Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci a čokoláda
aktualizováno 13.09.
zastal se nás

Zrychlíme vracení migrantů, slíbila EU. Češi dostanou lepší čokoládu

Evropská komise přijde do konce měsíce s návrhy, jak zesílit vracení těch, kdo nemají v Evropské unii právo na azyl. Uvedl to dnes v Evropském parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Mluvil také o rozšíření schengenského prostoru či o dvojí kvalitě potravin.

Policejní kontrola - ilustrační foto
aktualizováno 07.04.
komplikace na cestě k moři

Cesta do Chorvatska bude peklo! Zavádí přísné hraniční kontroly

Země Evropské unie ode dneška zpřísňují hraniční kontroly se státy, které nejsou členy schengenského prostoru. Celní kontroly mají zajistit větší bezpečnost, a to především v souvislosti s uprchlickou krizí a terorismem. Čechů se nejcitelněji dotknou kontroly na hranicích Slovinska a Maďarska s Chorvatskem.

Polský hraniční přechod - ilustrační foto
06.07.
ochrana hranic

EU bude mít společnou pohraniční stráž. Bude honit migranty

Evropa bude mít svoji pohraniční a pobřežní stráž. Schválil to Evropský parlament. Stráž bude v záloze a půjde do akce jen ve chvíli, kdy některý ze států unie v ostraze selže. Vyslat "pohraničníky" bude moci Rada EU, ale jen, když bude daná země souhlasit.

Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Kontroly na hranicích
13.04.
MAPA Proti uprchlíkům

Pevnost Evropa: Státy postavily už 1200 km plotů! Kde všude jsou?

Evropské státy budují ze starého kontinentu pevnost. Ploty a zvýšené hraniční kontroly jsou pro mnohé země jednoduchým řešením, příval uprchlíků ale zatím nezastavily. Kde všude už bariéry stojí?

Uprchlíci prorazili plot na makedonské hranici - 2
aktualizováno 09.03.
Co bude dál?

Slovinci si dupli, většinu uprchlíků přestali pouštět

Podle srbského ministerstva vnitra se od úterní půlnoci prakticky uzavřela "balkánská cesta", protože Slovinsko začalo uplatňovat nový režim vstupu migrantů do schengenského prostoru volného pohybu.

Uprchlíci proudí Evropou
aktualizováno 26.02.
balkánská trasa

580 migrantů denně a dost! Pětice zemí zpřísnila hraniční kontroly

Pětice zemí ležících na takzvané balkánské trase bude přes hranice pouštět v průměru 580 běženců denně. Na společném opatření se dohodli šéfové rakouské, slovinské, chorvatské, srbské a makedonské policie.

Státní hranice
18.01.
anketa poslanci rozhodují

Český recept proti uprchlíkům? Uzavírání hranic a kontroly

Uzavření hranic České republiky až na 5 dní a obnovení hraničních kontrol - to je jedno z možných krizových řešení uprchlické krize, pokud bude ohrožena bezpečnost státu. Návrh leží ve sněmovně a poslanci o něm rozhodnou v příštích dnech. Vláda rovněž podpořila vznik "evropské" pohraniční a pobřežní stráže.

Plot na hranicích Makedonie
aktualizováno 15.12.
Strach z uprchlíků

Ochrana hranic: Evropu budou hlídat nové mezinárodní jednotky

Evropská komise už má dost toho, jak přes děravé hranice Schengenského prostoru proudí davy uprchlíků. Už dnes by tak měla představit plány na novou pohraniční stráž, která má operovat po celé Unii.

Schengen
19.11.
plány s evropou

Změna hranic kvůli terorismu? Západ to chce navrhnout! MAPA

Kvůli uprchlíkům se několik evropských států chystá v pátek na setkání EU navrhnout, že se schengenský prostor volného pohybu osob podstatně zmenší. Česko by asi zůstalo uvnitř tohoto okleštěného Schengenu, ale muselo by zajistit zhruba 1000 kilometrů hranic.