Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sociální sítě
23.11.
Moderní technologie

Češi jsou závislí na sociálních sítích. Otestujte si, zda jste i vy!

Více než polovina Čechů tráví čas na sociálních sítích, jedná se tak o 4,5 milionu lidí starších 16 let. Vzrostl také počet českých domácností připojených k internetu nebo lidí používající tablety a chytré telefony, vyplývá ze statistiky Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejste také závislý na sociálních sítích či technologiích? Krátký test vám vyhodnotí, jak jste na tom.

2187277
24.09.

Střepiny 23. 9. 2018

Lásky a rozchody v době nových technologií. Jak se změnily mezilidské vztahy a jak se dá vztah ukončit citlivě? Redakční test železničních dopravců. Oznámkujeme komfort, služby i ceny, za které nás vozí. Kdo z toho vyjde nejlépe? A řidiči, co ujíždějí od dopravních nehod aneb epidemie bezohlednosti na českých silnicích, která zabíjí.

iPhone 6
05.07.
Šikana

Ženy hlásily domácí násilí. Týraly je chytré elektronické přístroje

Domácnost plná moderních technologií nemusí být vždy pouze k prospěchu. Své o tom ví několik desítek amerických žen, které zažily šikanu skrze digitální technologie od svých manželů. Každý den se měnil zámek u vchodových dveří, termostaty se samy nastavovaly nebo zběsile zvonil zvonek u dveří, za kterými nikdo nestál.

Prásk.tv píše:

Wayne Meyers - 1
čtěte o tématu moderní technologie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Přecházení na červenou
28.03.
velký bratr v číně

Přecházíte na červenou? Policie zavádí posílání sms s pokutou!

Policie v čínském Šen-čenu chystá pořádný bič na nezodpovědné chodce, kteří přecházejí přes silnici na červenou. Ve spolupráci s telefonními operátory a majiteli aplikací totiž připravuje systém, který ještě na přechodu rozpozná obličej člověka a následně mu pošle textovou zprávu i s tučnou pokutou.

Raketa BFR společnosti SpaceX u ISS
aktualizováno 13.03.
ambiciózní plán

Kolonizace Marsu? Musk už staví loď, příští rok ji začne testovat

Americký podnikatel Elon Musk představil své další odvážné plány na kolonizaci Marsu. Už příští rok chce testovat vesmírnou loď, která má v roce 2022 zamířit k rudé planetě. Jeho společnost SpaceX už první meziplanetární plavidlo začala stavět.

Královna Alžběta se učí s mobilem
aktualizováno 12.05.
moderní babička

Alžběta II. v 91 letech: Řídí auto, má iphone a profil na Facebooku

Královna Alžběta i v jednadevadesáti letech řídí auto, používá iphone i ipad a má například i soukromý profil na Facebooku. S moderními vymoženostmi pomáhají veličenstvu její vnuci.

iPhone 6
16.04.
TEST ZÁVISLOSTI

Jste závislí na mobilu? Otestujte se a vyzkoušejte mobilní detox

Mobilní telefony nám nepochybně ulehčily život. Změnily však i nastavení naší společnosti. Mnozí z nás si už bez nich nedovedou představit běžný den. To s sebou nese rizika. Závislost na mobilech začíná být běžným jevem, ale většina lidí si ji neuvědomuje. Tento krátký test vám řekne, zda se závislostí bojujete i vy.

Laptop ve antickém Řecku - 3
04.02.
odhaleno

Vědci našli počítač na tisíce let staré soše! FOTO JAKO DŮKAZ

Ačkoli byly ve starověku delfské Pýthie uznávanými věštkyněmi a jejich proroctví se podle pověstí vždy vyplnila, dnes se množí pochybnosti o tom, že ženy skutečně využívaly jen své vnitřní oko. Dokazuje to i dva tisíce let stará socha, na které je vyobrazen moderní laptop.

náramek s projektorem
13.12.
To je úlet!

Žádné sci-fi. Náramek dokáže zobrazit displej přímo na ruku

Kdepak, nejde o optickou iluzi, ani o žádný čip implementovaný do vaší ruky. Dotykovou plochu z vaší ruky dokáže udělat náramek s projektorem.