Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie vyšetřuje dopravní nehodu - ilustrační
aktualizováno 22.10.
Tragické nehody

O víkendu zemřeli na silnicích čtyři lidé! Motorkář zmátl policii

Po dopolední nehodě u Železné Rudy zemřel muž, který doplatil na kluzkou silnici, podle záchranářů tam byly teploty kolem nuly. A o víkendu došlo i k dalším tragickým nehodám.

Nádrž na dešťovou vodu
aktualizováno 07.08.
Dotace na dešťovou vodu

Startuje další kolo Dešťovky! Jak žádat a kolik dostanete? NÁVOD

Ministerstvo životního prostředí představilo druhé kolo dotačního programu Dešťovka. Dotace půjdou znovu na projekty využívající odpadní a dešťovou vodu v domácnosti a na zahradě. Půjde na ně 240 milionů korun, více než dvojnásobek prvního dotačního kola.

Němečtí hasiči staví zábrany před povodněmi
aktualizováno 26.07.
intenzivní srážky

Kritický stav v Německu: Hasiči evakuují lidi před povodněmi!

V německém městě Goslar byl vzhledem k neustálému dešti vyhlášen poplach před bleskovými povodněmi. Hasiči evakuovali pečovatelské domy a hotel v centru města. Povodně sužují celé Dolní Sasko, provoz na železnici byl přerušen, uvádí portál Bild.

Obchodní sdělení

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO NÁROČNÉ

Vánoce se blíží a vy ještě nemáte dárek? Darujte wellnes pobyt. Ale vybírejte pečlivě.

Počasí - teplo/ zima
aktualizováno 08.07.
měsíční předpověď

POČASÍ: V neděli tropy a až 33 °C. Pak uleví vyschlé zemi déšť

Po teplejším období posledních dnů očekávají meteorologové pro zbytek července a začátek srpna teploty pohybující se kolem dlouhodobého průměru. Příští týden bude přes den kolem 25 stupňů Celsia, počasí ale poznamená déšť. Vyplývá to z výhledu počasí pro následující čtyři týdny, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sucho
aktualizováno 08.07.
nedostatek srážek

Česko sužuje intenzivní sucho, platí výstraha před požáry

Českou republiku dál sužuje sucho a nejhůře je na tom zejména Morava, kde platí do odvolání výstraha před požáry. Celá řada řek v celé republice je hluboko pod normálním stavem, některé hlásí velmi nízké průtoky, jiné sucho. Navíc podle meteorologů v nejbližších dnech výrazné zlepšení nejspíš nepřijde.

Nehoda Bakov nad Jizerou - 2
aktualizováno 04.07.
Perný den záchranářů

Drsné úterní nehody: Traktor přejel dítě! Další dvě srazil osobák

Hned několikrát musel v úterý vzlétnout k nehodám záchranářský vrtulník. Brzy ráno bouralo u Bakova nad Jizerou několik aut, zranili se tři lidé. Na Benešovsku přejel traktor dítě, další dvě děti na kole srazilo auto v Klatovech, na Šumavě zase cyklistka do traktoru narazila. Smrtí motorkáře pak skončila nehoda na Rakovnicku.

Počasí - oteplení
aktualizováno 17.06.
měsíční předpověď

Konec června bude teplejší než obvykle. Pršet by mělo více

Konec června bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplejší než je obvyklé, začátek července by měl být podle měsíčního výhledů teplotně průměrný. S vysokými teplotami přijde také větší množství srážek, více pršet by mělo hlavně začátkem července.

Oteplení - 1
aktualizováno 27.05.
počasí

V úterý bude až 33 °C! Teplý bude celý červen. PŘEDPOVĚĎ

Teplé počasí bude v Česku panovat i v příštím týdnu, kdy bude průměr nejvyšších denních teplot činit zhruba 25 stupňů Celsia. V dalších týdnech se začne ochlazovat, ale jen lehce, průměr denních teplot se udrží nad 22 stupni Celsia. Celkově bude období následujících čtyř týdnů teplotně mírně nadprůměrné a pršet bude méně, než je pro toto období obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí - léto - 2
aktualizováno 15.05.
Týdenní předpověď

POČASÍ: Sluníčka si užijeme celý týden, oteplí se až na 27 stupňů!

Slunečné a teplé počasí vydrží až do víkendu. Ve čtvrtek a v pátek se dokonce ještě oteplí, v Čechách může být až 27 stupňů. V sobotu se mírně ochladí a začne pršet.

Slunce
13.05.
Předpověď počasí

POČASÍ: Meteorologové prozradili, jaký bude zbytek května

Počasí ve zbytku května má být v Česku teplejší, než je nyní. V noci bude kolem osmi stupňů a přes den budou nejvyšší teploty většinou kolem 20 stupňů Celsia.