Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Třináctiletá Julie spáchala sebevraždu
aktualizováno 19.01.
tragická smrt v liberci

Julie (13) se zabila kvůli šikaně. Projekt města ponese její jméno

Třináctiletá Julie měla problém začlenit se mezi své vrstevníky, byla jiná než oni. Možná proto trpěla. Její trápení skončilo tragicky - dívka spáchala kvůli šikaně sebevraždu. Město Liberec nyní spouští projekt, který má podobným tragédiím zabránit, a pojmenovalo ho po ní.

Spalničky Ilustrační snímek
29.12.
anketa Jaký máte názor vy?

Spalničky se šíří: Ohrožené jsou hlavně děti, očkovaných lidí ubývá

Zvýšený výskyt spalniček v Česku rozdělil republiku. Podle doktorů za to může nízká proočkovanost, která navíc stále klesá. S lékaři větší část populace souhlasí, nicméně objevily se i zcela opačné názory. Jak to vidíte vy?

Drogy - ilustrační
20.12.
nepříjemná čísla

V Česku přibývá uživatelů drog. Prudce roste i počet varen

V České republice přibývá uživatelů drog. Těch problémových bylo loni kolem 48 tisíc a nebezpečně narůstá i počet předávkovaných a drogových varen.

Prásk.tv píše:

Serena Williams - 1
čtěte o tématu prevence na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Smutný pes
aktualizováno 03.12.
Co dělat

Pejskům na podzim hrozí vážné nemoci! Takhle jim zabráníte

Stejně jako lidé jsou i pejskové na podzim náchylnější k nemocem. Stačí, aby při ranní procházce prochladli, a mají komplikace na několik týdnů. Veterinář poradil, jak nemoci poznat a co proti nim dělat.

Vakcína
aktualizováno 28.11.
nepodceňte to!

Očkování proti chřipce bude brzy neúčinné! Kde vám ho proplatí?

Chřipkou se každoročně nakazí statisíce obyvatel, mnoho z nich jejím následkům podlehnou. Češi však chřipku navzdory varovným statistikám podceňují a v průběhu chřipkové epidemie pak zbytečně čelí nemoci. Proti chřipce přitom existuje jednoduchá a účinná prevence - očkování. Teď je na něj nejvyšší čas, v lednu už totiž bude pozdě.

Nemocný pes
25.11.
nemoci psů

Hrozí vašemu pejskovi smrtící nemoc? Pozor na tyto příznaky!

Psi na rozdíl od lidí nedokážou jednoduše říct, že je něco bolí. Bez včasné léčby ale může jít zvířeti i o život. Jak poznat, že vašeho mazlíčka něco trápí?

Zákeřný diabetes
18.11.
Onemocnění cukrovkou

Poznáte příznaky cukrovky? Takhle nemoci můžete předejit

V České republice se léčí s dcukrovkou několik set tisíc nemocných. Víte však, že toto onemocnění se rozděluje do dvou typů? Jak se od sebe odlišují? Jak nemoci předcházet, jak ji rozpoznat a jak následně probíhá léčba? Čtěte naše rady!

Lékařské vyšetření
14.11.
prevence

Cukrovku můžete dostat kdykoliv! TADY vás vyšetří zdarma

Nezáleží na tom, zda jste diabetik prvního nebo druhého typu nebo cukrovkou onemocněl někdo z vašich blízkých. Akce v rámci Světového dne diabetu, který připadá na 14. listopadu, jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí o nemoci dozvědět více. Kdy a kde si můžete nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi, poradit se s odborníky a podpořit prevenci onemocnění, si přečtěte níže.

Smutný pes
aktualizováno 18.10.
Trpící zvířata

V Česku řádí krutá nemoc pejsků! Chlupáče drtí střevní potíže!

Krvavé průjmy, zvracení a dehydratace. Mezi psy v Praze se nyní rozmohl gastroenteritida, která způsobuje střevní a žaludeční potíže. Poslední dva týdny evidují veterinární ordinace zvýšený počet nemocných psů. Obtíže se ale nemusí týkat jen zvířat v hlavním městě.

Tenisák proti chrápání
17.10.
Může zachránit vztah

Jednoduchý trik proti chrápání! Stačí obyčejný tenisový míček

Mučí vás partner nebo partnerka chrápáním? Nemůžete kvůli tomu spát? Stačí jednoduchý trik a váš vztah může být zachráněn!