Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Luigi di Maio a Giuseppe Conte
aktualizováno 06.06.
italská vláda

Populistická vláda v Itálii získala důvěru, v EU panují obavy

Italská Poslanecká sněmovna dnes dala důvěru vládě, kterou zformovala euroskeptická a protiimigrační Liga a protestní Hnutí pěti hvězd. V čele první populistické vlády západní Evropy stojí dosud takřka neznámý právník a akademik Giuseppe Conte. Italský Senát odhlasoval důvěru jeho kabinetu v úterý.

Giuseppe Conte
31.05.
Populisté se dohodli

Rychlý obrat! V pátek bude mít Itálie vládu, premiérem opět Conte

talské populistické strany Liga a Hnutí pěti hvězd (M5S) se opět dohodly na vládní koalici. Sestavením vlády dnes prezident Sergio Mattarella znovu pověřil právníka a akademika Giuseppa Conteho, který mu obratem předal seznam ministrů. Od předchozího pokusu Liga a M5S upustily poté, co prezident v neděli na ministerstvo financí neschválil euroskeptika Paola Savonu. Toho v nyní navrhovaném kabinetu nahradil téměř neznámý profesor ekonomie Giovanni Tria. Nová vláda složí podle agentur přísahu v pátek v 16:00 SELČ.

1962199
aktualizováno 13.02.

STŘEPINY: Populismus jako cesta k úspěchu

Přišlo to jako blesk z čistého nebe.

Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Papež František o populismu, Hitlerovi a Trumpovi
aktualizováno 22.01.
trump jako hitler?

Papež o populismu: Víme, co se stalo v 30. letech v Německu

Papež František po inauguraci nového amerického prezidenta v rozhovoru pro španělský list El País prohlásil, že počká na činy Donalda Trumpa a až podle nich si na něj vytvoří názor. Papež v rozhovoru zároveň varoval, aby si lidé při hledání nového spasitele v době krize dávali pozor na populismus a charismatické vůdce, kteří se objevují v Evropě i v Americe.

Babiš, Le Penová a Wilders
13.11.
kalendář populistů

Kde přijdou další "trumpovské" triumfy: Babiš, Le Penová, Wilders

Po překvapivém vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách má přijít podobné zemětřesení proti tradičním politickým uskupením i v dalších zemích. Vlivný magazín Politico sepsal kalendář "trumpovských" vítězů. Mezi nacionalisty a populisty zařadil i Andreje Babiše, jenž prý vyhraje volby v říjnu 2017 v Česku. Kde přijdou podle další "trumpovské" triumfy?

Miloš Zeman
aktualizováno 06.09.
kritika prezidenta

Zeman má hodně společného s ISIS, zní ostrá kritika z OSN

Mnozí vrcholní politici si podle vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zaída Husajna v ničem nezazdají s Islámským státem. S touto teroristickou organizací toho podle něj má hodně společného i Miloš Zeman.

Norbert Hofer
aktualizováno 25.04.
vítězství populismu

Nosí zbraň a brojí proti běžencům: Toho chtějí Rakušané prezidentem

První kolo rakouských prezidentských voleb přineslo překvapení. S velkým náskokem ho vyhrál kandidát protievropské a protipřistěhovalecké Svobodné strany Norbert Hofer. Získal 36 % hlasů. Ve druhém kole se utká s kandidátem Strany zelených, představujícím jeho ideový protipól. Představitelé tradičních stran ve volbách propadli.

Miloš Zeman, uprchlíci
12.11.
Těží na uprchlické krizi

VÝZKUM: Uprchlíci vynesli Zemanovi rekordní popularitu

Podle výzkumu agentury SANEP se prezident Miloš Zeman těší rekordní popularitě. Kladně jej hodnotí dvě třetiny dotázaných obyvatel ČR. Zeman těží především na odmítavém postoji k uprchlíkům.