rámci cestovatelského závodu LowCost Race. Rodina byla o úmrtí ženy informována, dodala mluvčí.

Kolona na dálnici
29.07.
Dlouhé kolony

Peklo na silnicích nekončí, doprava se nehýbala ani v neděli!

Na dálnicích směřujících ze střední Evropy na jih pokračoval celou neděli hustý provoz. Opět se čekalo u německého Mnichova, v Rakousku a tradičně v Chorvatsku a Slovinsku a to hlavně na hranicích nebo u mýtných bran. Problémy jsou i kolem Budapešti.

Prásk.tv píše:

Penis na skále - 2
čtěte o tématu Rakousko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 27.07.
Jednání politiků

Babiš v Rakousku řešil migraci i brexit. Zbyl ale i čas na kulturu

Premiér Andrej Babiš se dnes v rakouském Salcburku sešel se svými protějšky z Británie, Rakouska a Estonska. Absolvovali společné jednání i schůzky mezi čtyřma očima.

Židé
aktualizováno 19.07.
rakouský návrh

Jako za války?! Pokud Židé chtějí košer maso, mají se registrovat

Židovská komunita v Dolních Rakousích zuří. Vládní pravicová strana chce uzákonit, aby se každý Žid, který si bude chtít koupit košer maso, registroval. To samé by mělo platit také pro Muslimy.

Pohraniční kontroly
aktualizováno 03.07.
Hraniční kontroly

Bavorsko i Rakousko zavedou hraniční kontroly. Co se změní?

Rakouská vláda v reakci na nedávné jednání německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) a ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) potvrdila, že se chystá na opatření k ochraně své jižní hranice před nelegální migrací. Kontroly na hranicích oznámilo zavést i Bavorsko, i když ze zcela jiných příčin. Opatření se mohou dotknout i Čechů.

Vítěz rakouských parlamentních voleb Sebastian Kurz
03.07.
dohoda tn

Rakousko je připraveno opevnit jižní hranici. Reaguje na Německo

Po dohodě německé kancléřky Angely Merkelové a ministra vnitra Horsta Seehofera na kompromisním řešení svého migračního sporu, jež počítá s tranzitními centry u rakouských hranic, připravuje rakouská vláda opatření k ochraně své jižní hranice. Podle agentury APA to dnes ve společném stanovisku oznámil kancléř Sebastian Kurz, vicekancléř Heinz-Christian Strache a ministr vnitra Herbert Kickl.

Lanovka v Dachsteinu
aktualizováno 02.07.
Tragédie v horách

V Rakousku zemřela Češka (45), zřítila se do hloubky 250 metrů

45letá horolezkyně včera tragicky zemřela v rakouských Severních vápencových Alpách. Žena se skupinou dalších turistů, mezi kterými byla i její rodina, vyrážela od stanice lanovky Dachsteinsüdwand k sedlu Hunerscharte, při výšlapu však upadla a zřítila se hloubky 250 metrů. Uvedl to rakouský list Heute na svém webu.

Vykolejený vlak v Rakousku - 2
aktualizováno 26.06.
nehoda v rakousku

Vlak plný dětí vykolejil. Vagony se převrátily, zraněných jsou desítky

Třicítka lidí se zranila při nehodě vlaku u dolnorakouského města St. Pölten. Úzkorozchodný vlak vykolejil a převrátliy se dva vagony.

Státní hranice
aktualizováno 23.06.
Anketa Migrační krize

Hraniční kontroly proti migrantům? Možná, připustil Babiš

Pokud Německo a následně i Rakousko zavedou kontroly na hranicích jakožto opatření proti nelegální migraci, Česko tyto státy bude následovat. Včera to podle ČTK prohlásil premiér Andrej Babiš před zasedáním Bezpečnostní rady státu. Vyjádřil ale naději, aby se tak stát nemuselo.