Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Katastrofální záplavy v Kolumbii
Aktualizováno 3.4. 2017 08:20
Obří sesuvy půdy

Záplavy v Kolumbii mají 300 obětí. Při záchraně dívky zemřel voják

V Kolumbijském městě Mocoa pokračuje pátrání po více než 150 pohřešovaných. Při povodních a následném sesuvu půdy tam zahynulo nejméně 280 lidí, informovala kolumbijská televize. Místní zoufají, že polovina města zmizela pod zemí.

Katastrofální záplavy v Kolumbii
Aktualizováno 2.4. 2017 12:21
Přírodní katastrofa

Kolumbii zasáhly ničivé povodně! 206 mrtvých, 220 pohřešovaných

Více než dvě stovky mrtvých si vyžádaly sesuvy půdy a záplavy na jihozápadě Kolumbie. Zatímco ředitel záchranářů Červeného kříže César Urueña uvedl jako poslední bilanci 206 obětí na životech, 202 zraněných a 220 pohřešovaných, armádní komuniké podle agentury Reuters hovoří o 254 mrtvých, čtyř stovkách raněných a dvou stovkách nezvěstných.

Byl kilometry od břehu

Následky cyklonu: V Austrálii našli na silnici lidožravého žraloka

Australští záchranáři zasahující po cyklonu a následných povodních, které australské pobřeží zasáhly v uplynulých dnech, se nestačili divit. U města Ayr, několik kilometrů od moře, našli v kaluži mrtvolu lidožravého žraloka!

Prásk.tv píše:

Leoš Mareš - 18
čtěte o tématu povodně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

výstraha čhmú

Déšť a tání sněhu zvedne hladiny řek. Na západě hrozí povodně

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem a také zvýšeným rizikem záplav v západní části země.

Po povodních jsou lidé v Chile bez pitné vody
Aktualizováno 27.2. 2017 20:55
povodně a sesuvy

Kritická situace: Chile trápí žízeň, bez pitné vody jsou miliony lidí!

Obyvatele Chile trápí žízeň. Ze dne na den tam zůstalo bez vody až 6 miliónů lidí. Paradoxně za to můžou silné deště a následné povodně a sesuvy půdy, které znečistily hlavní zdroj vody. Kritická situace je především v Santiagu de Chile.

Povodně
Aktualizováno 23.2. 2017 14:38
Pohotovost

Povodně v ČR: Silnice u Boleslavi pod vodou, na Labi staví zábrany

Nebezpečí povodní v Česku stále trvá. Během noci se zvedaly hladiny řek převážně na severu a východě Čech, 3. povodňového stupně dosáhlo Labe na Trutnovsku. V Děčíně už hasiči staví protipovodňové zábrany, některé silnice ve středních Čechách jsou uzavřeny.

Povodně
Aktualizováno 23.2. 2017 08:41
řeky se vylévají

Hladiny řek nebezpečně stoupají, k tomu se přidal vydatný déšť

Extrémní stupeň ohrožení, povodňovou pohotovost, bdělost a varování před silným větrem a vydatným deštěm - to všechno jako výstrahu obyvatelům i úřadům zveřejnil ve středu Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ). Výstraha platí od poledne pro celou zemi a to do odvolání. Ve středu večer se do Česka vrátily srážky, které zejména na horách byly trvalejší a vydatnější.

Povodně na Zlínsku - 2
Aktualizováno 22.2. 2017 11:42
Obleva a déšť

Povodňová pohotovost: Hladiny řek dál stoupají, hrozí záplavy!

Déšť a tající sníh dál zvedají hladiny řek. Ve středu dopoledne vystoupala Svratka v Dalečíně na 3. povodňový stupeň, stanice Veverská Bítýška hlásí povodňovou pohotovost. Meteorologové pro některé kraje vyhlásili extrémní stupeň nebezpečí povodní.

Povodně v Olomouci - 1
Aktualizováno 22.2. 2017 07:00
výstraha ČHMÚ

Povodně v ČR: Voda zaplavila ulice i autosalon v Olomouci!

Meteorologové varují před vydatnými srážkami a oblevou, které mohou způsobit záplavy. Březná už se dostala na 3. stupeň povodňové aktivity, autosalon v Olomouci zatopila voda. Na několika místech platí extrémní stupeň nebezpečí povodní.

Blesková povodeň na Slovensku - 4
Aktualizováno 20.2. 2017 20:51
riziková místa

Kde hrozí povodně? Zjistěte, jestli je váš dům ohrožený! MAPA

Meteorologové varují pro příští dny před stoupajícími hladinami řek a potoků. Teploty rostou, na horách se počítá s vydatnějšími dešti a navíc odtává sníh. Patří i váš dům mezi ty ohrožené? Zkontrolujte si to na povodňovém plánu a mapě.