Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Erupce na Slunci
09.09.
polární záře

Šestá masivní erupce na Slunci: Všechny šly ze stejného místa

Slunce bombarduje zemi koronární hmotou a slunečním větrem, od pondělí zaznamenala NASA již šestou erupci z jediného místa. Národní úřad ve spojitosti s erupcemi vyhlásil varování před sluneční bouří, které trvá až do sobotní půlnoci. Pozorovatelé noční oblohy si mnou ruce, solární vítr se totiž na Zemi projevuje v podobě polární záře.

Polární záře, pozdrav z ISS
aktualizováno 07.09.
vesmírné počasí

Největší erupce na Slunci za 12 let způsobí unikátní jev na obloze

Slunce se ve středu pořádně ozvalo, na jeho povrchu NASA zaznamenala dvě ohromné erupce. Sluneční vítr vytvořil na severu Země polární záři, která byla vidět z ohromného množství míst na naší planetě. Jednalo se o nejsilnější zaznamenanou erupci za posledních 12 let.

Asteroid - ilustrační foto
02.09.
objekty blízko Země

Hrozí nám smrt z vesmíru? Tyhle asteroidy mohou být nebezpečné

Zemi tento týden poměrně těsně minula ohromná planetka. Astronomům se tak naskytla úžasná možnost si toto těleso důkladně prohlédnout. Nebezpečí ale nehrozí jen u takto gigantických planetek, i mnohem menší asteroidy dokážou způsobit ohromné škody. Vědci se snaží tyto objekty monitorovat a určit, jestli představují pro Zemi nebezpečí.

Prásk.tv píše:

Asteroid
čtěte o tématu Země na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Banka garantuje výhodnější půjčku!

Sberbank CZ snížila RPSN FÉR půjčky na 4,99 % a garantuje výhodnější sazbu celou dobu splácení.

Asteroid
30.08.
hlavu vzhůru kdy a kde je vidět

K Zemi se rychle řítí ohromný asteroid, náraz by ohrozil celý svět

K Zemi se ohromnou rychlostí blíží gigantická planetka, která nás v těsné blízkosti mine. Vesmírné těleso s názvem Florence je díky své velikosti a malé vzdálenosti na noční obloze dobře viditelné i malými teleskopy a dalekohledy. Podle výpočtů odborníků pro Zemi během tohoto průletu nepředstavuje nebezpečí.

Asteroid - ilustrační foto
01.07.
zničující srážka

Asteroidy jsou velkou hrozbou! "Nejsme připraveni," varují experti

Život na planetě čelí hrozbě v podobě obrovských asteroidů. Ty největší se přiblíží k planetě každých 100 milionů let - srážka by mohla zničit život na Zemi. Podle odborníku totiž nejsme na náraz připraveni.

Planeta ve vesmíru
aktualizováno 20.06.
Převratný objev

NASA našla 10 planet podobných Zemi. Může na nich být život

Vědci z NASA objevili 219 nových objektů. Z toho minimálně deset z nich splňuje předpoklady pro život. Lidstvu se tak možná otevírají další možnosti, kam se přemístit, až bude naše planeta neobyvatelná.

Asteroid
aktualizováno 05.04.
potenciálně nebezpečný

K Zemi se rychle blíží ohromný asteroid! Ví se o něm málo

K Zemi se blíží ohromný asteroid, který je zařazen mezi "potenciálně nebezpečné". Podle NASA by se mělo jednat o nejbližší průlet takto velkého tělesa za posledních 13 let, naši planetu mine ve vzdálenosti 1,7 milionu kilometrů, což je z hlediska Sluneční soustavy o vlásek.

Mimozemšťani - ilustrační foto
aktualizováno 25.03.
Alan Bean

"Znám pravdu!" Astronaut promluvil o mimozemšťanech!

Astronaut Alan Bean, který chodil po Měsíci, šokoval svými názory na mimozemšťany. Bean je totiž přesvědčen, že ve vesmíru nejsme sami. Zároveň ale tvrdí, že ufoni ještě Zemi nenavštívili - pokud ano, kontaktovali by nás.

Hodina Země - Praha
25.03.
připomínka změn klimatu

Česko se ponoří do tmy! Města zhasnou, bude Hodina Země!

Praha, Ostrava, Jihlava, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec a další desítky měst a obcí Česka se v sobotu večer ocitnou bez světla. Ekologická akce s názvem Hodina Země letos oslaví už desáté narozeniny a každým rokem získává na oblibě po celém světe. Datum té letošní je sobota 25. března od 20:30 do 21:30. Zapojte se do ní i vy!

Fosílie staré až 4,2 miliardy let
aktualizováno 02.03.
vznik života

Vědci tvrdí, že život vznikl "těsně" po Zemi, našli prý nejstarší fosílie

O tom, kdy se na Zemi objevil první život, vedou vědci neustálé spory. Trochu světla do problematiky by mohl vnést objev zkamenělých mikroogranismů, které se mohly vyvinout už před 4,2 miliardami let, patřily by tak k nejstarším formám života na Zemi. Objev byl prezentován v časopisu Nature.