Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Krajta v Polsku
11.07.
lidé v ohrožení

U Varšavy hledají šestimetrovou krajtu. Když bude hladová, zaútočí

Šestimetrová krajta děsí obyvatele polské Varšavy. Policie lidi vyzvala, aby se neprocházeli po okolí a nespali pod širým nebem. Vyhladovělý had by totiž mohl zaútočit.

Demonstrace v Polsku
aktualizováno 02.07.
spor v unii

Evropská komise zahájila řízení s Polskem kvůli zákonu o soudech

Evropská komise dnes zahájila řízení s Varšavou kvůli zákonu o nejvyšším soudu, které může skončit před evropským soudem. Pravidla, jež mohou už v úterý způsobit odchod 27 ze 72 soudců, podle názoru komise podkopávají nezávislost soudnictví a Polsko tak porušuje unijní smlouvy.

Vlk
01.07.
nezvyklé chování

U slovensko-polských hranic útočil vlk! Vrhl se na dvě malé děti

Polští policisté vyšetřují neobvyklý případ napadení vlkem. U polsko-slovenských hranic vlk napadl osmiletou holčičku a devítiletého chlapce, oba skončili v nemocnici. Myslivci už šelmu zastřelili a následná pitva prokázala, že zvíře bylo zdravé a nemělo vzteklinu.

Prásk.tv píše:

Nákladní vůz s čokoládou - 6
čtěte o tématu Polsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Čím je Kleť mezi jinými hvězdárnami výjimečná?

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Čím je Kleť mezi jinými hvězdárnami výjimečná?

Evropská unie
aktualizováno 28.06.
sporné změny

Evropská komise zažaluje Polsko, nelíbí se jí justiční reforma

Evropská komise (EK) zažaluje Polsko u unijního soudu, a to kvůli kontroverznímu zákonu, na jehož základě bude začátkem července nuceno odejít do důchodu asi 40 procent soudců polského nejvyššího soudu. S odvoláním na nejmenované unijní činitele to dnes uvedla agentura Reuters.

Holocaust - 1
27.06.
mezinárodní bouře

Kontroverzní zákon o holokaustu v Polsku se mění! Vězení nehrozí

Obě komory polského parlamentu dnes schválily změny kontroverzního zákona, který dosud umožňoval trestat až vězením slova o polské spoluúčasti na nacistických zločinech vůči Židům. Tresty vězení podle schválených úprav v zákoně nebudou. Novelizovaný normativní akt už podepsal prezident Andrzej Duda. Zákon platící od 1. března v původní podobě vyvolal značnou nevoli Izraele a Spojených států. Nejnovější polský krok Jeruzalém přivítal.

Nehoda osobního automobilu
27.06.
tragická nehoda v polsku

Záhadná nehoda: Mrtvá dívka a dva podezřelí se stejnou DNA

Mimořádně obtížný případ řeší policisté, kteří při pátrání po viníkovi dopravní nehody na jihovýchodě Polska mají na výběr hned mezi dvěma viníky. Jedná se o jednovaječná dvojčata se shodnou DNA. Jeden z nich v opilosti zavinil nehodu, při které v pondělí zemřela osmnáctiletá dívka.

Letiště
aktualizováno 23.06.
Co bude dál?

Evropské superletiště v Polsku? Obyvatelé řekli jasné ne!

Plány polské vlády na stavbu evropského superletiště narazily. V referendu v obci Baranów, u kterého mělo letiště stát, totiž obyvatelé vyjádřili své jasné ne. Přestože jsou výsledky pro vládu nezávazné, jde pro ni podle polských médií o alarmující sdělení.

Úroda jablek
aktualizováno 21.06.
Čtvrtý případ letos

V Česku jsou další toxická jablka z Polska! Prodávala se v Albertu

Inspektoři odhalili další jablka z Polska, která obsahovala nebezpečné množství pesticidů. Jen od začátku roku už je to čtvrtý případ. Jablka se prodávala v obchodech společnosti AHOLD, tedy v Albertu.

Dítě v pračce - ilustrační
aktualizováno 20.06.
Tragédie

Tragický konec: Chlapec se při schovávané zavřel do pračky

V nemocnici v polském městě Slupsk zemřel tříletý chlapec, který se při hře na schovávanou zavřel do pračky a nedokázal se dostat ven. Našel jej až otec, který se chlapce pokoušel vzkřísit a přivolal záchranku. Lékaři bojovali o chlapcův život několik hodin, jejich snaha však byla marná.

Smolenská tragédie
06.06.
Tragédie u smolenska

Na troskách letadla Kaczynského našli experti stopy výbušnin

Experti polské subkomise pro vyšetřování letecké katastrofy u ruského Smolenska, která se stala 10. dubna 2010, při které zahynulo 96 osob, včetně tehdejšího polského prezidenta Lecha Kaczynského, informovali o nálezu výbušniny na troskách letadla TU-154M i na těle oběti.