Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Blesková povodeň v Brtnici na Jihlavsku
aktualizováno 06.06.
Záplavy na Jihlavsku

Voda strhla silnici, ničila i domy. Škody za povodeň jsou milionové

V Brtnici na Jihlavsku, kterou vyplavily víkendové bleskové povodně, začali sčítat škody. Vedení města i likvidátor pojišťovny, který na místo ve středu přijel, odhadují, že jen na obecním majetku půjdou do desítek milionů korun. Další nejméně milionové škody mají na svých majetcích přímo vyplavení lidé.

Počasí v Německu
30.05.
silné bouřky

Počasí v Evropě se zbláznilo: Řeka místo metra, kroupy jak tenisáky

Milionové škody napáchaly bouřky s přívalovými dešti, které se v úterý prohnaly Německem. Na některých místech lijáky způsobily bleskové povodně, jinde padaly obří kroupy.

Blesková povodeň v Kotovicích - 2
aktualizováno 25.05.
Silné bouřky

Velká voda zaplavovala domy! Podívejte se na tu zkázu

V okresech Příbram, Plzeň-Jih a Rokycany hrozí extrémní nebezpečí povodní, varovali ve čtvrtek večer meteorologové. Prudký vzestup hladiny způsobily intenzivní bouřky. Podle ČTK musely první obce přistoupit k evakuaci.

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Salát
aktualizováno 06.05.
Špatná prognóza

Horko ničí úrodu zeleniny už teď. Ceny nejspíš vyletí nahoru

Česko momentálně prochází jedním z nejsušších obdobích za posledních 500 let. A doplácejí na to hlavně zemědělci. Škody na úrodě jsou už teď obrovské. Pěstitelé si pomáhají vlastním zavlažováním, jenže to zvede náklady a posléze i prodejní cenu plodin.

Hasiči odstraňují následky bouřek a silného větru - 2
aktualizováno 24.04.
následky bouře

Česko sčítá škody po bouři, vítr lámal stromy a strhával střechy

Pondělní bouře s krupobitím, která se přehnala Českem, páchala škody po celé zemi. Hasiči zasahovali u stovek událostí. Vítr lámal a vyvracel stromy, ze střech trhal krytiny. Výpadky proudu způsobily škody mnoha společnostem. Pojišťovny zatím nápor nepocítily, ale ten prý přijde v dalších dnech.

Následky bouře v Česku - 5
aktualizováno 14.04.
extrémní počasí

Zemí se hnaly bouřky s kroupami. Vzdušný vír odnášel střechy

Přes Česko se v pátek odpoledne a večer přehnaly silné bouřky doprovázené větrem, vydatnými srážkami a místy i krupobitím. Hasiči museli vyjíždět minimálně k desítkám zásahů, například na Havlíčkobrodsku odnášel vzdušný vír střechy domů.

Vlci v Bělověžském pralese
aktualizováno 12.04.
chráněná zvířata

Hladoví vlci opět zaútočili. Farmáři si stěžují, nesmí po nich střílet!

Farmáři a zemědělci z Broumovska hlásí další škody, které jim způsobil vlk. Zemědělci tvrdí, že dosud útočil jen na ovce. Nyní se však zaměřil i na skot. Některým už tyto šelmy způsobily statisícové škody. Zároveň si stěžují, že na ně nesmí střílet. Vlci jsou totiž chránění.

Vlk
16.03.
krotká zvířata

Na Českolipsku překvapují lidi dva vlci, dá se k nim přijít na metry

V okolí Doks lidé sledují dva vlky, kteří jim připadají podezřele krotcí. Našemu štábu se podařilo sehnat důkazy o třech pozorováních za uplynulé dva týdny, ze dvou existuje i videozáznam. Myslivci se domnívají, že by mohlo jít o vlky ze zajetí, vypuštěné do volné přírody. Podle odborníků jde ale spíš o mláďata, která jsou jen zvědavá.

Zemětřesení v Mexiku
aktualizováno 17.02.
Mohutné zemětřesení

Mexiko se silně otřáslo, vypadl proud a popraskaly domy!

Mexiko zasáhlo v pátek navečer místního času (v sobotu v noci našeho času) silné zemětřesení o síle 7,2. Otřesy způsobily rozsáhlé výpadky proudu, některá města hlásí poškozené domy.

Policie - 1
aktualizováno 10.03.
pátrání skončilo

Hledaný kriminálník už se našel! Policii se přihlásil sám, měl loupit

Už sedm z posledních deseti let strávil ve vězení muž, po kterém pátrala svitavská policie v souvislosti se sérií vloupání. Podle kriminalistů se umí muž dovedně skrývat a tak se báli, že by chtěl prchnout za hranice.