Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Následky bouře v Česku - 5
aktualizováno 14.04.
extrémní počasí

Zemí se hnaly bouřky s kroupami. Vzdušný vír odnášel střechy

Přes Česko se v pátek odpoledne a večer přehnaly silné bouřky doprovázené větrem, vydatnými srážkami a místy i krupobitím. Hasiči museli vyjíždět minimálně k desítkám zásahů, například na Havlíčkobrodsku odnášel vzdušný vír střechy domů.

Vlci v Bělověžském pralese
aktualizováno 12.04.
chráněná zvířata

Hladoví vlci opět zaútočili. Farmáři si stěžují, nesmí po nich střílet!

Farmáři a zemědělci z Broumovska hlásí další škody, které jim způsobil vlk. Zemědělci tvrdí, že dosud útočil jen na ovce. Nyní se však zaměřil i na skot. Některým už tyto šelmy způsobily statisícové škody. Zároveň si stěžují, že na ně nesmí střílet. Vlci jsou totiž chránění.

Vlk
16.03.
krotká zvířata

Na Českolipsku překvapují lidi dva vlci, dá se k nim přijít na metry

V okolí Doks lidé sledují dva vlky, kteří jim připadají podezřele krotcí. Našemu štábu se podařilo sehnat důkazy o třech pozorováních za uplynulé dva týdny, ze dvou existuje i videozáznam. Myslivci se domnívají, že by mohlo jít o vlky ze zajetí, vypuštěné do volné přírody. Podle odborníků jde ale spíš o mláďata, která jsou jen zvědavá.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Zemětřesení v Mexiku
aktualizováno 17.02.
Mohutné zemětřesení

Mexiko se silně otřáslo, vypadl proud a popraskaly domy!

Mexiko zasáhlo v pátek navečer místního času (v sobotu v noci našeho času) silné zemětřesení o síle 7,2. Otřesy způsobily rozsáhlé výpadky proudu, některá města hlásí poškozené domy.

Policie - 1
aktualizováno 10.03.
pátrání skončilo

Hledaný kriminálník už se našel! Policii se přihlásil sám, měl loupit

Už sedm z posledních deseti let strávil ve vězení muž, po kterém pátrala svitavská policie v souvislosti se sérií vloupání. Podle kriminalistů se umí muž dovedně skrývat a tak se báli, že by chtěl prchnout za hranice.

Požár domu v Šanově na Znojemsku - 10
06.02.
Dům v plamenech

Požár zničil rodinný dům na Znojemsku, škoda za milion

V noci z pondělí na úterý hořel rodinný dům v Šanově na Znojemsku. Hasiči bojovali s požárem několik hodin. V době neštěstí byla v domě jedna žena, která se podle hasičů lehce nadýchala kouře a skončila v péči záchranářů.

Interiér pražského hotelu po požáru - 6
aktualizováno 22.01.
GALERIE Hotel v Praze

Třetí obětí požáru je mladá Němka. Škoda přesáhne 20 milionů

Škoda, která vznikla při sobotním požáru pražského hotelu, přesáhne podle odhadů 20 milionů korun. Příčina požáru stále není známá, kriminalisté si vyžádali další odborné posudky. Na místě neštěstí zemřeli dva lidé, další dvě ženy podlehly zraněním v nemocnici. I jejich totožnost už policisté znají.

Taxislužbě shořelo třetí auto!
aktualizováno 07.01.
Vysoká škoda

Taxislužbě shořelo třetí auto! Tady už jde o život, tvrdí majitel

V pořadí už třetí auto ráno pravděpodobně někdo zapálil jedné taxislužbě v Hradci Králové. Plameny ho úplně zničily a navíc přeskočily i na jiný vůz. Podle vyšetřovatelů se škody vyšplhají na statisíce korun.

Požár Olomouc
aktualizováno 26.12.
velké škody

V Olomouci hořela bioplynová stanice. Škody za statisíce!

Hasiči v pondělí zasahovali u požáru technologie bioplynové výrobny energie v Olomouci. Majitel nevyčíslil přesnou výši škod, hovořil o částce ve statisících.

Požár v Ostravě - 4
aktualizováno 10.12.
Požár kůlny

U školy ve Vítkovicích hořelo: 37 evakuovaných, škoda 300 tisíc

Hasiči ze tři ostravských stanic zasahovali v neděli odpoledne ve čtvrti Vítkovice. Vzplál dřevěný přístřešek, ve kterém bylo dřevo, polystyren a izolační vata. Velký žár poškodil i auto a další stroj, které stály venku. Z vedlejšího domu před příjezdem hasičů uteklo 37 lidí.