Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záplavy 2002
16.08.
smutné výročí

Zkáza před 15 lety: Velká voda zaplavila desítky vesnic i Terezín

Povodňová vlna dorazila před patnácti lety i do Terezína. Zaplavila celé město i památník. Obrovské masy vody z Labe a Ohře navíc v Litoměřické kotlině vytvořily 20 kilometrů dlouhé jezero, pod jehož hladinou zmizelo 45 obcí. Ve zbytku Čech začala voda ustupovat a ukázalo se, jaké škody za sebou nechala.

Povodně 2002
15.08.
katastrofická povodeň

Výročí zkázy: Voda před 15 lety ničila vesnice, zasáhla i Spolanu

Povodeň, která se před patnácti lety valila republikou, pustošila města a vesnice na severu Čech i 15. srpna. Smutným symbolem se stala obec Zálezlice, kterou záplavová vlna téměř celou zničila. O pár kilometrů dál pak voda ochromila neratovickou chemičku, ze které unikl jedovatý chlór. Děsivé povodně si ale připomínají i v Zoo, příběh lachtana Gastona , kterého tehdy unášel silný proud sledovali po celém světě.

Povodní zdevastovaná stanice metra
14.08.
přírodní katastrofa

Smutné výročí: Před patnácti lety zaplavila metro tisíciletá povodeň

Den, kdy padlo pražské metro. Tak mnozí vzpomínají na 14. srpen přesně před patnácti lety. Podzemní linky v Praze mnozí považovali za nezaplavitelné, Vltava ale ukázala svou sílu. Ničivé povodně nejsilněji zasáhly právě Prahu a také sever Čech po proudu Labe.

Prásk.tv píše:

Leoš Mareš - 18
čtěte o tématu povodně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Povodně a sesuvy půdy v Sieře Leone mají stovky obětí
aktualizováno 14.08.
Přírodní katastrofa

Sesuvy půdy a záplavy zabily přes 300 lidí, márnice praská ve švech

Nejméně 312 mrtvých si dnes vyžádaly sesuvy mokré půdy a lokální záplavy vyvolané vydatným deštěm v metropoli Sierry Leone Freetownu a v jeho okolí. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na Červený kříž.

Povodně 2002
07.08.
video připomeňte si

Smutné výročí: Před 15 lety velká voda zabíjela Čechy! Přišla rychle

Právě na pondělí připadá smutné výročí, kdy Česko zasáhla jedna z největších přírodních katastrof. 7. srpna 2002 přišly ničivé povodně a změnily životy mnoha lidí. Osmi lidem dokonce tehdy velká voda život vzala.

Rozvodněná říčka Smědá na Liberecku - 3
aktualizováno 27.07.
Stoupající hladina

Na severu Čech hrozily povodně, hladina Smědé stoupla 13krát

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek ráno vydal výstrahu před povodněmi. Ta se týkala především podhůří Jizerských hor, kde hodiny vydatně pršelo. Na říčce Smědé byl nejvyšší povodňový stupeň.

Němečtí hasiči staví zábrany před povodněmi
aktualizováno 26.07.
intenzivní srážky

Kritický stav v Německu: Hasiči evakuují lidi před povodněmi!

V německém městě Goslar byl vzhledem k neustálému dešti vyhlášen poplach před bleskovými povodněmi. Hasiči evakuovali pečovatelské domy a hotel v centru města. Povodně sužují celé Dolní Sasko, provoz na železnici byl přerušen, uvádí portál Bild.

Počasí ve světě
19.07.
velký přehled přírodní pohromy

Počasí ve světě úplně šílí! Extrémy čekají i ČR, varují meteorologové

Zatímco na jihu Evropy bojují s rozsáhlými požáry, Turecko ochromily povodně, Francii zasypaly obří kroupy a v jižní Americe řádila dokonce nejhorší sněhová bouře za 20 let. Počasí jako by se úplně zbláznilo. A meteorologové varují, že extrémy čekají i Českou republiku.

Záplavy v Turecku - 5
aktualizováno 18.07.
OBRAZEM Přívalový déšť

Istanbul ochromily povodně! Z ulic jsou řeky, voda zaplavila i metro

Istanbul ochromily přívalové deště, které způsobily obrovské záplavy. Záběry z místa ukazují auta, která plují ulicemi, a zoufalé obyvatele na střechách domů i vozidel. Turecká média mluví o jedné z největších katastrof v historii.

Bouřky a kroupy
aktualizováno 04.06.
Krupobití, silný vítr

Meteorologové zpřísnili výstrahu! Silné bouřky, vítr, hrozí záplavy

Meteorologové zpřísnili sobotní výstrahu před silnými bouřkami. Nyní uvádí, že nebezpečí velmi silných bouřek je na části území Česka vysoké. Výstraha se týká tří okresů Olomouckého a jednoho okresu Moravskoslezského kraje.