Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékárna
aktualizováno 18.09.
velké změny

Na lécích mají kvůli padělkům přibýt kolky. Mohou proto podražit

Léky v Česku budou pravděpodobně dražší. Evropská unie chce lépe hlídat obchod s padělanými léčivy a tak budou muset být léky kolkovány - podobně jako například alkohol. Lékárnám tím ale vzniknou další výdaje, v řádech až statisíců korun. Promítnout by se to mohlo i v konečné ceně léků.

Pistole
12.08.
zbrojní průkaz

Češi se ozbrojují jako nikdy dřív! Mají velký strach z budoucnosti

Počet držitelů zbrojních průkazů v Česku raketově roste. Jen za první pololetí letošního roku jich přibylo o 1400 víc, než za celý loňský rok. Lidé se podle zkušebních komisařů obávají bezpečnostní situace v Evropě a také toho, že bude získání průkazu v budoucnu složitější. Už před týdnem začala u zkoušek platit nová pravidla.

Puška
09.08.
ohrožení země?

ČR podala žalobu na směrnici o zbraních! Má strach o bezpečnost

Česko ve středu podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na evropskou směrnici o zbraních. Požaduje její zneplatnění a s žalobou podala také návrh na odklad účinnosti směrnice, kterou by měly členské státy EU zavést do svých právních řádů nejpozději do poloviny září 2018.

Prásk.tv píše:

Google
čtěte o tématu směrnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Rekonstrukce bitvy
aktualizováno 27.05.
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Call centrum
06.02.
Nové nařízení

Bylo načase! Konec otravných nabídek po telefonu se blíží!

Dobrý den, nechcete úžasné ponožky s bambusovým vláknem? Levně! Asi každý někdy zažil nevyžádaný hovor, kdy na druhém konci linky byl zaměstnanec call centra nabízející nějaké zboží nebo službu.

Češi zbrojí - ilustrační foto
aktualizováno 11.05.
evropská směrnice

Nezaměstnanost a bezpečnostní riziko, to způsobí kontrola zbraní

Vláda dnes odmítla návrh evropské směrnice týkající se kontroly nabývání a držení střelných zbraní. Návrh by vedl v Česku ke ztrátě tisíců pracovních míst, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) doplnil, že jde o zásadní zpřísnění legálního držení zbraní. "Nejen vzhledem k bezpečnostní situaci s ním nelze souhlasit," konstatoval.

Vzduchovka
aktualizováno 02.12.
kontroverzní směrnice

Boj proti teroru podle EU: Zbrojní průkaz má být i na vzduchovku!

Hrozí milionům Evropanů - Čechy nevyjímaje - že je Brusel připraví o legálně držené zbraně? Že bude potřeba zbrojní průkaz i na vzduchovku nebo dokonce dětskou plastovou pistoli? Že lidé přijdou o možnost obrany? Podle kritiků nové směrnice EU ano. Proto bijí na poplach. A čeští poslanci i vláda podle všeho také.