Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jih Francie zasáhly silné přívalové deště, vyplavily kempy
aktualizováno 10.08.
Rozsáhlé evakuace

Lijáky, záplavy, vichřice. Evropu drtí extrémní počasí! VIDEO

Prudké změny počasí netrápí jen Česko, ale i velké části západní Evropy. Vážná situace je mimo jiné na jihu Francie, kde po průtržích mračen přišly bleskové povodně. Německo pro změnu hlásí velmi silný vítr.

Sucho
04.08.
dotace

Česko bojuje se suchem. Úřad dá 100 milionů za nápady

Nové problémy si žádají nová řešení. Aby dokázala Česká republika lépe čelit suchu, povodním, smogu a dalším, potřebuje inovativní projekty, které využívají netradiční nebo v Česku nepoužívané technologie s přínosem pro životní prostředí.

Pátrání po nezvěstném v kaňonu Zoicu
aktualizováno 02.08.
pátrání pokračuje

Záplavy překvapily turisty na Korsice, pět jich zemřelo!

Bleskové povodně na Korsice si ve čtvrtek vyžádaly čtyři lidské životy. V zaplaveném kaňonu zemřeli čtyři francouzští turisté včetně jednoho dítěte. Další z turistů byl nezvěstný, pátrání muselo být přes noc odvoláno, potápěči se do vody vrátili brzy ráno. Jeho tělo objevili o chvíli později.

Prásk.tv píše:

Lidé nechali pejsky napospas - 2
čtěte o tématu povodně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Bleskové záplavy na předměstí Athén
26.07.
Zdevastovaná destinace

Oheň střídají záplavy! Apokalypsa u řeckých Athén pokračuje

Po rozsáhlých požárech řeší lidé na předměstí Athén další problém - bleskové povodně. Přestože zatím nejsou hlášené žádné oběti, způsobily záplavy už ohromné škody na majetku.

Extrémní počasí
24.07.
Extrémní počasí

Vlna veder může být smrtící! Pozor si dejte i na cestách po Evropě

Extrémní sucha nebo naopak bleskové povodně letos trápí celou Evropu. Proto by si všichni měli dát pozor nejen u nás, ale i na dovolené. Při vysokých teplotách dokonce v některých zemích ani nedoporučují vycházet ven!

Bleskové povodně v Tatrách - 1
aktualizováno 22.07.
Odstraňování škod

Voda brala všechno, co jí stálo v cestě! Takhle teď vypadají Tatry

Oblast Vysokých Tater a jejich podhůří zasáhly přívalové deště, které způsobily lokální záplavy. Voda strhla některé mostky, silnice a chodníky, po kterých chodí turisté. A zanechala za sebou pořádnou spoušť.

Bleskové povodně v Tatrách - 2
aktualizováno 20.07.
Přívalové deště

Kalamita v Tatrách! Voda strhla mosty a chodníky, tudy neprojdete

Situace se v Tatrách po přívalových deštích postupně stabilizuje. Některé chodníky a trasy ale zůstávají uzavřené, hasiči nadále odstraňují následky. Evakuovaní obyvatelé se do svých domovů hned tak nevrátí.

Povodně v Tatrách - 5
19.07.
Horská evakuace

Bleskové povodně v Tatrách. Prchali místní i turisté! VIDEO

Pořádně divokou noc za sebou mají obyvatelé i návštěvníci části Vysokých Tater.Intenzivní lijáky se prohnaly například obcí Stará Lesná, odkud vyhnaly přes 200 lidí.

Počasí - koupání
aktualizováno 19.07.
předpověď počasí

V Česku bude horko jako u moře! Pozor, někde ale dál hrozí povodně

Česko v následujících dnech zasáhne vlna veder, už v pátek by se teploty mohly vyšplhat nad hranici tropických 30 °C. Pro čtyři kraje zároveň ale dál platí výstraha před silnými lijáky, meteorologové varují, že místy může stále ještě napršet i 50 milimetrů srážek.

Následky bouřek
aktualizováno 19.07.
Řádění živlů

Voda zaplavila domy, hladiny řek stouply! ČHMÚ upravil výstrahu

Na Moravě a ve Slezsku stále vydatně prší. Český hydrometeorologický ústav vydal upravenou výstrahu před silným deštěm. Platí pro východní část republiky nejméně do čtvrtka večer. Hladiny některých toků už začaly stoupat.