Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

falešný poplach

Napětí po útoku: Opuštěné auto vyvolalo v Londýně paniku

Policie ve čtvrtek večer krátce uzavřela londýnský Westminsterský most kvůli údajně opuštěnému vozidlu. Podle agentury Reuters byl ale most brzy pro pěší opět zpřístupněn. Na mostě už v březnu zradikalizovaný útočník najel automobilem do lidí, z nichž čtyři smrtelně zranil.

Evakuace obchodního centra

Další poplach v Manchesteru! "Je tu bomba!" vyděsil muž nakupující

Obchodní centrum Arndale v Manchesteru evakuovali. Podle svědků byla slyšet hlasitá rána, po níž desítky lidí utekly ven. Paniku zřejmě způsobil muž, který křičel, že je v nákupním centru bomba. Policisté ho zadrželi.

Voják před Louvrem - ilustrační
Aktualizováno 7.5. 2017 15:16
podezřelá taška

Volební napětí: Prostranství před Louvrem evakuovala policie

Francouzská policie dnes krátce evakuovala tiskové středisko a část prostranství před muzeem Louvre v Paříži, kde plánuje večer slavit případné vítězství ve volbách centristický kandidát Emmanuel Macron. Policie a lidé z Macronova štábu médiím vysvětlili, že šlo o preventivní opatření kvůli nálezu podezřelého zavazadla. Přístup veřejnosti do muzea omezen nebyl.

Prásk.tv píše:

Elon Musk - 1
čtěte o tématu evakuace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Nález letecké pumy v Plzni
Aktualizováno 6.5. 2017 21:54
evakuace okolí

Oslavy svobody v Plzni narušil nález letecké pumy z války

Sobotní odpoledne v Plzni narušil nález letecké pumy z období druhé světové války. K nálezu u kolejiště poblíž ulice Jateční vyrazili policisté, hasiči a pyrotechnik. Kvůli nálezu byl přerušen provoz na trati v úseku Plzeň - Třemošná u Plzně. Krátce před půl sedmou se podařilo leteckou pumu zneškodnit.

Zneškodňování bomby v Mnichově
Aktualizováno 6.5. 2017 16:49
masivní evakuace

Evakuace 50 tisíc lidí kvůli pěti bombám! Uzavřou část města

Přibližně desetina lidí žijících v Hannoveru, což je zhruba 50 tisíc lidí, se bude muset v neděli evakuovat kvůli zneškodnění bomb z druhé světové války. Podle portálu The Local jde o druhou největší operaci v poválečné historii Německa.

Seismograf zaznamenává zemětřesení
Aktualizováno 25.4. 2017 11:28
Kruh ohně

Silné zemětřesení zasáhlo Chile, lidé utíkali před tsunami do kopců

Západní pobřeží Chile zasáhlo v pondělí velmi silné zemětřesení, které dosáhlo síly 6,9 stupňů Richterovy škály. V hlavním městě se budovy otřásaly dlouhé desítky sekund. Oblast kousek do Santiaga postihla také celá řada následných otřesů, z nichž některé přesáhly sílu 5 stupňů. Lidé v obavách před ničivou tsunami prchali do kopců.

Požár bytu ve Šternberku
Aktualizováno 25.4. 2017 13:50
rozsáhlá evakuace

Požár v panelovém domě na Olomoucku vyhnal na ulici 100 lidí

Kvůli požáru v panelovém domě ve Šternberku museli olomoučtí hasiči v pondělí večer evakuovat 100 lidí. Už v době příjezdu prvních jednotek na místo šlehaly z bytu v horním patře plameny. Ty se naštěstí podařilo dostat pod kontrolu před tím, než se oheň rozšířil do dalších bytů.

Požár bytu v Ostravě a evakuace - 5
Aktualizováno 21.4. 2017 13:40
galerie milionová škoda

Požár domu v Ostravě: 18 lidí skončilo v péči záchranářů!

Požár bytu v osmipodlažním domě dnes ráno zaměstnal ostravské hasiče. Kouřem se při něm přiotrávilo 18 lidí, včetně policistů, kteří přijeli jako první na pomoc. Obyvatele domu hasiči vyváděli v maskách. Evakuovali jich desítky.

Do konvoje evakuovaných civilistů najel sebevražedný atentátník
Aktualizováno 16.4. 2017 17:36
masakr na útěku

Mezi 126 oběťmi útoku na konvoj s uprchlíky v Sýrii je 68 dětí

Sobotní útok na konvoj s evakuovanými Syřany nepřežilo 126 lidí. Oznámila to dnes exilová organizace ochránců lidských práv (SOHR), podle níž je mezi mrtvými 68 dětí.

Do konvoje evakuovaných civilistů najel sebevražedný atentátník
Aktualizováno 16.4. 2017 09:37
válka v sýrii

V konvoji evakuovaných civilistů vybuchla bomba. Až 100 mrtvých

Nejméně 100 lidí přišlo o život při dnešním útoku na konvoj autobusů u Aleppa na severu Sýrie. Oznámila to agentura AP s odvoláním na záchranáře ve službách syrské opozice, podle kterých dobrovolníci z místa krveprolití odnesli nejméně stovku těl. Předchozí bilance uváděla 43 mrtvých.