Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pistole
12.08.
zbrojní průkaz

Češi se ozbrojují jako nikdy dřív! Mají velký strach z budoucnosti

Počet držitelů zbrojních průkazů v Česku raketově roste. Jen za první pololetí letošního roku jich přibylo o 1400 víc, než za celý loňský rok. Lidé se podle zkušebních komisařů obávají bezpečnostní situace v Evropě a také toho, že bude získání průkazu v budoucnu složitější. Už před týdnem začala u zkoušek platit nová pravidla.

Puška
09.08.
ohrožení země?

ČR podala žalobu na směrnici o zbraních! Má strach o bezpečnost

Česko ve středu podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na evropskou směrnici o zbraních. Požaduje její zneplatnění a s žalobou podala také návrh na odklad účinnosti směrnice, kterou by měly členské státy EU zavést do svých právních řádů nejpozději do poloviny září 2018.

Rekonstrukce bitvy
aktualizováno 27.05.
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Prásk.tv píše:

Google
čtěte o tématu směrnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Call centrum
06.02.
Nové nařízení

Bylo načase! Konec otravných nabídek po telefonu se blíží!

Dobrý den, nechcete úžasné ponožky s bambusovým vláknem? Levně! Asi každý někdy zažil nevyžádaný hovor, kdy na druhém konci linky byl zaměstnanec call centra nabízející nějaké zboží nebo službu.

Češi zbrojí - ilustrační foto
aktualizováno 11.05.
evropská směrnice

Nezaměstnanost a bezpečnostní riziko, to způsobí kontrola zbraní

Vláda dnes odmítla návrh evropské směrnice týkající se kontroly nabývání a držení střelných zbraní. Návrh by vedl v Česku ke ztrátě tisíců pracovních míst, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) doplnil, že jde o zásadní zpřísnění legálního držení zbraní. "Nejen vzhledem k bezpečnostní situaci s ním nelze souhlasit," konstatoval.

Vzduchovka
aktualizováno 02.12.
kontroverzní směrnice

Boj proti teroru podle EU: Zbrojní průkaz má být i na vzduchovku!

Hrozí milionům Evropanů - Čechy nevyjímaje - že je Brusel připraví o legálně držené zbraně? Že bude potřeba zbrojní průkaz i na vzduchovku nebo dokonce dětskou plastovou pistoli? Že lidé přijdou o možnost obrany? Podle kritiků nové směrnice EU ano. Proto bijí na poplach. A čeští poslanci i vláda podle všeho také.