Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 17.10.
ohromné škody

Apokalypsa po Ophelii: Tři mrtví, vyvrácené stromy a vichr 150 km/h

Zuřivá bouře Ophelia se prohnala přes Britské ostrovy a vyžádala si tři lidské životy. Největší silou zasáhla Irsko. Vítr o rychlosti až 150 kilometrů v hodině lámal a vyvracel stromy, statisíce domácností skončily bez proudu. K odstraňování škod povolala tamní vláda i armádu.

Hurikán Nate
aktualizováno 08.10.
Už je nad pevninou

Hurikán Nate udeřil na USA! "Zůstaneme," šokují desítky lidí

Hurikán Nate se přesunul nad americkou pevninu. V Louisianě, Mississippi a Alabamě platí stav nouze a část obyvatel už se musela evakuovat. Podle meteorologů ale nebude Nate tak silný jako předchozí hurikány, a tak se někteří lidé rozhodli přečkat ve svých domovech.

Lesní požár na Gran Canaria
aktualizováno 22.09.
video Gran Canaria

Kanárské ostrovy sežehl děsivý požár, stovky lidí opustily domovy!

Ostrov Gran Canaria, který je součástí Kanárských ostrovů, od středy pustošily plameny. Kvůli rozsáhlému lesnímu požáru se evakuovalo kolem 800 lidí. Požár se rychle šířil, země je po horkém létě vyprahlá. Plameny spálily plochu o rozloze kolem 2700 hektarů.

Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Portoriko po hurikánu Maria
aktualizováno 21.09.
Silná bouře

Létaly střechy, ostrov je ve tmě: Hurikán Maria udeřil na Portoriko!

Hurikán Maria se přahnal přes Portoriko, kam přinesl silné záplavy. Celý ostrov je bez elektřiny. Živel teď míří k Dominikánské republice. Doprovází ho vítr o rychlosti téměř 180 kilometrů za hodinu, hurikán ale zeslábl na druhý stupeň. Obětí už má devět.

Zemětřesení v Mexiku - 4
aktualizováno 20.09.
jsou v pořádku

Ministerstvo informovalo o stavu Čechů po zemětřesení v Mexiku

Mezi oběťmi ani zraněnými úterního zemětřesení v Mexiku prozatím nejsou žádní Češi. ČTK to dnes ráno řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. V důsledku zemětřesení zemřelo nejméně 250 lidí, podle Valentové by mezi nimi prozatím neměli být ani žádní cizinci.

Zemětřesení v Mexiku
aktualizováno 20.09.
silné otřesy

Zemětřesení v Mexiku má už 250 obětí! Pod troskami jsou stovky lidí

Jih Mexika zasáhlo v úterý silné zemětřesení. Domy padaly i v hlavním městě Ciudad de México, vzdáleném 120 kilometrů od epicentra. Podle posledních informací si otřesy vyžádaly 248 obětí, předchozí zprávy hovořily o 224 mrtvých.

Hurikán
aktualizováno 19.09.
Děsí Karibik

Hurikán Maria zesílil na nejvyšší stupeň! Pustoší ostrov Dominika

Hurikán Maria zesílil na pátý, tedy nejvyšší stupeň. Plnou silou udeřil na karibský stát Dominika, kde napáchal rozsáhlé škody a způsobil sesuvy půdy. Pohybuje se stejnou trasou jako hurikán Irma, který řádil v oblasti před necelými dvěma týdny. Maria teď míří směrem k Portoriku.

Následky hurikánu Irma na Floridě - 2
15.09.
galerie hurikán Irma

Týden po Irmě se lidé vracejí domů. Takhle to tam vypadá

Týden po řádění hurikánu Irma na Floridě se její obyvatelé začínají vracet do svých domovů. Miliony domácností jsou stále bez proudu. Své domovy navíc často nacházejí v naprosto dezolátním stavu.

V Praze v noci hořela auta - 6
aktualizováno 13.09.
galerie požáry na Žižkově

Hasiči zlikvidovali požár auta, o ulici dál začaly hořet další dvě

Hasiči během noci likvidovali požár dvou osobních vozů a jednoho nákladního. Požáry vypukly na dvou místech. Vyšetřovatelé v současnosti zjišťují, proč se celá událost stala.

Přírodní katastrofy za posledních pár dní
11.09.
smrtící jevy

Příroda se zlobí: USA drtí Irma, otřesy v Mexiku a sesuvy v Alpách

Příroda zase jednou lidem ukazuje svou sílu. Miliony lidí v Karibiku zasáhl ničivý hurikán Irma, v Mexiku přišlo nejsilnější zemětřesení za poslecních 100 let a v Alpách zase evakuovali vesnici kvůli hrozbě sesunu ledovce Trift. A aby toho nebylo málo, povodně v Itálii mají už bohužel také první oběti na životech.