Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

V Motole se narodila čtyřčata - rodiče dětí
aktualizováno 07.09.
Pomoc čtyřčatům

Praha nepřispěje čtyřčatům na auto. Populismus, tvrdí zastupitelé

Pražští zastupitelé ve čtvrtek odmítli návrh Jana Čižinského, který chtěl, aby město ze svého rozpočtu přispělo půl milionu na auto pro rodinu se čtyřčaty. Čižinského nazvali pokrytcem a populistou.

Per Sandberg s přítelkyní Bahareh Letnesovou
16.08.
Skandál v Norsku

Míšení ras je nepřípustné, hlásal norský ministr. Sám má Íránku

Norský ministr pro rybolov byl nucen opustit úřad kvůli skandálu. V minulosti hlásal protiimigrační politiku a vystupoval proti muslimům. Sám však udržuje poměr s o 30 let mladší imigrantkou z Íránu. Při dovolené s ní pak několikrát porušil bezpečnostní pravidla země a musel proto odstoupit z úřadu.

Luigi di Maio a Giuseppe Conte
aktualizováno 06.06.
italská vláda

Populistická vláda v Itálii získala důvěru, v EU panují obavy

Italská Poslanecká sněmovna dnes dala důvěru vládě, kterou zformovala euroskeptická a protiimigrační Liga a protestní Hnutí pěti hvězd. V čele první populistické vlády západní Evropy stojí dosud takřka neznámý právník a akademik Giuseppe Conte. Italský Senát odhlasoval důvěru jeho kabinetu v úterý.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Giuseppe Conte
31.05.
Populisté se dohodli

Rychlý obrat! V pátek bude mít Itálie vládu, premiérem opět Conte

talské populistické strany Liga a Hnutí pěti hvězd (M5S) se opět dohodly na vládní koalici. Sestavením vlády dnes prezident Sergio Mattarella znovu pověřil právníka a akademika Giuseppa Conteho, který mu obratem předal seznam ministrů. Od předchozího pokusu Liga a M5S upustily poté, co prezident v neděli na ministerstvo financí neschválil euroskeptika Paola Savonu. Toho v nyní navrhovaném kabinetu nahradil téměř neznámý profesor ekonomie Giovanni Tria. Nová vláda složí podle agentur přísahu v pátek v 16:00 SELČ.

1962199
aktualizováno 13.02.

STŘEPINY: Populismus jako cesta k úspěchu

Přišlo to jako blesk z čistého nebe.

Papež František o populismu, Hitlerovi a Trumpovi
aktualizováno 22.01.
trump jako hitler?

Papež o populismu: Víme, co se stalo v 30. letech v Německu

Papež František po inauguraci nového amerického prezidenta v rozhovoru pro španělský list El País prohlásil, že počká na činy Donalda Trumpa a až podle nich si na něj vytvoří názor. Papež v rozhovoru zároveň varoval, aby si lidé při hledání nového spasitele v době krize dávali pozor na populismus a charismatické vůdce, kteří se objevují v Evropě i v Americe.

Babiš, Le Penová a Wilders
13.11.
kalendář populistů

Kde přijdou další "trumpovské" triumfy: Babiš, Le Penová, Wilders

Po překvapivém vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách má přijít podobné zemětřesení proti tradičním politickým uskupením i v dalších zemích. Vlivný magazín Politico sepsal kalendář "trumpovských" vítězů. Mezi nacionalisty a populisty zařadil i Andreje Babiše, jenž prý vyhraje volby v říjnu 2017 v Česku. Kde přijdou podle další "trumpovské" triumfy?

Miloš Zeman
aktualizováno 06.09.
kritika prezidenta

Zeman má hodně společného s ISIS, zní ostrá kritika z OSN

Mnozí vrcholní politici si podle vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zaída Husajna v ničem nezazdají s Islámským státem. S touto teroristickou organizací toho podle něj má hodně společného i Miloš Zeman.

Norbert Hofer
aktualizováno 25.04.
vítězství populismu

Nosí zbraň a brojí proti běžencům: Toho chtějí Rakušané prezidentem

První kolo rakouských prezidentských voleb přineslo překvapení. S velkým náskokem ho vyhrál kandidát protievropské a protipřistěhovalecké Svobodné strany Norbert Hofer. Získal 36 % hlasů. Ve druhém kole se utká s kandidátem Strany zelených, představujícím jeho ideový protipól. Představitelé tradičních stran ve volbách propadli.

Miloš Zeman, uprchlíci
12.11.
Těží na uprchlické krizi

VÝZKUM: Uprchlíci vynesli Zemanovi rekordní popularitu

Podle výzkumu agentury SANEP se prezident Miloš Zeman těší rekordní popularitě. Kladně jej hodnotí dvě třetiny dotázaných obyvatel ČR. Zeman těží především na odmítavém postoji k uprchlíkům.