Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lidé nastupují do vlaku
aktualizováno 09.06.
kompletní PŘEHLED ZMĚN

Pozor, vlaky jezdí jinak! Dráhy změnily jízdní řády

V neděli 10. června vstoupí v platnost upravené jízdní řády Českých drah. Změny se dotknou jak některých dálkových spojů, tak regionálních tratí.

Žena na kolejích
17.05.
Dráhy se brání

ČD po omylu nezajistily dopravu! "Děti šly podél trati," tvrdí svědek

Cestující z vlaku, který se málem srazil s jiným, tvrdí, že České dráhy situaci vůbec nezvládly. Nezajistily náhradní dopravu, proto někteří pasažéři včetně dětí šli do jiné zastávky pěšky podél tratě. Dráhy se brání, že lépe se to vyřešit nedalo.

Vlak - 1
aktualizováno 15.02.
Dramatický moment

Vlaky v Praze jely po stejné koleji! Zastavily jen 200 metrů od sebe

Dva osobní vlaky se málem srazily ve čtvrtek ráno na nádraží v Horních Počernicích. Zatímco jedna souprava čekala na odjezd, vjel na stejnou kolej proti ní jiný vlak. Strojvůdce si ale rychle všiml chyby a zastavil asi 200 metrů před srážkou.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

České dráhy
21.12.
Chovaly se predátorsky

České dráhy dostaly obří pokutu. Mají zaplatit skoro 368 milionů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal vysokou pokutou České dráhy. Za zneužití dominantního postavení dopravci udělil pokutu 367 805 000 korun. Dráhy podle ÚOHS porušily zákon o ochraně hospodářské soutěže i Smlouvu o fungování EU. Proti pokutě se mohou odvolat.

Nehoda vlaku a auta ve Vrapicích
12.12.
Těžké zranění

Do auta na přejezdu vrazil vlak. Řidič přežil se štěstím

Vlak se na okraji Kladna srazil s osobním autem. Přejezd je ve Vrapicích označen jen dopravní značkou, řidič si tak zřejmě přijíždějícího vlaku nevšiml. Vyvázl s těžkým zraněním, i přesto měl ale obrovské štěstí. Lokomotiva totiž auto nabrala ze strany spolujezdce.

Sobi sražení vlakem v Norsku
29.11.
Nebezpečná trať

Smutný pohled! Vlak v Norsku srazil stádo sobů, 17 jich zemřelo

Vlak v Norsku srazil celé stádo sobů! Při podobných nehodách jen za posledních několik dnů zemřela více než stovka zvířat. Takové srážky nejsou v severských zemích ničím neobvyklým.

Řádění vichřice - zablokovaný vlak na Českolipsku
aktualizováno 31.10.
Nedělní orkán

Bez proudu zůstává přes 10 tisíc lidí! Vlaky nejezdí na třech tratích

Po nedělní vichřici stále nejezdí vlaky na třech tratích. České dráhy očekávají jejich zprovoznění během úterka. Bez dodávek elektřiny i nadále zůstává přes deset tisíc lidí.

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům
aktualizováno 10.08.
Platí výstraha

Silné bouřky udeřily na Moravě! Spadlé stromy zastavily vlaky

Na Moravě a ve Slezsku udeřily silné bouřky. Nejhorší je situace v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, kde hasiči vyjíždějí k popadaným stromům a uvolněným plechům i střešním krytinám. Na několika místech kvůli větvím stojí železniční i silniční doprava.

Sloup trakčního vedení spadl na trati Kolín - Praha
aktualizováno 02.03.
Výrazné dopravní omezení

Hlavní železniční koridor stál! Na trať u Kolína spadl stožár

Silný vítr dělá velké problémy železničářům. Kvůli spadlým stromům musel být provoz omezen na několika tratích. U Kolína na trať dokonce spadl stožár trakčního vedení. Nejvytíženější železniční koridor se tak zastavil a vlaky nabíraly až hodinové zpoždění.

Vykolejený vyprošťovací vlak
aktualizováno 14.09.
Odklízení nehody

Prokletá trať: Na místě tragédie vykolejil i nehodový vlak!

Po včerejší tragické dopravní nehodě zůstává stále neprůjezdná železniční trať mezi Strážnicí a Veselím nad Moravou. Provoz na ní stojí už třiadvacet hodin a jen tak obnoven nebude. Důvodem je další havárie vlaku - tentokrát 120tunového vyprošťovacího kolosu.