Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Asteroid - 1
09.12.
Blízké setkání

Zemi těsně minul asteroid, mohl zničit město. NASA ho přehlédla!

Kolem naší planety prolétl před měsícem asteroid velikosti velryby, který by po průletu atmosférou dokázal z mapy vymazat i velkou světovou metropoli. NASA si ho ovšem nevšimla!

asteroid
30.11.
ojedinělý úkaz

HROZBA: K Zemi míří asteroid, přiblíží se těsně před Vánoci!

Masivní asteroid by měl minout Zemi 16. prosince, pouhý týden před vánočními svátky. Asteroid je asi pět kilometrů velký a Zemi by měl minout ve vzdálenosti 10 milionů kilometrů. To je podle NASA těsný průlet a asteroid byl označen jako možná hrozba.

Simulace průletu asteroidu 2012 TC4
12.11.
mezinárodní cvičení

Vědci po celém světě spojili síly před nebezpečím z vesmíru

Nebezpečí z vesmíru by se nemělo podceňovat a vědci jsou si toho dobře vědomi. Při nedávném průletu menšího asteroidu proto uspořádali mezinárodní cvičení, které mělo ukázat, jak jsme na identifikaci hrozby připraveni. Během cvičení se vědci dozvěděli skutečně mnoho.

Prásk.tv píše:

Asteroid - ilustrační foto
čtěte o tématu Země na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Asteroid
19.10.
nebezpečí z vesmíru

Zemi jen těsně mine asteroid, objevili ho na poslední chvíli

Zemi jen těsně mine teprve nedávno objevený asteroid, který je velký jako autobus. Ohromný objekt proletí mezi Zemí a Měsícem. Za poslední týden je to už druhý asteroid, který prolétá takhle blízko. Podle nedávného objevení je vidět, že Sluneční soustava ještě zdaleka není zmapovaná, nebezpečný asteroid se tak může objevit kdykoliv.

Erupce na Slunci
09.09.
polární záře

Šestá masivní erupce na Slunci: Všechny šly ze stejného místa

Slunce bombarduje zemi koronární hmotou a slunečním větrem, od pondělí zaznamenala NASA již šestou erupci z jediného místa. Národní úřad ve spojitosti s erupcemi vyhlásil varování před sluneční bouří, které trvá až do sobotní půlnoci. Pozorovatelé noční oblohy si mnou ruce, solární vítr se totiž na Zemi projevuje v podobě polární záře.

Polární záře, pozdrav z ISS
aktualizováno 07.09.
vesmírné počasí

Největší erupce na Slunci za 12 let způsobí unikátní jev na obloze

Slunce se ve středu pořádně ozvalo, na jeho povrchu NASA zaznamenala dvě ohromné erupce. Sluneční vítr vytvořil na severu Země polární záři, která byla vidět z ohromného množství míst na naší planetě. Jednalo se o nejsilnější zaznamenanou erupci za posledních 12 let.

Asteroid - ilustrační foto
02.09.
objekty blízko Země

Hrozí nám smrt z vesmíru? Tyhle asteroidy mohou být nebezpečné

Zemi tento týden poměrně těsně minula ohromná planetka. Astronomům se tak naskytla úžasná možnost si toto těleso důkladně prohlédnout. Nebezpečí ale nehrozí jen u takto gigantických planetek, i mnohem menší asteroidy dokážou způsobit ohromné škody. Vědci se snaží tyto objekty monitorovat a určit, jestli představují pro Zemi nebezpečí.

Asteroid
30.08.
hlavu vzhůru kdy a kde je vidět

K Zemi se rychle řítí ohromný asteroid, náraz by ohrozil celý svět

K Zemi se ohromnou rychlostí blíží gigantická planetka, která nás v těsné blízkosti mine. Vesmírné těleso s názvem Florence je díky své velikosti a malé vzdálenosti na noční obloze dobře viditelné i malými teleskopy a dalekohledy. Podle výpočtů odborníků pro Zemi během tohoto průletu nepředstavuje nebezpečí.

Asteroid - ilustrační foto
01.07.
zničující srážka

Asteroidy jsou velkou hrozbou! "Nejsme připraveni," varují experti

Život na planetě čelí hrozbě v podobě obrovských asteroidů. Ty největší se přiblíží k planetě každých 100 milionů let - srážka by mohla zničit život na Zemi. Podle odborníku totiž nejsme na náraz připraveni.

Planeta ve vesmíru
aktualizováno 20.06.
Převratný objev

NASA našla 10 planet podobných Zemi. Může na nich být život

Vědci z NASA objevili 219 nových objektů. Z toho minimálně deset z nich splňuje předpoklady pro život. Lidstvu se tak možná otevírají další možnosti, kam se přemístit, až bude naše planeta neobyvatelná.