Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Evakuace lanovky Jeseníky
aktualizováno včera 18:44
evakuace na svahu

Desítky lidí uvízly v Jeseníkách na lanovce. Letěl pro ně vrtulník

Desítky lidí museli evakuovat hasiči ve spolupráci s horskou službou při poškození lanovky v Jeseníkách. Celá situace se naštěstí obešla bez zranění.

Požár adventního věnce v Prostějově - 8
aktualizováno 05.02.
velká evakuace

Žena hodila hořící věnec do vany, i tak se plameny rychle šířily

Dvacet pět lidí se muselo v noci evakuovat kvůli požáru adventního věnce v panelovém domě v Prostějově. Žena se ještě snažila situaci zachránit, nešťastně hořící věnec hodila do vany, i tak ale začalo hořet a došlo k poškození bytového jádra. Čtyři lidé se nadýchali zplodin, které se rozšířily po budově.

Požár bytu v Horních Počernicích
aktualizováno 05.02.
Požár a evakuace

Požár v Počernicích! Policisté zachránili invalidu na vozíku

Pražští hasiči zasahovali v pondělí večer u požáru bytu v bytovém domě v Horních Počernicích. Požár zcela zničil jednu bytovou jednotku, další dvě pak poškodil. Na místě zasahovalo asi 30 hasičů ze tří jednotek.

Prásk.tv píše:

Meghan Markle a Kate Middleton - 1
čtěte o tématu evakuace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Královna Alžběta II. - Trooping the Colours
04.02.
Královská rodina

Britové se připravují na nejhorší, už připravují i evakuaci královny

Velká Británie nechce v případě brexitu bez dohody ponechat nic náhodě. Britská vláda totiž obnovila tajný plán na záchranu královské rodiny z dob studené války. Pokud by v Londýně vypukly nepokoje, bude královna Alžběta II. (92) i se svou rodinou evakuována.

Povodně v Austrálii
03.02.
vysoké teploty

Sever Austrálie zasáhly silné povodně! Na jihu ničí zemi požáry

Obyvatelé Austrálie v posledních dnech trápí silná vedra, která na některých místech dosáhla až 50 °C. Především na jihu vznikají nové požáry, které vyhání lidi z jejich domovů, a nedaří se je dostat pod kontrolu. Sever Austrálie zase zasáhly povodně, které způsobily milionové škody a poničily stovky domovů.

Hasiči u panelového domu
aktualizováno 27.01.
zásah hasičů

V centru Sokolova hořel panelový dům, hasiči evakuovali obyvatele

V centru Sokolova hořely elektrorozvody v panelovém domě. Hasiči museli obyvatele evakuovat ze zakouřeného prostoru. Na místě zasahovaly čtyři jednotky. Karlovarští hasiči zasahovali v Sokolově už včera při požáru v obchodním domě Ural.

Nehoda rychlovlaku v Německu
aktualizováno 25.01.
Policejní zásah

Hrozba bombou v německém vlaku! Evakuovali stovky pasažérů

Policisté kvůli bombové hrozbě evakuovali asi 500 cestujících z rychlovlaku ICE jedoucího z Curychu do Kielu. Částečně také uzavřeli nádraží Südbahnhof ve Frankfurtu. Výbušné zařízení nenašli a asi po dvou hodinách se mohli pasažéři do vlaku vrátit.

Požáry v Austrálii
25.01.
Extrémní počasí

Austrálii sužují vedra: Evakuace, rozsáhlé požáry, mrtvá zvířata!

Austrálie se potýká s extrémně vysokými teplotami, které dosahují až 50 °C. V Tasmánii a ve Victorii vypukly rozsáhlé požáry, které ničily domy, a přes 30 tisíc lidí bylo bez elektřiny. Umírala také zvířata, a to především koně, kterých zemřelo až 90. Situace by se neměla zlepšit ani v následujících dnech.

2234547
20.01.

VIDEO: Zřícená zeď v Děčíně zasypala školní vinici

V Děčíně se zřítila přibližně 30-ti metrová část opěrné zdi u vysokoškolských kolejí. Šest lidí muselo být evakuováno a v prvních chvílích nebylo jisté, jestli zeď nespadne celá. Trosky zdiva zničily i vinici místního zámku. Na pondělí proto magistrát města svolal krizový štáb, který rozhodne, co se zdí bude dál.

Letecká bomba na Opavsku
aktualizováno 18.01.
Nebezpečí výbuchu

Evakuace na Opavsku! V zemi našli stokilovou leteckou bombu

V Bohuslavicích na Opavsku policisté evakuovali obyvatele rodinných domků. V jejich blízkosti totiž našli obří leteckou bombu, která vážila zhruba 100 kilogramů. Policie už výbušninu zajistila.