Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Násilnosti při demonstracích v Hamburku
aktualizováno 10.07.
galerie následky nepokojů

Válka v Hamburku trvala tři dny! 200 obětí i zadržených, obří škody

Doslova v bitevní pole se na tři dny proměnil německý Hamburk v době konání summitu G20. Skončil sice v sobotu, v ulicích ale lidé protestovali dál. Létaly dlažební kostky, rozzuření demonstranti rabovali obchody, policie musela použít i slzný plyn a vodní děla. Nad ránem se situace uklidnila. Škody jdou ale do milionů, nemluvě o dvou stovkách policistů, kteří se při zásahu zranili.

Německá policie nasadila vodní děla
aktualizováno 09.07.
tvrdé střety

Dozvuky G20: Lídři odjeli, násilné protesty pokračovaly dál

Summit G20 v německém Hamburku sice včera skončil. Ale v ulicích města se přesto protestovalo dál. V noci na dnešek museli těžkooděnci proti několika stovkám extrémistů, kteří po nich házeli lahve a dlažební kostky, opět použít vodní děla a slzný plyn. Kolem dvou set policistů je zraněných.

Setkání před summitem G20
aktualizováno 08.07.
závěrečná jednání

G20 je pro volný obchod. Kromě USA schválila i klimatické cíle

Skupina velkých světových ekonomik G20 se dnes v závěrečném komuniké ze summitu v Hamburku přihlásila k volnému obchodu. Devatenáct členů se vyslovilo i pro rychlé naplnění klimatických cílů, zároveň ale vzalo na vědomí odlišný postoj Spojených států.Vrcholné jednání provázely rozsáhlé násilné protesty v ulicích, při kterých bylo zraněno přes 200 policistů a zatčeny desítky výtržníků.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Donald Trump a Angela Merkelová
08.07.
nečekaná slova

Trump chválil Merkelovou: Angela je fantastická vůdkyně!

Americký prezident Donald Trump dnes ocenil vůdčí schopnost německé kancléřky Angely Merkelové a označil ji za naprosto neuvěřitelnou a inspirující.

Žhářské útoky a rabování v Hamburku - 4
aktualizováno 08.07.
galerie zkázy summit G20

Druhý den pekla v Hamburku: V ulicích stojí barikády a hoří auta

Odpůrci globalizace v Hamburku po celou noc pokračovali ve výtržnostech. Místem velkých nepokojů se podle policie stala opět čtvrť Schanzenviertel.

Násilnosti při demonstracích v Hamburku
07.07.
střety s policií

Násilí při protestech v Hamburku neutichá, 196 zraněných policistů

Násilnosti, které po celý den doprovázely summit skupiny G20 v Hamburku, neustávají ani večer. Ve čtvrti St. Pauli se policie střetla s 500 demonstranty, kteří házeli kameny. Ve čtvrti Schanzenviertel jeden z policistů vystřelil varovně do vzduchu. Celkem od začátku násilných šarvátek ve čtvrtek večer utrpělo zranění 196 policistů, přesnější informace o počtu zraněných v řadách demonstrantů nejsou k dispozici; 83 lidí bylo zadrženo.

První setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina
aktualizováno 07.07.
První setkání

Pevný stisk a pohlazení po zádech: Trump se sešel s Putinem

Americký prezident Donald Trump se na summitu skupiny 20 nejvyspělejších ekonomik světa (G20) poprvé sešel se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Oba prezidenti se poprvé sešli v zákulisí jednacího sálu.

Protesty v Hamburku G20
aktualizováno 07.07.
G20 v hamburku

V ulicích zuří boje. Policie žádá posily, má už 150 zraněných

V severoněmeckém Hamburku začal dnes dvoudenní summit zemí G20. Kromě boje proti terorismu, který byl na pořadu jednání dopoledne, se dnes budou vrcholní představitelé dvaceti velkých ekonomik a jejich hosté věnovat také ochraně klimatu či volnému obchodu. Proti vrcholné schůzce demonstrují v ulicích odpůrci globalizace, násilné střety mezi policií a demonstranty si dosud vyžádaly zranění více než 150 policistů a neupřesněného počtu protestujících.

Protesty v Hamburku G20
06.07.
summit g20

Tvrdý zásah: Demonstrace Vítejte v pekle se v Hamburku zvrhla

Ve střety s policií se ve čtvrtek vpodvečer v Hamburku velmi rychle zvrhla demonstrace s názvem Vítejte v pekle, která byla namířená proti pátečnímu a sobotním summitu předních světových ekonomik (G20). Vzduchem létaly lahve a další předměty, policie nasadila vodní děla a pepřový sprej, na místo byli povoláni zdravotníci.

Summit G20: Zombie čekají na nejmocnější politiky světa
06.07.
summit G20

Hrozivý protest: Zombie čekají na nejmocnější politiky světa

Obří protesty očekává německá policie v Hamburku, kde se o víkendu uskuteční setkání vrcholných politiků zemí G20. Levicoví aktivisté chystají demonstrace pod heslem „Vítejte v pekle!“, žháři zapálili autosalón, kde shořelo 10 luxusních vozů porsche. A město má za sebou i hrozivý pochod „mrtvých“. Ulicemi prošlo na 1000 zombie.