Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš ve sněmovně
aktualizováno dnes 16:23
On-Line vláda Andreje Babiše

Babišova vláda důvěru nezískala, hlasovalo pro ni jen 78 poslanců

Podle očekávání menšinová vláda hnutí ANO nezískala na úterním hlasování důvěru. Pro vyslovení důvěry hlasovali jen poslanci z hnutí ANO, proti pak zástupci všech stran, dohromady 117 poslanců. Vláda zřejmě již ve středu podá demisi.

Andrej Babiš ve sněmovně
11.01.
Odložené hlasování

Ostuda, hodnotila opozice jednání Sněmovny. Babiš: "Dělaj politiku!"

Debakl, ostuda, kabaret. Tak zhodnotila část parlamentních stran závěr debaty o důvěře kabinetu Andreje Babiše. Hlasování se nakonec nekonalo, poslanci ho odložili na příští týden. Hnutí ANO zase považuje nečekané přerušení jednání Sněmovny za politikaření tradičních stran a premiér mluví o zbytečném divadle.

Vedení poslanecké sněmovny
aktualizováno 10.01.
Hádky ve sněmovně

O důvěře vládě poslanci hlasovat nebudou! Přerušili schůzi do úterý

O důveře vládě Andreje Babiše poslanci ve středu hlasovat nebudou. Přijali návrh Zbyňka Stanjury (ODS) na přerušení schůze až do úterních 14 hodin.

Prásk.tv píše:

Máte své děti v přátelích na Facebooku?
čtěte o tématu důvěra na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 09.01.
Klíčové hlasování

Hlasování o důvěře vládě: KSČM prozradila, jak se rozhodla

Výkonný výbor KSČM doporučil svým poslancům, aby při středečním hlasování o důvěře menšinové vládě hnutí ANO hlasovali proti, uvedl po jednání výkonného výboru předseda strany Vojtěch Filip. Komunisté byli poslední stranou, která doposud své rozhodnutí nedeklarovala.

Vláda Andreje Babiše
23.12.
první kolo vyjednávání

Hlasování o důvěře vládě se blíží, vyjednávání moc úspěšná nejsou

Do hlasování o důvěře vlády premiéra Andreje Babiše zbývá méně než tři týdny, přesto ale zatím k žádnému většímu posunu nedošlo. Podle politologů to vypadá, že si už politici začínají připravovat půdu pro druhý pokus. A významnou roli by v něm mohl prý sehrát Miloš Zeman a blížící se prezidentské volby.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
aktualizováno 21.12.
Piráti ho odmítli

Babiš shání podporu pro vládu. Od Okamury slyšel jasné stanovisko

Andrej Babiš dnes jednal o podpoře pro svou vládu s Piráty. Strana ho ale odmítla, stejně jako hnutí SPD, které nepodpoří menšinovou vládu ANO ani odchodem ze sálu. Po dnešním více než hodinovém jednání se zástupci ANO to řekl novinářům předseda SPD Tomio Okamura. Poslanci SPD budou podle něj hlasovat proti vzniku vlády s důvěrou kvůli programovým rozporům i personálním výhradám.

Andrej Babiš, Bělobrádek, Petr Fiala
aktualizováno 19.12.
Menšinová vláda ANO

Babiš shání podporu pro vládu. Od ODS a lidovců dostal košem

Premiér Andrej Babiš zahájil v úterý 19. prosince jednání s ostatními stranami zastoupenými ve sněmovně, při nichž se snaží získat důvěru pro svou menšinovou vládu. Jako první jednal s ODS. Občanské demokraty ani lidovce ale Babiš nepřesvědčil.

Babiš vybral ministry
aktualizováno 11.12.
jaké má možnosti?

Zeman ve středu jmenuje vládu. Strany řekly, jestli Babiše podpoří

Premiér Andrej Babiš zatím nemá dojednanou podporu pro svou menšinovou vládu. Všechny sněmovní strany kromě komunistů řekly, že při hlasování o důvěře jeho kabinetu ruku nezvednou. Podle politologů by mohl ještě hledat spojence nebo přeběhlíky.

Andrej Babiš
aktualizováno 05.11.
povolební vyjednávání

Podaří se Babišovi sestavit vládu s důvěrou? Takhle to vidí strany!

Ani dva týdny po volbách není jasné, jak bude vypadat příští česká vláda. Do koalice s hnutím ANO Andreje Babiše se nikdo nehrne a politická vyjednávání tak budou pokračovat. Politici řekli svůj názor, kdy se podaří poskládat kabinet, který by důvěru většiny poslanců získal.

Miloš Zeman
aktualizováno 03.11.
politické reakce

Vláda Babiše bez důvěry? Tohle na "Zemanovu Ústavu" říkají strany 

Prezident Miloš Zeman má plán, jak nechat vládnout kabinet Andreje Babiše i bez důvěry Sněmovny - a to třeba celé volební období. Pokud by lídrovi hnutí ANO nevyšel ani třetí pokus o sestavení vlády, je tato varianta podle hlavy státu lepší než předčasné volby. Jeho výklad ústavy je ale podle politologů i předsedy ústavního soudu za hranou. A odsoudily ho i jednotlivé strany.