Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dítě a hračky
aktualizováno 09.05.
Nařízení vlády

V hračkách bude méně chemikálií. Způsobovaly cukrovku i rakovinu

Hračky pro nejmenší děti by měly být bezpečnější. Nově bude doplněn limit chemické látky fenol, která dosud není v legislativě obsažena. Sníží se také limitní hodnota bisfenolu A (BPA) a olova. Nařízení schválila vláda.

Povinné ručení
aktualizováno 26.01.
nařízení EU

Od července se mění pravidla pro řidičáky! Týká se to i toho vašeho?

V Česku se od července změní pravidla pro některé kategorie řidičských průkazů. Ministerstvo dopravy tak reaguje na výtky Evropské komise a Soudního dvora EU.

Senát a veřejné slyšení k amnestii
aktualizováno 06.12.
Nařízení EU

Sto tisíc Čechů je proti nařízení EU o držení zbraní. Řeší to Senát

Jedenáctou schůzí pokračuje zasedání Senátu. Ten dnes projedná mimo jiné petici proti regulaci zbraní. Směrnici, která chce zpřísnit pravidla pro držení střelných zbraní, přijala Evropská unie letos na jaře. Dotknout by se v Česku mohla až 300 tisíc lidí.

Prásk.tv píše:

Google
čtěte o tématu směrnice na Prásk.tv
Lékárna
aktualizováno 18.09.
velké změny

Na lécích mají kvůli padělkům přibýt kolky. Mohou proto podražit

Léky v Česku budou pravděpodobně dražší. Evropská unie chce lépe hlídat obchod s padělanými léčivy a tak budou muset být léky kolkovány - podobně jako například alkohol. Lékárnám tím ale vzniknou další výdaje, v řádech až statisíců korun. Promítnout by se to mohlo i v konečné ceně léků.

Pistole
12.08.
zbrojní průkaz

Češi se ozbrojují jako nikdy dřív! Mají velký strach z budoucnosti

Počet držitelů zbrojních průkazů v Česku raketově roste. Jen za první pololetí letošního roku jich přibylo o 1400 víc, než za celý loňský rok. Lidé se podle zkušebních komisařů obávají bezpečnostní situace v Evropě a také toho, že bude získání průkazu v budoucnu složitější. Už před týdnem začala u zkoušek platit nová pravidla.

Puška
09.08.
ohrožení země?

ČR podala žalobu na směrnici o zbraních! Má strach o bezpečnost

Česko ve středu podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na evropskou směrnici o zbraních. Požaduje její zneplatnění a s žalobou podala také návrh na odklad účinnosti směrnice, kterou by měly členské státy EU zavést do svých právních řádů nejpozději do poloviny září 2018.

Rekonstrukce bitvy
aktualizováno 27.05.
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Call centrum
06.02.
Nové nařízení

Bylo načase! Konec otravných nabídek po telefonu se blíží!

Dobrý den, nechcete úžasné ponožky s bambusovým vláknem? Levně! Asi každý někdy zažil nevyžádaný hovor, kdy na druhém konci linky byl zaměstnanec call centra nabízející nějaké zboží nebo službu.

Češi zbrojí - ilustrační foto
aktualizováno 11.05.
evropská směrnice

Nezaměstnanost a bezpečnostní riziko, to způsobí kontrola zbraní

Vláda dnes odmítla návrh evropské směrnice týkající se kontroly nabývání a držení střelných zbraní. Návrh by vedl v Česku ke ztrátě tisíců pracovních míst, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) doplnil, že jde o zásadní zpřísnění legálního držení zbraní. "Nejen vzhledem k bezpečnostní situaci s ním nelze souhlasit," konstatoval.

Vzduchovka
aktualizováno 02.12.
kontroverzní směrnice

Boj proti teroru podle EU: Zbrojní průkaz má být i na vzduchovku!

Hrozí milionům Evropanů - Čechy nevyjímaje - že je Brusel připraví o legálně držené zbraně? Že bude potřeba zbrojní průkaz i na vzduchovku nebo dokonce dětskou plastovou pistoli? Že lidé přijdou o možnost obrany? Podle kritiků nové směrnice EU ano. Proto bijí na poplach. A čeští poslanci i vláda podle všeho také.