Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kateřina Valachová
08.04.
Nenahlásili to

Chovanec ústavu znásilnil jiného! Starosta chce vyšetřit ministryni

Případ sexuálního zneužívání v bývalém diagnostickém ústavu v Chrastavě míří do politiky. Případ pomohl odhalit reportér TV Nova, když na to, co se v ústavu děje upozornil policii. Okresní soud v Trutnově teď potvrdil, že ke zneužívání mělo skutečně dojít a starosta Chrastavy chce, aby se k odpovědnosti přihlásila i tehdejší ministryně školství.

Srub v Chrastavě
06.09.
pohádkové bydlení

Luxus na severu Čech: Dřevěný srub vydělá majiteli 120 tisíc ročně

I v Česku můžete najít kousek ráje. Jeden takový se nachází v Chrastavě na Liberecku. Luxusní dřevený srub s nádhernou zahradou a velkým bazénem si majitel cení na 9,5 milionů. A už našel i kupce!

Do jalovic udeřil blesk - 1
aktualizováno 26.06.
Následky bouřek

Blesk zasáhl na Liberecku dvě jalovice! Byly březí, smutní farmář

Bouřky, které v sobotu v Čechách udeřily, měly ničivé následky i ve Vísce u Chrastavy. Místní farmář přišel o dvě chovné jalovice, které zasáhl blesk. Věc je o to smutnější, že obě jalovice byly březí.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Kateřina Valachová - 4
aktualizováno 21.06.
zrušení výchovného ústavu

"Horko" v Chrastavě: Ministryně čelila kvůli ústavu ostré kritice

V Chrastavě dnes bylo pořádně horko. Konalo se tam mimořádné zastupitelstvo, které mělo na programu jediný bod a to místní problémový výchovný ústav. Jednání se účastnila i ministryně školství Kateřina Valachová.

Kateřina Valachová - 4
21.06.
Ministryně školství

Opravdu ho zruší? Valachová bude v Chrastavě jednat o ústavu

V Chrastavě bude v úterý pořádné horko. Koná se tam totiž mimořádné zastupitelstvo, které má na programu jediný bod. A to místní problémový výchovný ústav. Dorazí také ministryně školství Kateřina Valachová.

Matka z Chrastavy
aktualizováno 14.06.
skandál v Chrastavě

Znásilněný chlapec z Chrastavy je na tom zle! ZPOVĚĎ MATKY

Mentálně postižený chlapec (13), kterého měl ve výchovném ústavu v Chrastavě znásilnit o dva roky starší chovanec, je na tom psychicky velmi zle. Podle uplakané zoufalé matky je vzteklý a často si ubližuje, navíc je nedůvěřivý k ostatním lidem. A vina podle ní leží hlavně na bedrech ředitelky Soni Cpinové.

Střepiny s Markétou Fialovou
aktualizováno 13.06.

STŘEPINY: Masakr v USA a balkánská narkomafie v Česku

Balkánská narkomafie v Česku - komu a proč se u nás dobře daří? Dětský výchovný ústav v Chrastavě, jak situaci vidí jeho zaměstnanci a jak jeho klienti? A České olympijské naděje pro Rio de Janeiro.

Výchovný ústav v Chrastavě - 2
aktualizováno 11.06.
Skandál v Chrastavě

Znásilnění ve výchovném ústavu: Vedení to policii nenahlásilo!

Policie od rána prošetřuje případ sexuálního zneužívání mezi chovanci, který se měl stát ve výchovném ústavu v Chrastavě. Patnáctiletý chovanec měl zneužít o dva roky mladšího mentálně postiženého chlapce. Nové vedení policii nic neohlásilo. A tak to v pátek udělala televize NOVA.

Výchovný ústav v Chrastavě - 1
aktualizováno 10.06.
Další problém

Další skandál v Chrastavě: Jeden chovanec znásilnil druhého!

Policie začne vyšetřovat případ údajného sexuálního zneužití mezi chovanci výchovného ústavu v Chrastavě. Mělo k němu dojít v noci na pátek.

Kateřina Valachová
aktualizováno 09.06.
Anketa Měla by odstoupit?

Zlomí jí Chrastava vaz? Na ministryni školství se valí kritika

Výchovný ústav v Chrastavě možná změní svůj režim jen kosmeticky. Místní se obávají, že jej ministerstvo neplánuje zrušit, ale jen chce přejmenováním zakrýt úlohu, kterou bude ve skutečnosti plnit. Na ministryni školství se kvůli její roli v kauze chrastavského ústavu valí kritika.