Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jaro - ilustrační
24.01.
Speciál o hubnutí

Jarní detox: Takhle zdravě shodíte přebytečné kilogramy! NÁVOD

Jaro je nepochybně spojené s růstem květin. Ty rostou v přírodě. I proto je pravý jarní detox šetrný k lidskému tělu. Může trvat třeba jen týden nebo celý měsíc. Na těžkou stravu zapomeňte. Tomuto detoxu vládne zelenina.

Hubnutí - 2
20.01.
Speciál o hubnutí

Plánujete miminko a potřebujete zhubnout? Jak šetrně shodit kila

Jistě. Můžete za měsíc rapidně zhubnout a docílit krásné postavy, ale není to nic zdravého. Ideální je hubnout postupně a pomalu. Pokud navíc toužíte po miminku, musíte na sebe být o to opatrnější. Přinášíme vám pár rad k dobru, se kterými se už konečně stanete rodiči.

Muži a zelenina - 3
aktualizováno 19.01.
Netradiční reklama

Bizarní kampaň veganů. Mužům přidělali mezi nohy mrkev či pórek

Skupina na ochranu zvířat PETA zveřejnila na sociální síti video, ve kterém vyzývá muže, aby jedli zeleninu, díky které budou lepší v posteli. V reklamě mají muži místo penisu například mrkev, cuketu nebo okurku.

Prásk.tv píše:

Cibule - 1
čtěte o tématu zelenina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Kapie s nadlimitním množstvím pesticidu
14.12.
Překročený limit

Pozor na kapie z Tesca: Obsahují velké množství pesticidu!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před červenou kapií nabízenou v sítí prodejen Tesco. Zelenina obsahuje nadlimitní množství pesticidu.

Čerstvý květák - Ilustrační
aktualizováno 06.12.
kontrola SZPI

Čerstvý květák obsahoval koktejl pesticidů, odhalila inspekce

Inspektoři zajistili v rámci kontrol čerstvého ovoce a zeleniny závadný květák z Polska, který obsahoval koktejl z pesticidů. Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Kuřecí maso
aktualizováno 04.12.
špatná sklizeň

Češi loni snědli rekordní množství drůbežího masa, ovoce jí méně

Češi loni spotřebovali rekordní množství drůbežího masa. Na jednoho obyvatele to je přes 27 kilogramů, což je o téměř dvě procenta více než v roce 2016. Podle údajů Českého statistického úřadu jsme také nakoupili nejvíce rostlinných tuků a olejů od roku 1948.

Na kolik letos vyjdou Vánoce
aktualizováno 24.11.
Ceny rostou

Za Vánoce si připlatíme! Spočítali jsme, na kolik vyjde večeře

Letošní extrémní sucho si začíná vybírat svou daň. Špatná úroda zeleniny zvedá její cenu. U některých plodin stoupne až o polovinu. Nejvíce si připlatíme za květák, hlávkové zelí nebo mrkev. A růst cen ovlivní také štědrovečerní večeři.

Závadné zelí v Kauflandu
aktualizováno 26.10.
Obsahovalo pesticidy

V obchodě našli jedovaté zelí. Prodával ho teplický Kaufland

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila v Kauflandu v Teplicích dodávku zelí, která obsahovala výrazně vyšší hodnotu pesticidu flonicamid, než povolují normy. Tento jed se používá jako ochrana proti hmyzu. Za porušení směrnic zahájí SZPI s prodejcem správní řízení.

Smutný pes
24.10.
Co může jíst?

I pes potřebuje vitamíny! Pozor, tohle ovoce ho ale může zabít!

Pejskaři své miláčky rádi odměňují nějakou dobrotou. Jako svačinku jim také často dávají ovoce nebo zeleninu v domnění, že je to pro ně zdravé. Některé potraviny mohou ale psům ošklivě ublížit!

Potraviny - zelenina
23.09.
špatná úroda

Zelenina výrazně zdražuje. Za mrkev zaplatíte až 4x více než loni!

Zelenina výrazně zdražuje. Zemědělci jí sklidili o třetinu méně než obvykle, u některých plodin - například hrachu - dokonce jen polovinu. Třeba petržel je čtyřikrát dražší než banány. A zvyšují se nejen ceny čerstvé zeleniny, ale také mražené nebo sterilované.