Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zalévání suché zahrady - ilustrační foto
30.05.
nedostatek srážek

Sucho trápí celou republiku! Zákaz zalévání nařizuje stále více obcí

Kvůli suchu jsou stále další obce nuceny vyhlašovat zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů pitnou vodou. Problémy hlásí hlavně menší obce napříč celou republikou. Průtok v mnoha řekách je na minimu či na úrovni sucha.

Oteplení - 1
19.05.
Měsíční předpověď

Meteorologové slibují oteplení! Řekli, jak bude začátkem června

Po mírném ochlazení v tomto týdnu čeká Česko opět oteplení. Následující čtyři týdny mají být teplotně nadprůměrné. Srážek má naopak ubývat.

Bouřky
aktualizováno 10.05.
víkendová předpověď

Do Česka se ženou další bouřky! Očekává se i přívalový déšť

Čtvrteční večer by měl podle meteorologů přinést dlouho očekávané srážky na většině našeho území. I tak nás ale čeká po většinu dne polojasná obloha. Vysoké teploty v pátek poklesnou k 20 °C, o víkendu se ale opět vyšplhají až k 27 °C. Večer by měly přijít bouřky.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Sucho
aktualizováno 02.05.
nedostatek srážek

Česko trápí extrémní sucho! Na Moravě vysychají řeky i přehrady

Sucho na severu Moravy způsobilo výrazný úbytek vody v řekách. Podle Povodí Odry jsou průtoky řek na historických minimech a klesají i hladiny v přehradách.

Déšť
16.04.
Týdenní předpověď

Do Česka dorazil déšť a ochlazení! Kdy se vrátí hezké počasí?

Po prosluněném víkendu přišlo deštivé ráno. Srážky potrápí většinu republiky i v úterý, v polovině týdne by se mělo vyjasnit. Teploty znovu přesáhnou dvacítku, budou šplhat až k 25 stupňům.

Počasí - teplo/ zima
aktualizováno 07.04.
Měsíční předpověď

Čeká nás extrémně teplý týden! Sluníčka si ale neužijeme dlouho

Nadcházející dva týdny budou nezvykle teplé. V příštím týdnu se má ještě více oteplit, v polovině dubna pak přijde mírné ochlazení. K 15 až 17 stupňům teploty znovu vystoupají na začátku května. Srážek bude spíše méně.

Oteplení - 1
08.03.
Prudké oteplení

Mrazy končí, je tu jaro! Teploty stoupnou o desítky stupňů

Zdá se, že do Česka přišlo jaro. Mrznout bude v následujících dnech jen v noci - a to ještě ojediněle. Postupně se bude oteplovat, o víkendu teploty vystoupají až na neuvěřitelných 18 stupňů.

Silničáři - ilustrační
aktualizováno 15.02.
předpověď počasí

Čeká nás skutečná zima? Podle meteorologů přijde změna

U našich sousedů napadlo několik metrů, Česká republika ale na čerstvou sněhovou nadílku stále čeká a předpověď je pro milovníky zimy stále dost nepřesvědčivá. Podle meteorologů by ale mohla změna přijít už v příštím týdnu a my bychom se tak mohli dočkat sněhu i v nížinách.

Sníh v Chorvatsku
14.02.
Ráj pod sněhem

Chorvatsko zasypal sníh! Zavál auta, lidé se nemohli dostat domů

Chorvatsko čelí přívalům sněhu. Dovolenkový ráj Čechů zasáhly v minulých dnech mrazy a silné sněžení. Teplota klesla na minus deset stupňů a ve vyšších polohách napadly desítky centimetrů nového sněhu.

Mráz a zima_3
aktualizováno 13.01.
Výhled ČHMÚ

Měsíční předpověď: Přijde sníh i mráz! Kdy se konečně ochladí?

Výrazné ochlazení do Česka v příštích čtyřech týdnech nepřijde. Mrznout přes den by mělo jen na přelomu ledna a února, kdy bude i nejméně srážek. Pršet nebo sněžit má nejvíc hned v příštím týdnu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).