Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Fosílie staré až 4,2 miliardy let
Aktualizováno 2.3. 2017 18:15
vznik života

Vědci tvrdí, že život vznikl "těsně" po Zemi, našli prý nejstarší fosílie

O tom, kdy se na Zemi objevil první život, vedou vědci neustálé spory. Trochu světla do problematiky by mohl vnést objev zkamenělých mikroogranismů, které se mohly vyvinout už před 4,2 miliardami let, patřily by tak k nejstarším formám života na Zemi. Objev byl prezentován v časopisu Nature.

Nový kontinent Zélandia
Aktualizováno 17.2. 2017 06:15
Přelomový objev

Budou se přepisovat učebnice? Vědci objevili nový kontinent

Přepište učebnice a přidejte do nich nový kontinent, vyzývají geologové z Nového Zélandu a Austrálie. Nový Zéland je podle jejich tvrzení součást samostatného kontinentu, jehož většina leží pod hladinou moře.

Kometa
Aktualizováno 11.2. 2017 12:55
noční obloha

Československá kometa je nejblíž Zemi, nenechte si ji utéct

Kometa 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková se v sobotu na své dráze dostala nejblíže Zemi, proto je její pohyb na obloze velice rychlý. Letošní návrat je příznivý i pro amatérské pozorovatele, kometu bylo možné sledovat už na přelomu roku.

Prásk.tv píše:

Venuše - 1
čtěte o tématu Země na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Předpověď konce

Zkáza planety se blíží! Asteroid za měsíc trefí Zemi, varuje astronom

Už příští měsíc zasáhne naši planetu obří asteroid, který napáchá obrovské škody a způsobí sérii apokalyptických tsunami. Alespoň to tvrdí ruský astronom.

kosmická hrozba?

Země v ohrožení! V říjnu se prý srazíme se smrtící planetou

Konec planety Země a lidstva se nezadržitelně blíží, varuje vědec David Meade. Na podzim prý dojde ke smrtící srážce naší planety s jinou. Píše o tom britský web Metro.

změna času

Delší silvestrovská oslava: Letos přibude přestupná sekunda

Čas na celém světě se těsně před Novým rokem posune o jednu vteřinu. Přestupná sekunda bude na místě nultého poledníku vložena přesně před začátkem roku 2017 a lidé si tak k odpočtu budou muset jednu sekundu přidat. Od zavedení přestupné sekundy se čas změnil už 26 krát.

Úžasný objev

Skvělá zpráva: Den se prodlužuje, zjistili vědci! Dříve měl jen 6 hodin

Někdy si přejeme pár minut navíc, ať už kvůli delšímu spánku nebo jen proto, abychom nepřišli do práce pozdě. Vědci teď přišli s dobrou a špatnou zprávou - den se stále prodlužuje, každé století ale přidají navíc jen 2 milisekundy.

velký objev

Pod zemským povrchem je obří oceán! Když vyschne, život skončí

Vědci přišli s důkazy, že v těch nejhlubších útrobách Země se ukrývá oceán. Zatím není jasné, o kolik vody se jedná, ale údajně má velikost až všech oceánů světa dohromady. Pokud voda někdy vyschne, život na planetě přestane existovat.

má 12 km významný objev

Nejhlubší jáma světa vede prý do pekla! Natočili, co je na dně!

S neuvěřitelnou hloubkou přes 12 kilometrů se Kolský superhluboký vrt v Rusku dostal i do Guinessovy knihy rekordů. Za 24leté období bádání a hloubení díry se učinilo na 12 tisíc nových objevů v geologii. Někteří věří, že na úplném dně se nachází peklo, jak je to ale ve skutečnosti?

děsivá předpověď

Génius Hawking varuje: Lidstvo nepřežije na Zemi dalších 1000 let

Geniální fyzik Stephen Hawking varuje svět před záhubou. Vědec tvrdí, že máme jen už okolo 1000 let k nalezení nové planety pro život.