Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oteplení - 1
08.03.
Prudké oteplení

Mrazy končí, je tu jaro! Teploty stoupnou o desítky stupňů

Zdá se, že do Česka přišlo jaro. Mrznout bude v následujících dnech jen v noci - a to ještě ojediněle. Postupně se bude oteplovat, o víkendu teploty vystoupají až na neuvěřitelných 18 stupňů.

Silničáři - ilustrační
aktualizováno 15.02.
předpověď počasí

Čeká nás skutečná zima? Podle meteorologů přijde změna

U našich sousedů napadlo několik metrů, Česká republika ale na čerstvou sněhovou nadílku stále čeká a předpověď je pro milovníky zimy stále dost nepřesvědčivá. Podle meteorologů by ale mohla změna přijít už v příštím týdnu a my bychom se tak mohli dočkat sněhu i v nížinách.

Sníh v Chorvatsku
14.02.
Ráj pod sněhem

Chorvatsko zasypal sníh! Zavál auta, lidé se nemohli dostat domů

Chorvatsko čelí přívalům sněhu. Dovolenkový ráj Čechů zasáhly v minulých dnech mrazy a silné sněžení. Teplota klesla na minus deset stupňů a ve vyšších polohách napadly desítky centimetrů nového sněhu.

Obchodní sdělení

SNADNÝ ÚKLID = DVAKRÁT MÉNĚ PRÁCE DVAKRÁT RYCHLEJI

Mít čistou a zdravou domácnost nezabere díky správným pomocníkům mnoho času.

Mráz a zima_3
aktualizováno 13.01.
Výhled ČHMÚ

Měsíční předpověď: Přijde sníh i mráz! Kdy se konečně ochladí?

Výrazné ochlazení do Česka v příštích čtyřech týdnech nepřijde. Mrznout přes den by mělo jen na přelomu ledna a února, kdy bude i nejméně srážek. Pršet nebo sněžit má nejvíc hned v příštím týdnu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policie vyšetřuje dopravní nehodu - ilustrační
aktualizováno 22.10.
Tragické nehody

O víkendu zemřeli na silnicích čtyři lidé! Motorkář zmátl policii

Po dopolední nehodě u Železné Rudy zemřel muž, který doplatil na kluzkou silnici, podle záchranářů tam byly teploty kolem nuly. A o víkendu došlo i k dalším tragickým nehodám.

Nádrž na dešťovou vodu
aktualizováno 07.08.
Dotace na dešťovou vodu

Startuje další kolo Dešťovky! Jak žádat a kolik dostanete? NÁVOD

Ministerstvo životního prostředí představilo druhé kolo dotačního programu Dešťovka. Dotace půjdou znovu na projekty využívající odpadní a dešťovou vodu v domácnosti a na zahradě. Půjde na ně 240 milionů korun, více než dvojnásobek prvního dotačního kola.

Němečtí hasiči staví zábrany před povodněmi
aktualizováno 26.07.
intenzivní srážky

Kritický stav v Německu: Hasiči evakuují lidi před povodněmi!

V německém městě Goslar byl vzhledem k neustálému dešti vyhlášen poplach před bleskovými povodněmi. Hasiči evakuovali pečovatelské domy a hotel v centru města. Povodně sužují celé Dolní Sasko, provoz na železnici byl přerušen, uvádí portál Bild.

Počasí - teplo/ zima
aktualizováno 08.07.
měsíční předpověď

POČASÍ: V neděli tropy a až 33 °C. Pak uleví vyschlé zemi déšť

Po teplejším období posledních dnů očekávají meteorologové pro zbytek července a začátek srpna teploty pohybující se kolem dlouhodobého průměru. Příští týden bude přes den kolem 25 stupňů Celsia, počasí ale poznamená déšť. Vyplývá to z výhledu počasí pro následující čtyři týdny, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sucho
aktualizováno 08.07.
nedostatek srážek

Česko sužuje intenzivní sucho, platí výstraha před požáry

Českou republiku dál sužuje sucho a nejhůře je na tom zejména Morava, kde platí do odvolání výstraha před požáry. Celá řada řek v celé republice je hluboko pod normálním stavem, některé hlásí velmi nízké průtoky, jiné sucho. Navíc podle meteorologů v nejbližších dnech výrazné zlepšení nejspíš nepřijde.

Nehoda Bakov nad Jizerou - 2
aktualizováno 04.07.
Perný den záchranářů

Drsné úterní nehody: Traktor přejel dítě! Další dvě srazil osobák

Hned několikrát musel v úterý vzlétnout k nehodám záchranářský vrtulník. Brzy ráno bouralo u Bakova nad Jizerou několik aut, zranili se tři lidé. Na Benešovsku přejel traktor dítě, další dvě děti na kole srazilo auto v Klatovech, na Šumavě zase cyklistka do traktoru narazila. Smrtí motorkáře pak skončila nehoda na Rakovnicku.