Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dům z přepravních kontejnerů - 2
04.10.
galerie neotřelý design

Futuristický dům z přepravních kontejnerů vznikne v poušti

Že se dá obytný dům postavit takřka z čehokoliv, dokazuje například tento dům z přepravních kontejnerů. A nejedná se o žádnou kompromisní pastoušku, ale o plnohodnotný architektonický skvost!

Projekt Nautilus
28.09.
galerie ekologický resort

Bydlení budoucnosti: Vznikne projekt eko-města na Filipínách?

Luxusní moderní bydlení na vodě již nemusí být nutně spjato jen s vyhlášenou Dubají. Podobný projekt je nyní připravován na Filipínách.

Plovoucí domy Floating Seahorse Villas - 6
29.08.
galerie luxus na moři

Bydlení snů na vodě: Tyto plovoucí domy vás dostanou!

Bydlení v luxusu je snem mnoha lidí. Projekt s názvem "Floating Seahorse Villas" by v tomto ohledu nejspíše většinu z nich plně uspokojil. Výhled z ložnice přímo na život pod hladinou moře je pak jedním z hlavních lákadel.

Prásk.tv píše:

Rytmus a Gogo - 1
čtěte o tématu projekt na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Houbaření
14.08.
mapování druhů

Na Šumavě spustili unikátní projekt: Za sbírání hub tam platí!

Na Šumavě se rozběhl unikátní projekt. Ten má za cíl zmapovat houby rostoucí v tomto pohoří. Zapojit se do něj mohou i amatérští mykologové, kterým za pomoc stát zaplatí. Stačí, aby vyrazili na houby.

Brno
24.05.
veřejný rozpočet

Bizarní projekt: Brno si nechalo udělat zbytečnou mapu pachů

Jeden z nejbizarnějších projektů, který je placený z veřejných rozpočtů, je u konce. Brno získalo za 40 tisíc korun mapu pachů města. Akorát nikdo neví, k čemu je vlastně taková věc dobrá. Aby měl projekt alespoň nějaký smysl, výsledky dostane hlavní architekt města.

Začala stavba nového úseku dálnice D3
aktualizováno 15.03.
plynulejší doprava

Začala stavba nového úseku dálnice D3, přijde na 933 milionů

Nová část dálnice D3 Ševětín - Borek se dnes začala stavět na Českobudějovicku. Stavba téměř jedenáctikilometrového úseku bude stát 933 milionů. Povede po trase nynější silnice I/3. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Stavební práce potrvají do prosince 2019. ČTK to dnes řekl Jan Rýdl z ŘSD.

Demence - stáří
aktualizováno 20.02.
Projekt lékařů

Rychlý test může zachránit život! Alzheimera odhalí za pět minut

Jednoduchým pětiminutovým testem dokážou odhalit Alzheimerovu chorobu. V Brně se do projektu, který pomáhá nemoc zjistit u lidí starších pětašedesáti let, zapojilo dvacet lékařů. Cílem je zachytit příznaky co nejdříve.

Projekt plovoucího města
aktualizováno 18.01.
vizualizace

Postaví první plovoucí město na světě! Podívejte se na plány

Americká firma chce začít s budováním prvního plovoucího města, stavba by měla vyrůst ve vodách Francouzské Polynésie. Plovoucí města by mohla být částí řešení na zvedání hladin moří.

Stavby v Praze
aktualizováno 28.11.
dopravní stavby

Praha chystá obří projekty za miliardy: Tohle všechno postaví!

Stavba metra D, prodloužení tramvajových linek či dokončení vnitřní části Městského okruhu - to jsou projekty, o kterých se v poslední době v Praze mluví. Na investice hlavní město v příštím roce vyhradilo přes 15 miliard korun a stovky milionů půjdou právě na dopravní stavby.

1894317
29.07.
Záchranný kruh

Projekt “Ty to zvládneš“ pomáhá zachraňovat životy

Nikomu z nás ta představa není příjemná, ale může se to stát. Každý se může stát přímým či nepřímým účastníkem dopravní nehody. Jak v takovou chvíli správně zareagovat? I ty můžeš zachránit život. „Ty to zvládneš“ je název nového projektu na záchranu života, který právě probíhá v rámci spolupráce TV Nova a Asociace Záchranný kruh.