Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podezřelý z vraždy primátora Gdaňsku
aktualizováno včera 09:50
Ubodání v Gdaňsku

Podezřelý z vraždy primátora trpěl bludy. Loupil kvůli dovolené a taxi

Stefan W. podezřelý z vraždy primátora Gdaňsku Pawla Adamowicze byl v prosinci propuštěn z vězení. Trest dostal za přepadení několika bank. Soudní psychiatr mu diagnostikoval paranoidní schizofrenii. Obvinění z vraždy odmítá.

Starosta Gdaňsku před útokem
aktualizováno 14.01.
Na charitativní akci

Primátor Gdaňsku zemřel po útoku nožem. Bodl ho politický oponent

Primátor polského Gdaňsku Pawel Adamowicz podlehl v nemocnici vážným zraněním. Bylo mu 53 let. V neděli večer ho na dobročinné akci pobodal zřejmě 27letý muž. Podle polských médií šlo o jeho politického oponenta, policie ho zadržela.

Požár rodinného domu
13.01.
Zůstal po ní syn

Vběhla do ohně, aby zachránila sousedy. Zemřela v plamenech

Tragický požár rodinného domu zabíjel v polské vesnici Waśkowólka. Uvnitř domu uhořeli dva manželé a padesátiletá žena. Ta podle policie vběhla do hořícího domu, aby staršího muže a ženu zachránila.

Prásk.tv píše:

Nákladní vůz s čokoládou - 6
čtěte o tématu Polsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Pohřeb pěti dívek z Polska - 6
11.01.
Pohřeb v Koszalinu

Uhořely uvězněné na únikové hře, kamarádky teď společně pohřbili!

V polském Koszalinu se konal pohřeb pěti dívek, které tragicky zemřely během požáru při únikové hře. Všech pět dívek leží na hřbitově vedle sebe. Na obřad dorazily davy lidí, aby se rozloučily.

Huawei
aktualizováno 11.01.
Dva zatčení

V Polsku zatkli manažera Huawei, kvůli špionáži pro Čínu!

Polská civilní kontrarozvědka (ABW) kvůli podezření že špionáže zadržela jednoho Poláka a jednoho Číňana. V případě čínského občana jde o jednoho z ředitelů polské pobočky čínského telekomunikačního koncernu Huawei, informuje na svých internetových stránkách Polská televize. Zadržený Polák je někdejší vysoce postavený důstojník ABW.

Hasiči a uzavřený prostor - Ilustrační foto
07.01.
Polské neštěstí

Smrt dívek na únikové hře: Hasiči v Česku plánují tato opatření

I na Českou republiku má dopad tragický požár v polském zábavním centru, při kterém zemřelo pět dívek v únikové místnosti. Pražští hasiči chtějí prověřit podobné provozovny po celém hlavním městě.

Pět Polek uhořelo při oslavě 16. narozenin
07.01.
tragédie v Polsku

Uhořelé dívky pohřbí společně. Odpočívat budou vedle sebe

Pět patnáctiletých dívek, které přišly o život při tragédii v polském Koszalinu, bude mít ve čtvrtek společný pohřeb. Parta kamarádek bude podle starosty města ležet na hřbitově vedle sebe.

Požár na únikové hře v Polsku - 1
07.01.
Tragédie v Koszalinu

V Polsku obvinili muže ze smrti pěti dívek (15). Svou vinu popírá

Polská prokuratura obvinila ze smrti pěti dívek v únikové místnosti v Koszalinu 28letého muže. Hrozí mu až osm let ve vězení - zadržený muž obvinění odmítá.

Pět Polek uhořelo při oslavě 16. narozenin
aktualizováno 06.01.
Pětice teenagerek

Tyto dívky zabil požár! Julie slavila narozeniny, pomáhaly dětem

Polská média zveřejnila identitu pěti 15letých dívek, které zemřely při požáru na únikové hře v Koszalinu na severu země. Julia, Amelia, Gosia, Wiktoria a Karolina spolu chodily do školy a byly velké kamarádky. Vyšetřování jejich smrti dál pokračuje.

Požár na únikové hře v Polsku - 1
05.01.
Smrt dívek v Polsku

Unikové hry jsou v Česku hitem! Může se stát stejná tragédie?

Polský ministr vnitra nařídil po požáru, při kterém zemřelo pět 15letých dívek, prověřit požární bezpečnost všech únikových hrách v zemi. V Česku se zatím nic podobného neplánuje, každá úniková hra u nás má individuální systém požární bezpečnosti, který schvalují hasiči.