Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lávka v Nymburce
08.08.
nebezpečí už nehrozí

Demolice lávky skončila, na Labe v Nymburce se opět vrátily lodě

Po Labi v Nymburce mohou po demolici lávky přes řeku opět plout lodě, rozhodla Státní plavební správa. Od rána koryto řeky kontrolovali potápěči a speciální loď, uvedl ředitel pražské pobočky úřadu Hynek Beneš. Řeka byla pro lodě uzavřena od 8. června.

Demolice lávky v Nymburce
aktualizováno 07.08.
Most v Nymburku

Tanky vytáhly z Labe zbouranou lávku. Teď ji zdemolují a odvezou

Speciální tanky vytáhly před 17:30 z Labe v Nymburce celou konstrukci lávky, kterou firma do řeky shodila v pátek. Práce trvaly asi devět hodin. Firma nyní zbytky vytažené lávky zdemoluje a sutiny odveze na skládku.

Demolice lávky v Nymburce
aktualizováno 03.08.
havarijní stav

Nebezpečná lávka spadla do Labe, sutiny vytáhnou tanky

V pátek začala demolice lávky pro pěší přes řeku Labe v Nymburce. Ta byla v havarijním stavu a hrozilo, že se zřítí. Stavební firma začala lávku rozstřihávat na levém břehu Labe. Po zhruba hodině ji pracovníci demoliční firmy strhli do vody.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Lávka v Nymburku
aktualizováno 31.07.
Most v Nymburku

Nebezpečnou lávku zdemolují. Trosky nechají v Labi několik dní

Demolice lávky přes Labe v Nymburce, která je v havarijním stavu a hrozí zřícením, začne v pátek ráno. Stavební firma ji postupně přestřihne na obou březích, konstrukce tak spadne do Labe, odkud ji firma po několika dnech vytáhne.

Lávka v Nymburku
09.06.
riskují životy

Lávka v Nymburce se může zřítit kdykoliv, lidé ale varování ignorují

Páteční uzavření lávky přes Labe, která je podle nymburské radnice v havarijním stavu, prý rejdařům způsobí až stotisícové škody. Podle odborníků se může stavba kdykoliv zřítit, přesto ji desítky lidí i přes zákaz podcházejí.

Lávka v Nymburku
aktualizováno 08.06.
Důležitá lodní cesta

Lodě pod lávkou v Nymburku neproplují! Může se kdykoliv zřítit

Státní plavební správa (SPS) v pátek zastavila provoz lodí na Labi pod lávkou v Nymburce, která je v havarijním stavu a mohla by se kdykoli zřítit. Lodě se musejí otáčet, Povodí Labe se je snaží o zákazu plavby v Nymburce informovat na plavebních komorách.

Uzavření mostu
07.04.
Nejen Praha

V havarijním stavu jsou tisíce lávek a mostů! Kdo je má opravit?

V dezolátním stavu nejsou jen silnice, ale i řada mostů. Na silnicích druhých a třetích tříd je na tom špatně každý čtvrtý, celkem jde o 3400 mostů. Oprava by vyšla na desítky miliard. A problém je i s lávkami pro pěší, jak ukázal případ v pražské Tróji, kde se v prosinci zranili čtyři lidé.

Vytahování lávky v Tróji
03.04.
Havarijní stav

Lávka je na spadnutí, vstup na ni hlídá dokonce semafor!

Zřícení lávky v pražské Troji poukázalo na to, že řada mostů a lávek v Česku je v mizerném stavu. Později to potvrdilo i uzavření Libeňského mostu. Další lávka "na spadnutí" je v pražském Radotíně. Vede přes Berounku.

Pád lávky na Floridě
aktualizováno 16.03.
tragická nehoda

Na Floridě se zřítila lávka přímo na dálnici! Zabila šest lidí

Nově budovaná lávka se ve čtvrtek zřítila na floridskou dálnici mezi mezinárodní univerzitou a městem Sweetwater. Na místo okamžitě vyrazilo větší množství záchranářů, pod sutinami totiž zůstalo několik zničených aut. Celkem zahynulo šest lidí

Vytahování lávky v Tróji
29.01.
havarijní stav

Po zřícení lávky v Troji vyroste náhradní most až za rok a půl!

Provizorní most, který má nahradit zřícenou lávku v pražské Troji, bude postaven nejdříve za rok a půl. Práce zdrží především změna územního plánu. Praha 7 teď řeší problémy s dalšími třemi mosty. Starostové si stěžují, že se informace o jejich technickém stavu dozvídají pozdě.