Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Maturita
aktualizováno 06.11.
povinná zkouška

Zmírníme maturitu z matematiky, slibují někteří poslanci. Jiní zuří

Matematika je nejspíš největší strašákem všech maturantů. Už za čtyři roky by přitom zkouška z tohoto předmětu měla být pro všechny povinná. Někteří poslanci už nyní navrhují, aby se maturita z matematiky zmírnila.

Písemná zkouška - 2
10.09.
Byly testy moc těžké?

Maturita z angličtiny štve studenty. Toto jim vzkázalo ministerstvo

Komise ministerstva školství v pondělí rozhodla - opravné maturitní testy z angličtiny nebyly tak náročné, jak tvrdí studenti a žádné chyby se v testech neobjevily. Výsledky jednání komise zveřejnila společnost Cermat, která testy připravila.

Písemná zkouška - 1
aktualizováno 07.09.
Kritika maturit

Test z angličtiny štve maturanty. Nedají ho ani vysokoškoláci, tvrdí

Opravná maturita z angličtiny velmi nepříjemně překvapila studenty, kteří test tento týden skládali. Stěžují si hlavně na poslechovou část. Neúspěšní maturanti chystají proti výsledkům zkoušky hromadný protest.

Prásk.tv píše:

Anna Klausnerová - 1
čtěte o tématu maturita na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Písemná zkouška - 2
aktualizováno 30.07.
Úprava státní maturity

Ministerstvo plánuje změny v maturitách. Toto bude jinak!

Ministerstvo školství plánuje upravit státní maturitu. Změny budou spíše kosmetické, pro studenty by asi nejvýraznější novinkou mělo být, že na vypracování didaktického testu a písemné práce z češtiny dostanou více času. Návrh vyhlášky dostaly k připomínkování další ministerstva, kraje či profesní organizace.

Opilý mladík boural, pak odmaturoval
09.06.
To je příběh

Erik boural, pak stihl odmaturovat. Do školy přišla policie, byl opilý!

Slovenský mladík pořádně zamotal hlavu učitelům i policistům. Při cestě na maturitu havaroval, ale dojela pro něj ředitelka a odvezla do školy. Odmaturovat nakonec stihl, jenže pak si pro něj přišla policie. A jaké překvapení to bylo, když student nadýchal téměř dvě promile.

2149053
04.06.

Střepiny 3. 6. 2018

Sedm let od smrti Bin Ládina a nová verze o jeho dopadení. Státní maturity jako fiasko pro stále více studentů. A nová unijní pravidla pro ochranu osobních údajů.

Jiří Zíka
aktualizováno 29.05.
Zíkův konec

Šéf Cermatu končí! Ministr školství ho kvůli chybám odvolal

Ministr školství v demisi Robert Plaga zbavil ředitele Cermatu funkce. Důvodem bylo několik skandálů, které letos provázely státní zkoušky, naposledy to byl maturitní test z českého jazyka.

Maturita - testy
aktualizováno 28.05.
Zkouška z češtiny

Fiasko u maturit! V testu byla chyba, výsledky musí přepočítat

Více než stovka žáků z maturity z češtiny nepropadne. Ministr školství Robert Plaga totiž rozhodl o přehodnocení výsledků testu. V jedné z otevřených otázek byly dvě možné správné odpovědi. Dalších 34 studentů si díky tomu zlepší známku.

Maturita - testy
aktualizováno 21.05.
Další čtvrtina má čtyřku

Maturita z matematiky dopadla tragicky! Propadlo 22 % studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Největší problém jim dělala matematika, z níž budou navíc brzy povinně maturovat všichni. Letos nezvládlo test z matematiky 22,3 % studentů. Desetina maturantů zase pohořela u testu z češtiny.

Písemná zkouška - 1
aktualizováno 18.05.
Zkuste si test výsledky maturit

Ředitel bije na poplach: Maturita z matematiky dopadla příšerně!

Polovina studentů, kteří si letos dobrovolně vybrali maturitu z matematiky, bude mít čtyřku nebo pětku. Alespoň si to myslí ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička. Usuzuje tak z percentilu úspěšnosti.