Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zmizelý zakladatel První pražské družstevní záložny Martin Říha
aktualizováno včera 22:34
žije?

Soudu chyběl hlavní důkaz, bez těla byli obžalovaní zproštěni viny

Krajský soud v Liberci dnes zprostil viny čtveřici mužů, kteří měli podle obžaloby zavraždit zakladatele První pražské záložny Martina Říhu. Podle státního zástupce ho v roce 2003 umučili, když chtěli zjistit, kam schoval ukradené stamiliony úspor tří tisíců klientů vytunelované kampeličky. Jenomže v případu chyběl hlavní důkaz a to tělo zavražděného.

Obžalovaný Česlav Hurina
aktualizováno včera 18:06
Nezvyklý případ

Smrt policisty je u soudu jako vražda, našli ho oběšeného

Krajský soud v Olomouci dnes otevřel případ vraždy policisty z roku 2015. Toho našli oběšeného pod mostem v Olomouci. Před soudem stojí Česlav Hurina, kterému hrozí až 20 let vězení.

Pobodání - ilustrační foto
16.07.
Pokus o vraždu

Muž měl u Olomouce pobodat známého, hrozí mu až 18 let!

Olomoučtí kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu třiašedesátiletého muže, který se podle vyšetřovatelů v pátek vrhl na svého známého, který u něj bydlel v podnájmu, s nožem v ruce. Na soud útočník čeká ve vazební cele.

Prásk.tv píše:

Mikołaj Wilk - 1
čtěte o tématu vražda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Nález mrtvého miminka
11.07.
Dítě se udusilo

Vyvolala porod, miminko hodila do popelnice! Soud potvrdil 8 let

Nejvyšší soud potvrdil osmiletý trest matce, která pohodila své novorozené dítě do kontejneru. Zamítl její dovolání. Porod v sedmém měsíci těhotenství vyvolala žena potratovou pilulkou. Poté si prý myslela, že se miminko narodilo mrtvé, proto ho odložila.

Zavražděný Čech v Londýně Zdeněk M.
05.07.
konečný verdikt

Evropský soud zamítl stížnost na Británii za smrt Čecha v Londýně

Evropský soud pro lidská práva dnes zamítl stížnost na Británii, kterou k němu podala rodina Čecha zabitého v roce 2016 v Londýně. Štrasburský tribunál ve zdůvodnění rozsudku mimo jiné uvedl, že britské úřady podle něj nepostupovaly v rozporu s evropskou úmluvou o lidských právech. Verdikt je konečný.

Anne Blessingová (92) zastřelila syna
aktualizováno 04.07.
Vražda

92letá žena zastřelila svého syna! Nechtěla jít do domova důchodců

Dvaadevadesátiletá Američanka zastřelila v pondělí ráno svého syna (72) proto, že ji chtěl umístit do pečovatelského domu pro seniory. Po činu se pokusila zabít také synovu přítelkyni (57), která se však ubránila a obě zbraně zneškodnila. Ženu soud poslal do vazby.

Msta z lásky
aktualizováno 03.07.
vyšetřování vraždy

Žena opustila milence, ve vzteku jí ubodal manžela před očima!

Kriminalisté v Brně šetří otřesný případ vraždy, ze kterého viní sedmatřicetiletého muže. Ten měl o víkendu v ubytovně, kde žila jeho bývalá přítelkyně, ubodat jejího manžela. Podle policie se muž nedokázal smířit s koncem milostného poměru, během kterého manželka oběti otěhotněla.

Bytový dům v Ostravě
aktualizováno 02.07.
pád z okna

Detaily tragédie v Ostravě: Dívka (†9) plakala, po pádu ještě žila

Ostravou ve čtvrtek v podvečer otřásla tragédie. Muž (†28) tady vyskočil z okna s devítiletou dívenkou. Šlo o bratra se sestrou a ani příbuzní si nedokážou vysvětlit, co se mohlo stát.

Policejní zásah v zahrádkářské osadě Český Újezd na Ústecku
30.06.
konec vyšetřování

Vyšetřování brutální vraždy a sebevraždy ve Střížovicích končí

Policie ukončila vyšetřování velmi brutální vraždy manželů ze Střížovic na Ústecku. Došlo k ní letos v lednu a kromě zabitého muže a ženy měl pachatel znásilnit i jejich dvě nezletilé dcery. Motivem se bude zabývat soud, policie pracuje s verzí, že si organizátor přepadení, který spáchal vzápětí po činu sebevraždu, přišel do chaty pro osm milionů korun, které údajně měla rodina zdědit.

Marylandská policie zasahuje u střelby v redakci
29.06.
útok na média

Střelec z redakce v USA žaloval noviny za pomluvu, pak zabil 5 lidí

Střelec, který v redakci novin Capital Gazette ve městě Annapolis v americkém státě Maryland ve čtvrtek zastřelil pět lidí, byl dnes obviněn z pětinásobné vraždy a soud jej poslal do vazby bez možnosti kauce. Podle agentury Reuters jde o jeden z nejhorších útoků na americká média za poslední léta. Americké sdělovací prostředky uvádějí, že muž měl dlouholetý spor s redakcí, kterou kvůli jednomu článku žaloval za pomluvu.