Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Násilnosti při demonstracích v Hamburku
aktualizováno 10.07.
galerie následky nepokojů

Válka v Hamburku trvala tři dny! 200 obětí i zadržených, obří škody

Doslova v bitevní pole se na tři dny proměnil německý Hamburk v době konání summitu G20. Skončil sice v sobotu, v ulicích ale lidé protestovali dál. Létaly dlažební kostky, rozzuření demonstranti rabovali obchody, policie musela použít i slzný plyn a vodní děla. Nad ránem se situace uklidnila. Škody jdou ale do milionů, nemluvě o dvou stovkách policistů, kteří se při zásahu zranili.

Německá policie nasadila vodní děla
aktualizováno 09.07.
tvrdé střety

Dozvuky G20: Lídři odjeli, násilné protesty pokračovaly dál

Summit G20 v německém Hamburku sice včera skončil. Ale v ulicích města se přesto protestovalo dál. V noci na dnešek museli těžkooděnci proti několika stovkám extrémistů, kteří po nich házeli lahve a dlažební kostky, opět použít vodní děla a slzný plyn. Kolem dvou set policistů je zraněných.

Setkání před summitem G20
aktualizováno 08.07.
závěrečná jednání

G20 je pro volný obchod. Kromě USA schválila i klimatické cíle

Skupina velkých světových ekonomik G20 se dnes v závěrečném komuniké ze summitu v Hamburku přihlásila k volnému obchodu. Devatenáct členů se vyslovilo i pro rychlé naplnění klimatických cílů, zároveň ale vzalo na vědomí odlišný postoj Spojených států.Vrcholné jednání provázely rozsáhlé násilné protesty v ulicích, při kterých bylo zraněno přes 200 policistů a zatčeny desítky výtržníků.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Donald Trump a Angela Merkelová
08.07.
nečekaná slova

Trump chválil Merkelovou: Angela je fantastická vůdkyně!

Americký prezident Donald Trump dnes ocenil vůdčí schopnost německé kancléřky Angely Merkelové a označil ji za naprosto neuvěřitelnou a inspirující.

Žhářské útoky a rabování v Hamburku - 4
aktualizováno 08.07.
galerie zkázy summit G20

Druhý den pekla v Hamburku: V ulicích stojí barikády a hoří auta

Odpůrci globalizace v Hamburku po celou noc pokračovali ve výtržnostech. Místem velkých nepokojů se podle policie stala opět čtvrť Schanzenviertel.

Násilnosti při demonstracích v Hamburku
07.07.
střety s policií

Násilí při protestech v Hamburku neutichá, 196 zraněných policistů

Násilnosti, které po celý den doprovázely summit skupiny G20 v Hamburku, neustávají ani večer. Ve čtvrti St. Pauli se policie střetla s 500 demonstranty, kteří házeli kameny. Ve čtvrti Schanzenviertel jeden z policistů vystřelil varovně do vzduchu. Celkem od začátku násilných šarvátek ve čtvrtek večer utrpělo zranění 196 policistů, přesnější informace o počtu zraněných v řadách demonstrantů nejsou k dispozici; 83 lidí bylo zadrženo.

První setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina
aktualizováno 07.07.
První setkání

Pevný stisk a pohlazení po zádech: Trump se sešel s Putinem

Americký prezident Donald Trump se na summitu skupiny 20 nejvyspělejších ekonomik světa (G20) poprvé sešel se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Oba prezidenti se poprvé sešli v zákulisí jednacího sálu.

Protesty v Hamburku G20
aktualizováno 07.07.
G20 v hamburku

V ulicích zuří boje. Policie žádá posily, má už 150 zraněných

V severoněmeckém Hamburku začal dnes dvoudenní summit zemí G20. Kromě boje proti terorismu, který byl na pořadu jednání dopoledne, se dnes budou vrcholní představitelé dvaceti velkých ekonomik a jejich hosté věnovat také ochraně klimatu či volnému obchodu. Proti vrcholné schůzce demonstrují v ulicích odpůrci globalizace, násilné střety mezi policií a demonstranty si dosud vyžádaly zranění více než 150 policistů a neupřesněného počtu protestujících.

Protesty v Hamburku G20
06.07.
summit g20

Tvrdý zásah: Demonstrace Vítejte v pekle se v Hamburku zvrhla

Ve střety s policií se ve čtvrtek vpodvečer v Hamburku velmi rychle zvrhla demonstrace s názvem Vítejte v pekle, která byla namířená proti pátečnímu a sobotním summitu předních světových ekonomik (G20). Vzduchem létaly lahve a další předměty, policie nasadila vodní děla a pepřový sprej, na místo byli povoláni zdravotníci.

Summit G20: Zombie čekají na nejmocnější politiky světa
06.07.
summit G20

Hrozivý protest: Zombie čekají na nejmocnější politiky světa

Obří protesty očekává německá policie v Hamburku, kde se o víkendu uskuteční setkání vrcholných politiků zemí G20. Levicoví aktivisté chystají demonstrace pod heslem „Vítejte v pekle!“, žháři zapálili autosalón, kde shořelo 10 luxusních vozů porsche. A město má za sebou i hrozivý pochod „mrtvých“. Ulicemi prošlo na 1000 zombie.