Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Adolf Hitler
aktualizováno 17.02.
Děsivá zbraň

Nacisté chtěli nepřátele smažit z vesmíru, plán už ale neuskutečnili!

Že se Adolf Hitler a jeho nacističtí souputníci neštítili ničeho, asi dostatečně ilustrují koncentrační tábory. Přesto se nyní ukazuje, že Hitler snil o děsivé zbrani, která by jeho nepřátele dokázala vymazat z povrchu Země. A řeč není o jaderné bombě.

Zimní slunovrat
21.12.
potrvá jen osm hodin

Nejkratší den roku je tady! Víme, co vás o dnešním slunovratu čeká

Pokud už vás nebaví vstávat ráno za tmy a domů se taky vracet až po západu Slunce, máme pro vás skvělou zprávu. Čtvrtek je nejkratším dnem roku, pak už bude jenom lépe! K zimnímu slunovratu se váže také řada pohanských zvyků.

Zima
19.12.
slunce bez skvrn

Slunce přestává být aktivní, blíží se malá doba ledová, šokují vědci

Svět se blíží k malé době ledové, tvrdí astronomové. Může za to nízká aktivita Slunce, která spěje do hlubokého minima. Přijít by mohla zhruba do dvaceti let.

Prásk.tv píše:

Slunce
čtěte o tématu Slunce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Mrtvé velryby na britském pobřeží
06.09.
hromadné vymírání

Proč velryby často končí a hynou na plážích? Vědci mají odpověď

Záhadná úmrtí velryb a dalších kytovců, kdy jich v jediné chvíli na plážích uvíznou někdy i desítky, mátla lidi po celém světě. Spekulovalo se o celé řadě příčin, co ale vedlo zvířata k sebevražedným plavbám, se dlouho zjistit nepodařilo, nyní ale přišli vědci s teorií, podle které matou kytovce sluneční bouře. Ty se u nás projevují ve formě polární záře a výrazně narušují magnetické pole Země.

Úplné zatmění Slunce 21. srpna 2017
aktualizováno 22.08.
foto + video unikátní podívaná

Úplné zatmění Slunce: Unikátní záběry z Ameriky vyrážejí dech!

Lidé ze všech koutů světa díky moderním technologiím v pondělí napjatě sledovali úplné zatmění Slunce. Američané, kteří jedinečnou událost mohli sledovat na vlastní oči, nyní sdílejí unikátní záběry z večera. A je to opravdu nádhera!

Zahradník utrpěl po sedmi hodinách na slunci popáleniny druhého stupně - 4
17.07.
Tipy lékařů

Spálení od sluníčka: Tohle jsou nejlepší léky na poškozenou kůži

Zahraniční lékaři přišli s účinnými radami, co dělat, když se spálíme na slunci. Praktický lékař Paul Stillman z Crawley a newyorská dermatoložka Erin Gilbertová přišli s obecnými radami, ale i s domácími recepty.

Obří erupce na Slunci
02.07.
Sluneční erupce

VIDEO: Vědci zaznamenali gigantickou erupci na Slunci

Bez Slunce, které nám dává teplo a světlo, bychom tu nikdy nebyli. I tak ale naše hvězda představuje ohromné nebezpečí například v podobě slunečních erupcí, které mají výrazný vliv na místní vesmírné počasí. Přímý zásah Země silným výronem koronární hmoty by byl katastrofální. Jeden ze silnějších výronů zaznamenali vědci minulé pondělí.

Slunce
31.05.
Solární erupce

Historická mise: NASA se chce "dotknout" Slunce. Už za rok

Americká NASA oznámila ambiciózní plán mise ke Slunci. Vesmírné plavidlo hodlá už příští rok poslat k naší hvězde sedmkrát blíž než v minulosti. Sonda má pomoct s předpovídáním ničivých solárních erupcí a bouří.

Jupiter - 3.4. 2017 těsně před opozicí se Sluncem
aktualizováno 07.04.
Hlavu vzhůru

NÁVOD: Noční obloze vládne velmi jasný Jupiter, dívejte se

Na obloze jasně září největší planeta Sluneční soustavy, právě v pátek se Jupiter dostává do opozice se Sluncem a bude osvícená celá strana, kterou z plynného obra vidíme, panují tak ideální podmínky pro jeho pozorování.

Zatmění Slunce
aktualizováno 26.02.
unikátní úkaz

Prstencové zatmění Slunce už dnes! Odkud je vidět? VIDEO

Na obloze se dnes vyskytne velmi neobvyklý důkaz. Prstencové zatmění ale bude vidět jen z Jižní Ameriky a Afriky. Z Česka ho bude možné pozorovat až v roce 2135.