Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Starosta žádal o dotace na opravy po povodních, v obci žádné nebyly!
18.10.
Obviněný starosta

Žádali o dotace na opravy po povodních, v obci žádné nebyly!

Bývalý starosta Úštěku na Litoměřicku stanul před soudem. Viní ho z podvodů s dotacemi na opravy silnic a komunikací. Radnice totiž žádala o milionové dotace na opravy majetku, který měly poškodit silné přívalové deště v letech 2008 a 2010. Podle vyšetřovatelů tam ale žádné přívalové deště nebyly.

Povodeň
aktualizováno 22.09.
varování meteorologů

Déšť zvedl na východě hladiny řek! Pršet bude i o víkendu

Vydatný déšť zvýšil na některých místech hladiny řek. Olše ve čtvrtek v podvečer stoupla v Jablunkově a Českém Těšíně na první povodňový stupeň. Ve Věřnovicích pak hladina stoupla v půl třetí ráno. Během dopoledne déšť prozatím ustal a tak meteorologové výstrahu před povodněmi odvolali.

Povodně
aktualizováno 21.09.
Předověď na víkend Počasí

Moravě hrozí povodně, varuje ČHMÚ! Na východě má silně pršet

Východ republiky se už několik dní potýká se silným deštěm. Ten podle meteorologů ČHMÚ bude minimálně do pátku pokračovat. Ve Zlínském a Moravskoslezském kraji dokonce hrozí povodně.

Prásk.tv píše:

Lidé nechali pejsky napospas - 2
čtěte o tématu povodně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Záplavy a továrna v Texasu
aktualizováno 02.09.
texas všechny už evakuovali

Část chemičky opět vzplála! Voda vyřadila chlazení, hrozí i výbuch

Nad chemickou továrnou firmy Arkema se v noci na sobotu objevil mohutný černý kouř a plameny. V areálu jsou uskladněné látky, které jsou bez chlazení nestabilní. Ve čtvrtek továrnou otřáslo několik výbuchů, následně tam vypukl požár. Celou situaci výrazně komplikuje velká voda.

Záchrana králíka při záplavách
01.09.
Bouře a záplavy

Dojemné VIDEO: Lidé riskují život, aby zachránili bezmocná zvířata!

Při záplavách na jihu Spojených států netrpí jen lidé, ale také zvířata. Naštěstí se najdou tací, kteří jsou ochotni riskovat svůj život, aby koně, psa nebo dokonce kapra zachránili. Podívejte se na dojemné video.

Extrémní povodeň v Houstonu
aktualizováno 28.08.
tropická bouře

Na Houston se žene další vlna záplav: Lidé uvízli na střechách

Americký Houston sužují extrémní povodně, které zaplavily město po přechodu tropické bouře Harvey. Tísňové linky byly zaplaveny voláním o pomoc, záchranáři ze střech zachránili přes tisíc lidí. I když Harvey zeslábl z hurikánu na tropickou bouři, předpověď neslibuje v příštích 24 hodinách zlepšení.

Záplavy 2002
16.08.
smutné výročí

Zkáza před 15 lety: Velká voda zaplavila desítky vesnic i Terezín

Povodňová vlna dorazila před patnácti lety i do Terezína. Zaplavila celé město i památník. Obrovské masy vody z Labe a Ohře navíc v Litoměřické kotlině vytvořily 20 kilometrů dlouhé jezero, pod jehož hladinou zmizelo 45 obcí. Ve zbytku Čech začala voda ustupovat a ukázalo se, jaké škody za sebou nechala.

Povodně 2002
15.08.
katastrofická povodeň

Výročí zkázy: Voda před 15 lety ničila vesnice, zasáhla i Spolanu

Povodeň, která se před patnácti lety valila republikou, pustošila města a vesnice na severu Čech i 15. srpna. Smutným symbolem se stala obec Zálezlice, kterou záplavová vlna téměř celou zničila. O pár kilometrů dál pak voda ochromila neratovickou chemičku, ze které unikl jedovatý chlór. Děsivé povodně si ale připomínají i v Zoo, příběh lachtana Gastona , kterého tehdy unášel silný proud sledovali po celém světě.

Povodní zdevastovaná stanice metra
14.08.
přírodní katastrofa

Smutné výročí: Před patnácti lety zaplavila metro tisíciletá povodeň

Den, kdy padlo pražské metro. Tak mnozí vzpomínají na 14. srpen přesně před patnácti lety. Podzemní linky v Praze mnozí považovali za nezaplavitelné, Vltava ale ukázala svou sílu. Ničivé povodně nejsilněji zasáhly právě Prahu a také sever Čech po proudu Labe.

Povodně a sesuvy půdy v Sieře Leone mají stovky obětí
aktualizováno 14.08.
Přírodní katastrofa

Sesuvy půdy a záplavy zabily přes 300 lidí, márnice praská ve švech

Nejméně 312 mrtvých si dnes vyžádaly sesuvy mokré půdy a lokální záplavy vyvolané vydatným deštěm v metropoli Sierry Leone Freetownu a v jeho okolí. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na Červený kříž.