Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Následky hurikánu Michael Florida 2018 - 1
13.10.
Michael udeřil

Záchranáři nachází další mrtvé! Hurikán v USA si vyžádal 17 životů

Jihovýchod Spojených států odstraňuje škody, které napáchal hurikánu Michael. Záchranáři, kterých je v terénu asi 1700, stále nacházejí mrtvé. Počet obětí se už vyšplhal na 17. Nejvíce mrtvých je na Floridě. Oblasti, kterými se přehnal, stále sužují výpadky proudu.

Následky bouřek - popadané stromy - 4
11.10.
zásahy hasičů

Silný vítr lámal stromy, lanovka na Ještěd se musela zastavit

I když na většině míst v Česku se dnes lidé radovali z babího léta, byly oblasti, kde dnešní počasí působilo starosti a škody. Byl to především silný vítr, který se přehnal Libereckem.

Medvěd na Vsetínsku
aktualizováno 10.10.
Šelmy na hranicích

Medvědů na Moravě může být víc! Útoků na domácí zvířata přibývá

Policisté na východě Moravy vyšetřují další útok medvěda, který na okraji Vsetína rozsápal kozy a poškodil včelstva. Podobnou šelmu viděli lidé v pondělí večer nedaleko Zlína a ve středu ráno u Valašského Meziříčí. Je proto možné, že se na hranicích pohybuje více mladých medvědů.

Obchodní sdělení

Chcete změnit operátora? SAZKAmobil nabízí tarify s levným voláním a spoustou dat k tomu

Volání zdarma a k tomu i královská porce mobilních dat. To jsou hlavní výhody, které najdete v nabídce SAZKAmobilu. Teď navíc běží soutěž, ve které sto zákazníků vyhraje měsíční tarif, který půjde na účet operátora.

Hurikán
aktualizováno 10.10.
Přírodní živel

Hurikán Michael zabil už 13 lidí. V blízkých hodinách udeří na Floridě

Florida se připravuje na příchod hurikánu Michael, který může dosáhnout rychlosti 180 km/h. O víkendu si již vyžádal 13 obětí z Hondurasu, Nikaragui a Salvadoru. Hurikán může napáchat obrovské škody, především na pobřeží. Některé školy i letiště musely být na Floridě uzavřeny.

Následky zemětřesení a tsunami v Indonésii
02.10.
následky katastrofy

Utíkej, zařvala dívka na sestřenici. Pak je navždy rozdělila tsunami

Mladá dívka jela se svou sestřenicí na motorce, když je zastihlo masivní zemětřesení. Obě spadly z motorky, následně si jedna z nich všimla blížící se vlny. Dvojice se dala na útěk, jedna z dívek ještě chtěla zachránit motorku, v tu chvíli je ale voda rozdělila. Puteri Pratiwi strašlivou katastrofu přežila, o tři dny později zjistila, že její sestřenice nikoliv.

Zemětřesení a tsunami v Indonésii na ostrově Sulawesi
02.10.
6,3 stupně

Indonésií otřáslo další silné zemětřesení, země žádá o pomoc

Indonésii zasáhlo další silné zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály. Je to jen několik dní po předchozím zemětřesení, při kterém zemřelo přes 800 lidí a stále probíhají záchranné práce. V tomto případě zatím naštěstí oběti hlášeny nejsou.

Záplavy v řeckém městě Vrahati
aktualizováno 01.10.
extrémní počasí

Rozvodněné řeky braly auta z ulic, medikán udeřil i v Turecku! VIDEO

Medikán Zorbas udeřil na Řecko a Turecko a napáchal ohromné škody. Přinesl s sebou ohromné množství srážek, díky tomu byly na mnoha místech bleskové povodně, velké škody také způsoboval silný vítr a velmi vysoké vlny. I přes to, že slábne, může medikán v Turecku napáchat ještě velké škody,

Zemětřesení zasáhlo Indonésii - 3
aktualizováno 29.09.
Přírodní katastrofa

Tsunami v Indonésii má přes 400 obětí. Řadu těl našli na pláži

Nejméně 400 mrtvých si vyžádaly dvě zemětřesení a tsunami, které v pátek zasáhly indonéský ostrov Sulawesi. Více jak 350 lidí je zraněných. Přírodní živly také připravily o domov tisíce lidí.

Požár Domova pro seniory v Ostravě - 3
aktualizováno 26.09.
Zásah hasičů

Požár zachvátil dům pro seniory v Ostravě. Evakuace a tři zranění!

Desítky evakuovaných a tři zraněné si vyžádal večerní požár Domova pro seniory v Ostravě. Plameny zachvátily jednu z místností a někteří se nadýchali kouře. Předběžná škoda je dvě stě tisíc korun.

Škody po vichřici Fabienne
aktualizováno 25.09.
Bouře Fabienne

Bouře Fabienne poničila Česko. Škody jdou do stovek milionů

Už druhý den se lidé potýkají s následky po bouři Fabienne. Pojišťovny, energetici a lesníci už také sčítají škody. Ty půjdou, podle prvních odhadů, až do stovek miliónů korun.