Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohňostroj
aktualizováno 09.01.
Přehled

Češi zuří kvůli petardám! Okolní státy to už mají vyřešené

Češi se bouří proti používání zábavní pyrotechniky. Volají po omezeních a někteří dokonce po plošném zákazu. V Česku můžete totiž pyrotechniku odpalovat v podstatě bez omezení v průběhu celého roku, pokud to obce a města nezakážou. Naši sousedé jsou na tom však podstatně jinak. Zatímco na Slovensku si zákazy regulují stále města sama, v Polsku, Německu nebo Rakousku ohňostroj během roku bez pokuty neodpálíte.

Úroda jablek
aktualizováno 05.01.
kontrola SZPI

POZOR: Do Česka opět dorazila polská jablka obsahující pesticidy

Česko opět řeší problém s polskými jablky, u jedné šarže Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila přítomnost pesticidu, testovaný vzorek překročil limit více než sedmkrát. Informace už se dostala také do systému rychlého varování.

Demonstrace nacionalistů ve Varšavě
aktualizováno 20.12.
Porušení vlády práva

Polsko v problémech! Evropská komise aktivovala článek 7

Evropská komise dnes došla k závěru, že v Polsku hrozí jasné riziko závažného porušení vlády práva. Novinářům v Bruselu to dnes řekl první místopředseda komise Frans Timmermans. Poláci se brání, že rozhodnutí komise je politicky motivované.

Prásk.tv píše:

Dopis - 4
čtěte o tématu Polsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

KOŘENÍ: Vánoční ozdoby z Polska
17.12.

KOŘENÍ: Vánoční ozdoby z Polska

Štědrý den už je skoro za dveřmi a pokud jste ještě nevymysleli, jak letos ozdobíte stromeček, můžete se teď inspirovat.

Nejkrásnější tělo světa - 3
14.12.
foto uvnitř prestižní soutěž

Podívejte se na nejhezčí mužské tělo světa, titul patří Michalovi!

Nejenže má nejhezčí tělo, ale ukořistil i čtvrtou příčku v soutěži nejkrásnější muž světa. Řeč je o Michalu Gajdošechovi (27) ze Slovenska, který na začátku prosince zazářil na prestižní světové show v Polsku.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
aktualizováno 09.12.
Vánoční trhy

Trhy v Česku a u sousedů. Kolik stojí svařák nebo punč? Srovnání

Vánoční trhy obsadily už náměstí ve většině měst. A lákají spoustou chutí a vůní. Když se budete chtít zahřát nebo dostanete hlad, v některých městech jídlo i pití pořídíte i na vánočních trzích za téměř lidové ceny. Na Staroměstském náměstí v centru Prahy ale sáhnete do peněženky podstatně hlouběji. A jak jsou na tom u sousedů?

Morawiecki a Szydlová
aktualizováno 08.12.
szydlová končí

Polskou premiérku chudých střídá muž, který umí jazyky

Polský prezident Andrzej Duda dnes přijal demisi premiérky Beaty Szydlové a vzápětí pověřil touto funkcí dosavadního ministra financí Mateusze Morawieckého. Hlasování o důvěře v nový kabinet je podle televize TVN 24 naplánováno na úterý příští týden.

Dopis Ježíškovi
aktualizováno 08.12.
chlapce vypátrali

Tomáškův dopis Ježíškovi našli v Polsku. Přání mu chtějí splnit

Skupina přátel z polské Poznaně pátrá po malém Tomáši Slavíkovi z Čech. Našli totiž jeho dopis pro Ježíška a rádi by mu jeho přání splnili. Dopis, připevněný na balónku, urazil stovky kilometrů. Po autorovi dopisu pátraly stovky lidí na sociálních sítích a Tomášek se nakonec našel.

Polská premiérka Beata Szydlová
aktualizováno 07.12.
Sama rezignovala

Změna v čele polské vlády. Premiérka Beata Szydlová končí

Polská premiérka Beata Szydlová rezignuje na svou funkci, oznámila ve čtvrtek večer po jednání stranických špiček vládnoucí strana Právo a spravedlnost. Ve funkci ji nahradí dosavadní vicepremiér a ministr financí Mateusz Morawiecki.

Vražda v polském Štětíně
aktualizováno 06.12.
šílené násilí

Vražda a kanibalismus ve Štětíně! Policie má podezřelé po 15 letech

Polským vyšetřovatelům se podařilo po dlouhých 15 letech odhalit tajemství brutální vraždy v kombinaci s kanibalismem. Stala se během domácí oslavy. Skupina mužů se podle vyšetřovatelů vrhla na svého přítele, mučila ho, později zabila a části jeho těla snědla. Podezřelých ve věku 38 až 56 let zadrželi před několika týdny a skončili ve vazbě.