Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

zničující srážka

Asteroidy jsou velkou hrozbou! "Nejsme připraveni," varují experti

Život na planetě čelí hrozbě v podobě obrovských asteroidů. Ty největší se přiblíží k planetě každých 100 milionů let - srážka by mohla zničit život na Zemi. Podle odborníku totiž nejsme na náraz připraveni.

Planeta ve vesmíru
Aktualizováno 20.6. 2017 20:46
Převratný objev

NASA našla 10 planet podobných Zemi. Může na nich být život

Vědci z NASA objevili 219 nových objektů. Z toho minimálně deset z nich splňuje předpoklady pro život. Lidstvu se tak možná otevírají další možnosti, kam se přemístit, až bude naše planeta neobyvatelná.

Asteroid
Aktualizováno 5.4. 2017 17:18
potenciálně nebezpečný

K Zemi se rychle blíží ohromný asteroid! Ví se o něm málo

K Zemi se blíží ohromný asteroid, který je zařazen mezi "potenciálně nebezpečné". Podle NASA by se mělo jednat o nejbližší průlet takto velkého tělesa za posledních 13 let, naši planetu mine ve vzdálenosti 1,7 milionu kilometrů, což je z hlediska Sluneční soustavy o vlásek.

Prásk.tv píše:

Asteroid
čtěte o tématu Země na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Mimozemšťani - ilustrační foto
Aktualizováno 25.3. 2017 20:48
Alan Bean

"Znám pravdu!" Astronaut promluvil o mimozemšťanech!

Astronaut Alan Bean, který chodil po Měsíci, šokoval svými názory na mimozemšťany. Bean je totiž přesvědčen, že ve vesmíru nejsme sami. Zároveň ale tvrdí, že ufoni ještě Zemi nenavštívili - pokud ano, kontaktovali by nás.

připomínka změn klimatu

Česko se ponoří do tmy! Města zhasnou, bude Hodina Země!

Praha, Ostrava, Jihlava, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec a další desítky měst a obcí Česka se v sobotu večer ocitnou bez světla. Ekologická akce s názvem Hodina Země letos oslaví už desáté narozeniny a každým rokem získává na oblibě po celém světe. Datum té letošní je sobota 25. března od 20:30 do 21:30. Zapojte se do ní i vy!

Fosílie staré až 4,2 miliardy let
Aktualizováno 2.3. 2017 18:15
vznik života

Vědci tvrdí, že život vznikl "těsně" po Zemi, našli prý nejstarší fosílie

O tom, kdy se na Zemi objevil první život, vedou vědci neustálé spory. Trochu světla do problematiky by mohl vnést objev zkamenělých mikroogranismů, které se mohly vyvinout už před 4,2 miliardami let, patřily by tak k nejstarším formám života na Zemi. Objev byl prezentován v časopisu Nature.

Nový kontinent Zélandia
Aktualizováno 17.2. 2017 06:15
Přelomový objev

Budou se přepisovat učebnice? Vědci objevili nový kontinent

Přepište učebnice a přidejte do nich nový kontinent, vyzývají geologové z Nového Zélandu a Austrálie. Nový Zéland je podle jejich tvrzení součást samostatného kontinentu, jehož většina leží pod hladinou moře.

Kometa
Aktualizováno 11.2. 2017 12:55
noční obloha

Československá kometa je nejblíž Zemi, nenechte si ji utéct

Kometa 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková se v sobotu na své dráze dostala nejblíže Zemi, proto je její pohyb na obloze velice rychlý. Letošní návrat je příznivý i pro amatérské pozorovatele, kometu bylo možné sledovat už na přelomu roku.

Předpověď konce

Zkáza planety se blíží! Asteroid za měsíc trefí Zemi, varuje astronom

Už příští měsíc zasáhne naši planetu obří asteroid, který napáchá obrovské škody a způsobí sérii apokalyptických tsunami. Alespoň to tvrdí ruský astronom.

kosmická hrozba?

Země v ohrožení! V říjnu se prý srazíme se smrtící planetou

Konec planety Země a lidstva se nezadržitelně blíží, varuje vědec David Meade. Na podzim prý dojde ke smrtící srážce naší planety s jinou. Píše o tom britský web Metro.