Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Letadlo společnosti Etihad
08.01.
porod ve vzduchu

Horor na palubě letadla: Na toaletách našli mrtvolku miminka

Hrůzný pohled se naskytl zaměstnancům letecké společnosti Etihad na palubě letadla, které přistálo na jakartském mezinárodním letišti. Na toaletě objevili mrtvé novorozeně, zabalené v igelitce. Odhodila ho tam matka, která dítě porodila přímo v letadle.

Nákup v plastových taškách
aktualizováno 17.12.
ekologický problém

Konec "igelitek" v obchodech zdarma! Brzy za ně budeme platit

S novým rokem přichází změna pro tuzemské obchody i zákazníky. Díky letošní novele zákona o obalech se Česko od 1. ledna 2018 připojí k zemím zpoplatňujícím a omezujícím využití plastových tašek. Zatímco ve velkých obchodních řetězcích s potravinami jde už několik let o běžnou praxi, například ve večerkách je poskytování plastových tašek zdarma stále rozšířené.

Igelitky
14.09.
Neuvěřitelný zákon

Milionová pokuta nebo čtyřleté vězení! Sem igelitky radši nevozte!

Zákazy v zahraničí jsou různé - odněkud nesmíte vyvážet místní peníze, jinde vám hrozí problémy za suvenýry z pláží nebo volné přírody. Jeden z nejbizarnějších zákonů ovšem nyní zavedla africká Keňa.

Prásk.tv píše:

Kelton Finney
čtěte o tématu igelitka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Miloš Zeman
02.05.
co se mění

Placené igelitky i otcovská: Zeman podepsal 9 důležitých zákonů

Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý devět nových zákonů. Platit by měly začít v řádu měsíců. Týkají se například zavedení otcovské dovolené, nových pravidel pro diplomaty či úředníky nebo zpoplatnění igelitových tašek v obchodech.

Igelitky
19.04.
Nový zákon

Igelitky zdarma v obchodech skončí, zůstanou jen malé sáčky!

Senát schválil novelu zákona o obalech, která od příštího roku znemožní zákazníkům získat v obchodech zadarmo plastové tašky, v nichž by si mohli odnést zboží. Bezplatné by mohly zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo či masné výrobky.

Odhodila dítě v igelitové tašce
28.07.
jak to mohla udělat?

ZRŮDA! Miminko zabalila do igelitky, pak ho pohodila na ulici

Tím nejhroznějším možným způsobem se rozhodla zbavit svého dítěte mladá žena v Číně. Novorozence zabalila do igelitové tašky, chvíli s ním chodila po městě a pak ho nechala zemřít na ulici.

Nalezené kosti v kontejneru
aktualizováno 21.04.
kosti v igelitce

Hrůzný nález v Hradci Králové: V kontejneru našli lidské ostatky

V kontejneru na odpadky v Hradci Králové našli bezdomovci neúplnou kostru člověka. Lidské ostatky tam někdo vyhodil v igelitovém pytli.

Rozloučení s Jaroslavou Hanušovou
aktualizováno 01.03.
smuteční mše

Poslední rozloučení s Jaruš: Do kostela ji přinesli v igelitce! FOTO

Lidé se dnes naposledy loučili s Jaroslavou Hanušovou (†66), představitelkou Jaruš z pořadu Možná přijde i kouzelník. Pohřeb se konal v duchu spíše rodinném. Maminku nesla v urně zabalené do igelitky dcera Klára.