Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ivanovice na Hané - obec s nejsušším klimatem dle statistik v ČR
aktualizováno 26.08.
nedostatek srážek

Extrémní sucho devastuje Česko! A hned neskončí, varuje expert

Nedostatek srážek dál trápí většinu České republiky a třetí srpnový týden, který byl nejsušším týdnem prázdnin, situaci ještě o něco zhoršil. Nejhorší stav je i nadále v severní polovině Čech, některé toky vykazují historicky nejnižší průtoky. Situaci navíc nevyřeší přechod jednoho nebo dvou frontálních systémů, které mají v nejbližších dnech přinést déšť na celé naše území.

Bouřky
aktualizováno 23.08.
ochlazení

Bouřky místo tropů! Část Česka zasypaly kroupy, padaly i stromy

Českou republikou se prohnalo pásmo bouřek. První přišly z jihozápadu a postupně se posouvaly na severovýchod. Na některých místech došlo k silným srážkám doprovázeným kroupami. Kvůli bouřkám také klesly teploty.

Nehoda motorkářů u Hluboké
aktualizováno 12.08.
Smutný rekord

Na silnicích v sobotu zemřelo 6 lidí! Stala se nejtragičtějším dnem

V sobotu zemřelo na českých silnicích šest lidí. Stala se tak letos zatím nejtragičtějším dnem. Čtyř oběti jsou motorkáři, zemřel také chodec a řidič osobního auta.

Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Bouřky
aktualizováno 09.08.
předpověď na víkend

Máme za sebou nejteplejší den! Vedra ukončí silné bouřky

Čtvrtek byl zřejmě v průměru nejteplejším dnem. Rekordy padly na šestině meteorologických stanic. Nejvíce bylo v Hradci Králové a Tuhani - 37,1 stupně. Přesto meteorologové varují před silnými bouřkami, a to až do zítřejšího večera. O víkendu se ochladí, a to o více než deset stupňů.

Sucho - 2
aktualizováno 28.07.
měsíční předpověď

V srpnu budou pokračovat tropy a sucho! Teploty až 35 °C

Období od 30. července do 26 srpna bude podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu teplotně nadprůměrné. Pršet by mělo méně, než je tomto období obvyklé, uvedl na svém webu ČHMÚ v měsíční předpovědi.

Bleskové povodně v Tatrách - 2
aktualizováno 20.07.
Přívalové deště

Kalamita v Tatrách! Voda strhla mosty a chodníky, tudy neprojdete

Situace se v Tatrách po přívalových deštích postupně stabilizuje. Některé chodníky a trasy ale zůstávají uzavřené, hasiči nadále odstraňují následky. Evakuovaní obyvatelé se do svých domovů hned tak nevrátí.

Sucho
13.07.
úhrn srážek

Skutečně Česko trápí sucho? Unikátní mapy ukazují, jak to je

Sucho i dál trápí velkou část České republiky, což potvrzují i měření z mnoha hydrologických stanic Českého hydrometeorologického ústavu. Ten nyní zveřejnil orientační vyhodnocení srážkového úhrnu za poslední roky, podle kterého se dá říct, že na některých místech skutečně spadlo výrazně méně srážek, k suchu navíc přispívají výrazně nadprůměrné, mnohdy až extrémní teploty vzduchu.

Zalévání suché zahrady - ilustrační foto
30.05.
nedostatek srážek

Sucho trápí celou republiku! Zákaz zalévání nařizuje stále více obcí

Kvůli suchu jsou stále další obce nuceny vyhlašovat zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů pitnou vodou. Problémy hlásí hlavně menší obce napříč celou republikou. Průtok v mnoha řekách je na minimu či na úrovni sucha.

Oteplení - 1
19.05.
Měsíční předpověď

Meteorologové slibují oteplení! Řekli, jak bude začátkem června

Po mírném ochlazení v tomto týdnu čeká Česko opět oteplení. Následující čtyři týdny mají být teplotně nadprůměrné. Srážek má naopak ubývat.

Bouřky
aktualizováno 10.05.
víkendová předpověď

Do Česka se ženou další bouřky! Očekává se i přívalový déšť

Čtvrteční večer by měl podle meteorologů přinést dlouho očekávané srážky na většině našeho území. I tak nás ale čeká po většinu dne polojasná obloha. Vysoké teploty v pátek poklesnou k 20 °C, o víkendu se ale opět vyšplhají až k 27 °C. Večer by měly přijít bouřky.