Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka na letišti
14.12.
Zkažené Vánoce

Mladou dívku nepustili do letadla. Kvůli tomuto neznámému pravidlu

Zkažené Vánoce má sedmnáctiletá Maisy z Velké Británie. Když chtěla odletět do jižní Afriky se svými příbuznými, na letišti jí nepovolili vstup na palubu. Neměla u sebe totiž jeden důležitý dokument.

Stavební dělníci - ilustrační foto
09.10.
Nový stavební zákon

Bič na úředníky! Nesouhlas musí dát do 60 dnů, jinak můžete stavět

Stavební řízení by v budoucnu nemělo trvat déle než rok. Průkopníkem by se už příští rok mohla stát tzv. fikce souhlasu závazného stanoviska. To znamená, že úředníci by případný nesouhlas museli žadateli sdělit do 60 dnů.

Matka s dítětem v letadle
05.06.
Dovolená s ratolestmi

Vlastní pas musí mít už miminka! Na co pozor při cestování s dětmi

Pro děti platí při cestování jiná pravidla než pro dospělé. Týká se to především létání, ale také třeba cest s někým jiným, než jsou rodiče dítěte. Přečtěte si, na co si dát při cestování s potomky pozor.

Prásk.tv píše:

Harry, Kate, Meghan
čtěte o tématu souhlas na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Kouření v hospodě
28.05.
Průzkum

Rok od zákazu kouření! Do hospod chodí víc lidí, má to i tyto následky

Zákaz kouření v restauracích platí už téměř rok. Většina Čechů už si na něj podle nejnovějšího průzkumu zvykla a vítá ho. Proti zákazu je necelá třetina lidí. Hospodám vzrostly tržby, chodí do nich více hostů.

Sex
25.05.
Jiná definice znásilnění

Ve Švédsku před sexem souhlas! Zákon už platí i v dalších zemích

Švédsko se zařadilo mezi země, které znásilnění nedefinují tak, že pachatel použil vůči oběti násilí nebo zastrašování, ale tak, že oběť se sexem nedala souhlas. A mlčení podle švédských zákonů souhlas rozhodně neznamená. Nově zákon zavádí i trestné činy "znásilnění z nedbalosti" a "sexuální zneužívání z nedbalosti", hrozí za ně ale až čtyři roky za mřížemi.

Souhlas královny Alžběty se svatbou Harryho a Meghan
aktualizováno 13.05.
ručně psaný dokument

Zveřejnili souhlas královny se svatbou! Co znamenají symboly?

Královská rodina zveřejnila ručně psaný dopis, ve kterém královna Alžběta oficiálně vyjádřila souhlas se sňatkem prince Harryho a Meghan Markle. Britská panovnice musí odsouhlasit manželstvím všem členům královské rodiny, kteří jsou v nástupnictví na trůn v první šestici. Komu ho neudělí, nesmí se oženit či vdát, jinak bude zbaven privilegií.

Dítě - pleny
10.05.
Výměna plenek

Expertka šokovala rodiče: "Smím tě přebalit?" měli by se ptát dětí

Poprask mezi rodiči vyvolala slova expertky na sexualitu, která se specializuje na téma oboustranného souhlasu. Tvrdí, že by se měli příbuzní dítěte zeptat, zda ho smí přebalit. Přestože si prý uvědomuje, že miminko neodpoví, je ale podle ní důležité otázku položit.

Facebook
aktualizováno 21.03.
anketa sociální sítě

Facebook bez souhlasu rodičů od 15 let! Vláda schválila nový zákon

Děti do patnácti let si budou moci založit účet na sociální síti pouze se souhlasem rodičů, shodli se ve středu členové vlády a do sněmovny poslali návrh zákona o ochraně osobních údajů. Někteří politici považují regulaci za zbytečnou.

Princ Harry a Meghan Markle
aktualizováno 15.03.
Svatba prince Harryho

Královna dala oficiální souhlas se svatbou! Prozradila, co neměla

Britská královna Alžběta II. dala oficiální souhlas se svatbou prince Harryho a americké herečky Meghan Markle. Podle některých médií ale nechtěně ukázala, co si o vnukově snoubence myslí. Vyplynulo to po srovnání se souhlasem svazku prince Williama a Kate Middleton.

Donald Trump během proslovu v Kongresu
02.12.
legislativní vítězství

Trump může slavit, jeho daňová reforma těsně prošla Senátem

Americký Senát dnes poměrem 51 ku 49 hlasům schválil daňovou reformu, kterou prosazuje republikánský prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v daňových předpisech od 80. let. Pro návrh přitom nehlasoval žádný ze senátorů za Demokratickou stranu, proti hlasoval také jeden republikán.