Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka, která zemřela na kolejích
19.05.
smrt v mlékojedech

Tereza (18) skočila pod vlak, matka řekla proč! Nikdo jí nechtěl pomoci

Osmnáctiletá dívka spáchala ve středu sebevraždu skokem pod vlak u obce Mlékojedy. Tereza trpěla nevyléčitelnou nemocí, kvůli které postupně ztrácela zrak. Podle rodiny se její psychický stav zhoršil kvůli událostem z posledních týdnů. Matka Vlaďka své dceři chtěla pomoci, ale měla omezené možnosti. Studentka už byla totiž dospělá.

Policie v lese
aktualizováno 26.05.
Neznal své jméno

Policie našla u Veselí zmateného muže. Poznala ho přítelkyně

Jihočeští kriminalisté už vědí, kdo je muž, kterého našli v pískovně u Veselí nad Lužnicí. Na základě zveřejněných fotografií ho poznali svědci a policisté už vyrozuměli jeho příbuzné.

Prince
aktualizováno 28.04.
galerie nové skutečnosti

Nebyla to chřipka! Princi týden před smrtí určili děsivou diagnózu

Legendárního zpěváka Prince zřejmě nezabila obyčejná chřipka, ale smrtelná nemoc, kterou mu lékaři diagnostikovali týden před smrtí - AIDS. Zpěvákův život se obrátil naruby, nemohl ani pořádně spát, popsal člověk, který byl s Princem v úzkém kontaktu.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Miloslav Ransdorf a Peter Guzmický vysvětlují švýcarskou kauzu - 9
aktualizováno 04.02.
velké odhalení

Švýcaři poprvé promluvili: Řekli, jak to bylo s léky pro Ransdorfa!

Švýcarská policie se tvrdě ohradila proti nařčení vdovy po komunistickém europoslanci Miloslavu Ransdorfovi, která si stěžovala na nedostatečnou lékařskou péči pro svého manžela. Podle curyšského mluvčího policie nepochybila. Ransdorf byl prý uznán schopným vazby a ve věznici byl po celou dobu pod dohledem lékaře.

Francouzská zásahovka
aktualizováno 28.11.
Svoboda za bezpečnost

Výjimečný stav: Francie poruší konvenci o lidských právech

Francie bude po dobu výjimečného stavu, který byl v zemi vyhlášen po teroristických útocích ze 13. listopadu, porušovat Evropskou konvenci o lidských právech. Země už informovala Radu Evropy.