Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Maturita - testy
aktualizováno 21.05.
Další čtvrtina má čtyřku

Maturita z matematiky dopadla tragicky! Propadlo 22 % studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Největší problém jim dělala matematika, z níž budou navíc brzy povinně maturovat všichni. Letos nezvládlo test z matematiky 22,3 % studentů. Desetina maturantů zase pohořela u testu z češtiny.

Písemná zkouška - 1
aktualizováno 18.05.
Zkuste si test výsledky maturit

Ředitel bije na poplach: Maturita z matematiky dopadla příšerně!

Polovina studentů, kteří si letos dobrovolně vybrali maturitu z matematiky, bude mít čtyřku nebo pětku. Alespoň si to myslí ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička. Usuzuje tak z percentilu úspěšnosti.

Muž na kolejích
16.05.
tragédie na slovensku

Lucián měl maturovat, místo toho si lehl na koleje. SMS před smrtí!

Obrovská tragédie se stala v pondělí večer v Michalovcích na Slovensku. Gymnazista Lucián si lehl na koleje, srážku s vlakem neměl šanci přežít.

Prásk.tv píše:

Anna Klausnerová - 1
čtěte o tématu maturita na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Maturita
aktualizováno 10.05.
Poslední zkouška

Maturity skončily těžkou verzí matematiky. Zvládli byste ji? TEST

Písemná část letošních maturit skončila. Jako poslední skládali zájemci ve středu nepovinnou zkoušku nazvanou Matematika+. K těžší verzi matematického testu se přihlásilo asi 2500 maturantů. Vyzkoušejte si, zda byste ho zvládli.

Písemná zkouška - 2
05.05.
OTESTUJTE SE

Zvládli byste letošní maturity? Vyzkoušejte si všechny TESTY!

Studenti mají za sebou písemnou část maturit. Zúčastnilo se jí bezmála 70 tisíc žáků. Od 16. května pak budou na školách skládat ústní zkoušky. Vyzkoušejte si, jestli byste letošní maturitu zvládli, nebo ne.

Písemná zkouška - 1
04.05.
státní maturity

Maturita z angličtiny? Lehčí než čeština, tvrdí žáci! Zkuste si test

Poslední den povinných státních maturit se nesl ve znamení testů z cizích jazyků. Na maturanty čekala angličtina, francouzština, němčina a španělština. Poradili byste si s testem i vy?

Zkouška
aktualizováno 03.05.
otestujte se státní maturity

Nejhorší test z češtiny v dějinách, zuří maturanti. Vyzkoušejte si ho

Státní maturity dnes pokračovaly didaktickým testem z českého jazyka. Studenty měl prověřit nejen ze znalostí literatury, ale také gramatiky či orientace v textu. Podle mnohých byl ale test nepřiměřeně těžký, především kvůli krátkému času, který na něj měli.

Maturita
aktualizováno 02.05.
maturity pokračují

Zvládli byste letošní maturitu z matematiky? Zkuste si CELÝ TEST

Na středních školách ráno začaly státní maturity - konkrétně písemná část. Maturanti dopoledne psali testy z matematiky a odpoledne je čeká písemná zkouška z angličtiny a ruštiny.

Písemná zkouška - 1
aktualizováno 11.04.
zkouška z češtiny

Maturity odstartovaly slohovkami! Vybrali byste si z letošních témat?

Bezmála 70 tisícům studentů dnes odstartovaly maturity. Jako první byly na programu slohové práce z českého jazyka. Oproti předchozím rokům studenti místo z deseti témat vybírali pouze z šesti.

Kutil - ilustarční foto
aktualizováno 19.03.
záruka kvality

Maturita nestačí, do Česka by se mohly vrátit mistrovské zkoušky!

Do Česka by se mohly v budoucnu opět vrátit mistrovské zkoušky. Ty by měly být zárukou, že každý, kdo je složil, skutečně ovládá řemeslo na nejvyšší úrovni. V minulosti mistrovské zkoušky existovaly, později je začala suplovat maturita. Po jejich znovuzavedení volají kromě některých pedagogů také zástupci hospodářské komory nebo někteří politici.