Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mapa - počasí
aktualizováno 02.06.
Výstraha ČHMÚ

Českem se prohnaly bouřky! Voda vyplavila sklepy, padaly kroupy

Česko v pátek opět zasáhly silné bouřky. Meteorologové před nimi vydali výstrahu. Pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a pro Vysočinu platila i výstraha před povodněmi. Bouřky se přes území Česka postupně přesunuly směrem od západu na východ

Záplavy v Marylandu
aktualizováno 28.05.
záplavy v marylandu

Muž uvízl uprostřed rozbouřeného živlu. Smrti unikl jen o vlásek

Americký stát Maryland sužují mohutné záplavy. Pod vodou se ocitlo i okolí největšího tamního města Baltimoru. Na některých místech dosáhla hladina až k prvním patrům budov. Záplavy, způsobené prudkými lijáky, se zatím obešly bez obětí na životech. Ve městě ale platí stav nouze.

Záplavy v Marylandu
aktualizováno 28.05.
Záplavy v Marylandu

Východ USA bičují prudké deště! Celá města jsou pod vodou

Americký stát Maryland sužují mohutné záplavy. Pod vodou se ocitlo i největší tamní město - Baltimore, kde žije přes 600 tisíc obyvatel. Záplavy, způsobené prudkými lijáky, se zatím obešly bez obětí na životech.

Prásk.tv píše:

Lidé nechali pejsky napospas - 2
čtěte o tématu povodně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Rozsáhlé povodně v Izraeli - 1
27.04.
tragická exkurze

Izrael sužují záplavy: Proud strhl skupinu studentů, deset mrtvých!

Izrael už několik dní v kuse sužují vydatné bouře, které na některých místech způsobily rozsáhlé záplavy. V pouštích se rychle plní vyschlá koryta řek. Bleskové povodně stály za smrtí desetičlenné skupiny mladých turistů, které bouře zasáhla v průběhu výletu na jihu země.

Povodně
22.04.
mapa aplikace ČHMÚ

Hrozí u vás povodně? Nová aplikace ukáže aktuální rizika!

Lidé, kteří žijí v povodňových oblastech, určitě ocení novou aplikaci Českého hydrometeorologického ústavu, která zachycuje nasycenost terénu a možné nebezpečí přívalových povodní. Možnost jejich předvídání je totiž velmi silně omezena.

Bývalý starosta Úštěku Bohumír Jasanský
aktualizováno 20.03.
zneužití dotací

Chtěli peníze na škody po deštích a přišel trest! Odsoudili i starostu

Krajský soud v Ústí nad Labem dopoledne udělil pětileté podmíněné tresty za zneužití dotací při opravách po přívalových deštích. Mezi odsouzenými jsou starosta Úštěku na Litoměřicku, projektant a podnikatel, který dotace pro obec zpracovával. Všichni tři podle soudu zneužili státní dotační systém, aby dostali peníze na opravy, i když město poškozeno nebylo.

Povodně v Chorvatsku
20.03.
evakuace obyvatel

Chorvatsko trápí povodně! Platí stav ohrožení, pomáhá armáda

Chorvatská vláda vyhlásila stav ohrožení kvůli povodním. Na pomoc lidem v postižených oblastech povolala armádu, hasiče i horskou službu. Zaplavené jsou stovky domů a mnozí lidé zůstali odříznutí od světa. Hladina řeky Sávy je podle hydrologů na historickém maximu.

Sesuvy půdy v Chorvatsku
aktualizováno 15.03.
video Nepříznivé počasí

Chorvatsko pod vodou, v Itálii tornádo. Počasí drancuje Evropu

Zatímco Česká republika po teplém týdnu v poklidu očekává ochlazení a střídmou sněhovou nadílku, jiné evropské státy bojují s mimořádnými rozmary počasí a jeho následky. Chorvatsko trápí sesuvy půdy způsobené záplavami, v Itálii likvidují následky mohutného krupobití a tornáda. Problémy nastaly také za oceánem. Spojené státy americké čelí dalším přívalům sněhu.

Lokální povodeň na Blanensku - 2
aktualizováno 11.03.
varování

V neděli padaly rekordy! Rychlé tání sněhu může způsobit povodně

Máme za sebou zatím nejteplejší den tohoto roku, zvyšující se teploty ale mohou přinést do Česka i problémy. Podle meteorologů začne rychle odtávat sníh, od úterý se pak mohou zvedat hladiny potoků a řek.

2112305
05.03.
Neuvěřitelná záchrana

Jízda o život: Závod s povodní vyhrál řidič o pár metrů! VIDEO

Obrovské štěstí měl řidič v Saudské Arábii, kterému se podařilo na poslední chvíli ujet před rychlou povodní. Video, které zachytilo nebezpečnou situaci, obletělo celý svět.