Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rybáři odklízí uhynulé ryby v Nesytu
aktualizováno 11.08.
Nesyt na Moravě

V rybníku uhynulo sto tun kaprů! Na Vánoce budou dražší

Rybáři zpřesnili množství uhynulých ryb na největším moravském rybníku Nesyt. Přišli o sto tun kaprů. Jedná se tak u nás o historicky největší úhyn ryb na jednom místě. Škody se odhadují na miliony a hrozí, že to ovlivní ceny vánočních kaprů.

V okolí Athén řádí rozsáhlé lesní požáry - 4
aktualizováno 25.07.
79 obětí, 150 zraněných

Ohnivé peklo v Řecku: Lidé při vzpomínkách na požáry omdlévají

Řecko se vzpamatovává z nejhorších požárů za posledních 10 let. Ty si vyžádaly nejméně 79 mrtvých a více než 150 zraněných. Záchranáři stále prohledávají ohořelé budovy a auta. Počty obětí tak možná ještě porostou.

Bleskové povodně v Tatrách - 1
aktualizováno 22.07.
Odstraňování škod

Voda brala všechno, co jí stálo v cestě! Takhle teď vypadají Tatry

Oblast Vysokých Tater a jejich podhůří zasáhly přívalové deště, které způsobily lokální záplavy. Voda strhla některé mostky, silnice a chodníky, po kterých chodí turisté. A zanechala za sebou pořádnou spoušť.

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Blesková povodeň v Brtnici na Jihlavsku
aktualizováno 06.06.
Záplavy na Jihlavsku

Voda strhla silnici, ničila i domy. Škody za povodeň jsou milionové

V Brtnici na Jihlavsku, kterou vyplavily víkendové bleskové povodně, začali sčítat škody. Vedení města i likvidátor pojišťovny, který na místo ve středu přijel, odhadují, že jen na obecním majetku půjdou do desítek milionů korun. Další nejméně milionové škody mají na svých majetcích přímo vyplavení lidé.

Počasí v Německu
30.05.
silné bouřky

Počasí v Evropě se zbláznilo: Řeka místo metra, kroupy jak tenisáky

Milionové škody napáchaly bouřky s přívalovými dešti, které se v úterý prohnaly Německem. Na některých místech lijáky způsobily bleskové povodně, jinde padaly obří kroupy.

Blesková povodeň v Kotovicích - 2
aktualizováno 25.05.
Silné bouřky

Velká voda zaplavovala domy! Podívejte se na tu zkázu

V okresech Příbram, Plzeň-Jih a Rokycany hrozí extrémní nebezpečí povodní, varovali ve čtvrtek večer meteorologové. Prudký vzestup hladiny způsobily intenzivní bouřky. Podle ČTK musely první obce přistoupit k evakuaci.

Salát
aktualizováno 06.05.
Špatná prognóza

Horko ničí úrodu zeleniny už teď. Ceny nejspíš vyletí nahoru

Česko momentálně prochází jedním z nejsušších obdobích za posledních 500 let. A doplácejí na to hlavně zemědělci. Škody na úrodě jsou už teď obrovské. Pěstitelé si pomáhají vlastním zavlažováním, jenže to zvede náklady a posléze i prodejní cenu plodin.

Hasiči odstraňují následky bouřek a silného větru - 2
aktualizováno 24.04.
následky bouře

Česko sčítá škody po bouři, vítr lámal stromy a strhával střechy

Pondělní bouře s krupobitím, která se přehnala Českem, páchala škody po celé zemi. Hasiči zasahovali u stovek událostí. Vítr lámal a vyvracel stromy, ze střech trhal krytiny. Výpadky proudu způsobily škody mnoha společnostem. Pojišťovny zatím nápor nepocítily, ale ten prý přijde v dalších dnech.

Následky bouře v Česku - 5
aktualizováno 14.04.
extrémní počasí

Zemí se hnaly bouřky s kroupami. Vzdušný vír odnášel střechy

Přes Česko se v pátek odpoledne a večer přehnaly silné bouřky doprovázené větrem, vydatnými srážkami a místy i krupobitím. Hasiči museli vyjíždět minimálně k desítkám zásahů, například na Havlíčkobrodsku odnášel vzdušný vír střechy domů.

Vlci v Bělověžském pralese
aktualizováno 12.04.
chráněná zvířata

Hladoví vlci opět zaútočili. Farmáři si stěžují, nesmí po nich střílet!

Farmáři a zemědělci z Broumovska hlásí další škody, které jim způsobil vlk. Zemědělci tvrdí, že dosud útočil jen na ovce. Nyní se však zaměřil i na skot. Některým už tyto šelmy způsobily statisícové škody. Zároveň si stěžují, že na ně nesmí střílet. Vlci jsou totiž chránění.