Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně
včera 05:55
mapa aplikace ČHMÚ

Hrozí u vás povodně? Nová aplikace ukáže aktuální rizika!

Lidé, kteří žijí v povodňových oblastech, určitě ocení novou aplikaci Českého hydrometeorologického ústavu, která zachycuje nasycenost terénu a možné nebezpečí přívalových povodní. Možnost jejich předvídání je totiž velmi silně omezena.

Bývalý starosta Úštěku Bohumír Jasanský
aktualizováno 20.03.
zneužití dotací

Chtěli peníze na škody po deštích a přišel trest! Odsoudili i starostu

Krajský soud v Ústí nad Labem dopoledne udělil pětileté podmíněné tresty za zneužití dotací při opravách po přívalových deštích. Mezi odsouzenými jsou starosta Úštěku na Litoměřicku, projektant a podnikatel, který dotace pro obec zpracovával. Všichni tři podle soudu zneužili státní dotační systém, aby dostali peníze na opravy, i když město poškozeno nebylo.

Povodně v Chorvatsku
20.03.
evakuace obyvatel

Chorvatsko trápí povodně! Platí stav ohrožení, pomáhá armáda

Chorvatská vláda vyhlásila stav ohrožení kvůli povodním. Na pomoc lidem v postižených oblastech povolala armádu, hasiče i horskou službu. Zaplavené jsou stovky domů a mnozí lidé zůstali odříznutí od světa. Hladina řeky Sávy je podle hydrologů na historickém maximu.

Prásk.tv píše:

Lidé nechali pejsky napospas - 2
čtěte o tématu povodně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Sesuvy půdy v Chorvatsku
aktualizováno 15.03.
video Nepříznivé počasí

Chorvatsko pod vodou, v Itálii tornádo. Počasí drancuje Evropu

Zatímco Česká republika po teplém týdnu v poklidu očekává ochlazení a střídmou sněhovou nadílku, jiné evropské státy bojují s mimořádnými rozmary počasí a jeho následky. Chorvatsko trápí sesuvy půdy způsobené záplavami, v Itálii likvidují následky mohutného krupobití a tornáda. Problémy nastaly také za oceánem. Spojené státy americké čelí dalším přívalům sněhu.

Lokální povodeň na Blanensku - 2
aktualizováno 11.03.
varování

V neděli padaly rekordy! Rychlé tání sněhu může způsobit povodně

Máme za sebou zatím nejteplejší den tohoto roku, zvyšující se teploty ale mohou přinést do Česka i problémy. Podle meteorologů začne rychle odtávat sníh, od úterý se pak mohou zvedat hladiny potoků a řek.

2112305
05.03.
Neuvěřitelná záchrana

Jízda o život: Závod s povodní vyhrál řidič o pár metrů! VIDEO

Obrovské štěstí měl řidič v Saudské Arábii, kterému se podařilo na poslední chvíli ujet před rychlou povodní. Video, které zachytilo nebezpečnou situaci, obletělo celý svět.

Extrémní počasí
aktualizováno 01.03.
následky změna klimatu

I v Arktidě je tepleji než v Česku! Extrémy na nás budou mít dopad

Zatímco Česko sužují kruté mrazy, v oblasti Arktidy řeší lidé opačný problém. Teploty jsou nezvykle vysoko a vědci se tak obávají dramatických klimatických změn. Jak se mohou projevit v Česku, vysvětlil expert na tuto problematiku Radim Tolasz.

Povodně v Paříži
aktualizováno 29.01.
Záplavy ve Francii

Seina v Paříži dosáhla téměř šesti metrů! Čekají se další deště

Hladina Seiny stoupla v Paříži na 5,84 metru, téměř čtyři metry nad normální stav. Řeka podle odborníků kulminovala v pondělí ráno, dříve než v úterý ale hladina neklesne. Kvůli záplavám se muselo evakuovat 1500 lidí, 1500 domácností je bez elektřiny.

Povodně v Paříži - 2
aktualizováno 26.01.
POVODNĚ VE FRANCII

Paříž pod vodou! Seina stoupá k šesti metrům. Krysy pustoší město

Hladina řeky Seiny stoupá. Kvůli vydatným dešťům francouzskou metropoli ohrožuje stoletá voda a meteorologové zatím nepředpovídají zlepšení počasí.

Povodně v Paříži
aktualizováno 25.01.
Povodně ve Francii

Paříž dál děsí velká voda! Úřady nařídily evakuaci, Louvre zavírá

Pařížané se začali evakuovat z oblastí ohrožených povodní. Úřady už vyhlásily druhý nejvyšší stupeň pohotovosti. Podle meteorologů může hladina řeky Seiny o víkendu vystoupat až na šest metrů. Vzácné exponáty bude evakuovat Louvre i muzeum Orsay.